Banner

«درام بی‌نظیر» ایران - ژاپن در میان دیدارهای کلاسیک انتخابی جام جهانی

سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا، دیدار ایران - ژاپن در سال ۱۹۹۷ را یکی از چهار دیدار کلاسیک انتخابی ادوار جام جهانی نامید....

به گزارش مدال، سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) در آستانه آغاز مسابقات مقدماتی جام جهانی 2022 قطر، به چهار دیدار کلاسیک انتخابی ادوار جام جهانی اشاره کرد که بازی ایران برابر ژاپن در مقدماتی جام جهانی 1998 نیز در بین این رقابت‌ها دیده می‌شود.

AFC در مورد این مسابقه نوشت: یک بازی تاریخی واقعی در انتخابی جام جهانی 1998 که در آن، برخی از بهترین بازیکنان نسلی طلایی در دیداری تعیین‌کننده رو در روی هم قرار گرفتند. اسطوره‌های آسیا مانند دایی، ناکاتا، خداداد عزیزی و میورا حدود دو ساعت در درامی بی‌نظیر در زمین بی‌طرف یعنی جوهور باهروی مالزی به مصاف هم رفتند. دو قدرت قاره آسیا به پیروزی نیاز داشتند تا به جام جهانی صعود کنند.

پس از تساوی 2-2 دو تیم در 90 دقیقه، این ماسایوکی اوکانو بود که با گل طلایی خود در دقیقه 118، ژاپن را به نخستین جام جهانی تاریخ این کشور برد. این دومین و آخرین گل این بازیکن در بازی‌های ملی بود. پس از شکست در این مسابقه، 13 روز بعد بهترین زمان برای ایران در شبی دراماتیک رقم خورد. دیداری شبیه همین مسابقه و با شکست استرالیا در تقابلی بین قاره‌ای.

دیدارهای ازبکستان - تاجیکستان در سال 1996، عربستان - بحرین در سال 2009 و استرالیا - سوریه در سال 2017، سایر دیدارهای کلاسیک انتخابی جام جهانی از نگاه سایت کنفدراسیون فوتبال آسیاست.

بیشتر بخوانید:

۲۳ بازیکن به تیم ملی دعوت شدند

 

تگ ها


تیم ملی فوتبال ایران AFC کنفدراسیون فوتبال آسیا جام جهانی ۱۹۹۸ علی دایی خداداد عزیزی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ فوتبال