دربی به قلم «جلال چراغپور»؛ اگر استقلال ببازد...اگر پرسپولیس ببازد...

در دربی شاید یک اتفاق و یا حادثه نتیجه نهایی را رقم بزند اما می‌توان برای همین مسابقه غیر قابل پیش‌بینی هم تحلیل نوشت....

دربی به قلم «جلال چراغپور»؛ اگر استقلال ببازد...اگر پرسپولیس ببازد...

به گزارش مدال، جلال چراغپور درباره دربی یادداشتی را نوشته است که در زیر می خوانید:

فوتبال در هیچ مسابقه ای قابل پیش بینی نیست و در دربی هم همین موضوع را باید در نظر گرفت که ممکن است یک اتفاق و یا حادثه نتیجه نهایی را رقم بزند اما می توان برای همین مسابقه غیر قابل پیش بینی هم تحلیل نوشت.

1-در ابتدا باید دید کدام تیم از نظر روحی و روانی شرایط بهتری را دارد. اگر استقلال و پرسپولیس را از این حیث به مقایسه بگذاریم باید اذعان داشته باشیم که شرایط روحی و روانی تیم پرسپولیس بهتر از استقلال است چون آنها در یک بازی خانگی قبل از دربی طعم برد را چشیده اند و از آن طرف استقلال به دلیل اشکالاتی که دارد در سه بازی نتوانست نتیجه دلخواه خود را به دست آورد و داشته هایش را حفظ کند.

2-در پرسپولیس شاهد تحولاتی هستیم که به طور منطقی و البته به آرامی صورت می گیرد در حالیکه در استقلال تحول قابل بحثی دیده نمی شود و این تیم اسیر همان ماجراجویی های آشنا است. درباره تحولات پرسپولیس ابتدا باید به خط دفاعی این تیم اشاره کرد. آنها با بازی دادن به کنعانی زادگان؛ بازیکنی که در هر دو سمت ضربات سر خوبی را می زند و بدون خطا هم ضربه سر می زند، نشان دادند که گمشده خود را پیدا کرده اند. از سوی دیگر بازی دادن به محمد انصاری بازیکن بسیار خوب پرسپولیس نشان از نقشه های ویژه کالدرون برای دربی داشت. پرسپولیس اگر از انصاری در چپ و جلوی او از نادری استفاده کند سمت راست استقلال که در راس آن وریا غفوری قرار دارد با مشکل روبرو می شود و شاهد یک جنگ در چپ پرسپولیس و راست استقلال خواهیم بود.

3- سیو فوق العاده رادوشوویچ در اواخر نیمه اول دیدار هفته گذشته با صنعت نفت برای این گلر نمره قبولی را به همراه داشت و شاید این گلر بتواند گزینه خوبی برای دربی باشد و جای بیرانوند را بگیرد البته این تصمیم خیلی بعید است.

4- استقلال این روزها با چند مشکل روبرو است. مربی جوان این تیم به موازات بازیکنان جوان خود دچار اشتباه و تصمیمات احساسی می شود. او به دنبال رویاپردازی است؛ برخلاف کالدرون که ریسک نمی کند و منطقی است. استراماچونی هنوز اندازه های استقلال را نمی شناسد.

5- اگر پرسپولیس ببازد استراماچونی نجات پیدا می کند و اگر استقلال ببازد، این مربی شاید نتواند تا نیم فصل خودش را در استقلال حفظ کند.

اخبار مرتبط:

استقلال – پرسپولیس/ دربی روی شیروانی داغ

 

تگ ها


دربی 90 جلال چراغپور آندره آ استراماچونی گابریل کالدرون استقلال پرسپولیس پرسپولیس استقلال استقلال-پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال