دربی آسیایی سرخابی‌ها در یک هشتم نهایی؟ رفت روی هوا!

استقلال و پرسپولیس برای صعود به دور بعد به عنوان تیم دوم تلاش می کنند....

به گزارش خبرنگار مدال، احتمال صدرنشینی سرخابی‌ها در پایان مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به حداقل ممکن رسیده و در چنین  شرایطی تقابل دو تیم در یک هشتم نهایی منتفی خواهد بود و بهتر است امیدوار بمانیم که هر دوی آنها به عنوان تیم دوم گروه خود صعود کنند.

پرسپولیس و استقلال در شرایطی در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان به مصاف هم می رفتند که یک تیم صدرنشین باشد و تیمی دیگر به عنوان تیم دوم گروه صعود کند اما حالا فاصله پنج امتیازی استقلال و سه امتیازی پرسپولیس با صدر منجر به آن شده است که دو تیم شانس کمی برای صدرنشینی داشته باشند و بدین ترتیب احتمال رویارویی آنها با یکدیگر در یک هشتم به حداقل رسیده است.

 صدرنشین شدن  استقلال با توجه به اختلاف  پنج  امتیازی با صدرنشین (الهلال) به احتمال نود و نه  صد محقق نخواهد شد چرا که کافیست الهلال از دو بازی باقیمانده خود مقابل الدحیل و العین یک بازی را ببرد و یا حتی از دو بازی بعدی یک  تساوی بگیرد.

پرسپولیس هم هر چند با السد صدرنشین گروه سه امتیاز فاصله دارد اما صدرنشینی شاگردان برانکو در پایان مرحله گروهی منوط به آن خواهد شد که السد مقابل پرسپولیس ببازد (با نتیجه‌ای که پرسپولیس در بازی رو در رو پیش باشد). در واقع باید بسیار امیدوار باشیم به اینکه سرخابی ها به عنوان تیم دوم گروه خود به مرحله بعد صعود کنند. صعود این دو تیم به عنوان تیم دوم هم منوط به اما و اگرهای زیادی است. آنها محکوم هستند به برتری در هر دو بازی باقیمانده تا صعود خود به عنوان تیم دوم را مسجل کنند و اگر هر کدام شان در یکی از بازی ها امتیاز از دست داده و به تساوی قناعت کنند باید دست به دعا بردارند که حریفان شان نتایجی بگیرند که در جدول به نفع آنها تمام خواهد شد.

این شرایط یعنی که به احتمال بسیار زیاد هیچ یک از دو تیم صدرنشین نخواهند شد و این یعنی منتفی شدن تقابل آنها در دربی یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا.

تگ ها


لیگ قهرمانان آسیا استقلال پرسپولیس AFC Champions League فوتبال