دربی در آلمان هم درآمدزایی و هم آماده‌سازی

برخلاف گفته برخی از پیشکسوتان سرخابی برگزاری دربی دوستانه به قصد درآمدزایی و بستن تیمی قدرتمندتر کار غلطی نیست و به چرخ اقتصادی باشگاه کمک هم می کند ......

برخلاف گفته برخی از پیشکسوتان سرخابی برگزاری دربی دوستانه به قصد درآمدزایی و بستن تیمی قدرتمندتر کار غلطی نیست و به چرخ اقتصادی باشگاه کمک هم می کند.

به گزارش مدال به نقل از خبرگزاری مهر: برخی از پیشکسوتان و بازیکنان دو تیم استقلال و پرسپولیس معتقدند دربی آلمان به شرط برگزاری بی فایده است. برخی دیگر از این هم جلوتر می روند و می رسند به این که این دربی وسط بدنسازی و قبل از لیگ مضر است. اما این موضوع آیا واقعیت دارد؟ یعنی برگزاری دربی در آلمان یا آمستردام ضرر دارد؟

 به نظر می رسد یکی از دلایلی که وزارت ورزش کمتر تمایلی به استفاده از فوتبالیست ها در هیات مدیره این دو تیم دارد همین نوع نگاه غیر جامعی است که برخی از پیشکسوتان و بازیکنان دارند. در واقع آنها به این دو باشگاه، نگاه باشگاهی ندارند و همچنان تصور می کنند مثل سی سال قبل بازیکنان دور هم جمع می شوند و فوتبال بازی می کنند.

برخی از آنها اصلا نمی دانند که فلسفه فوتبال در دنیای مدرن  بنگاه اقتصادی است و درآمدزایی و چرخاندن چرخ صنعت خودش و البته چرخ صنعت کشورهایشان. به عنوان بارسلونا و رئال مادرید به عنوان ثروتمندترین باشگاه های جهان کاملا برای برگزاری دیدار دوستانه آماده اند و این کار را انجام می دهند و از آن درآمدزایی می کنند. همین حالا هم استقلال و هم پرسپولیس می توانند درخواست بازی دوستانه به این دو تیم داشته باشند و به ازای پرداخت مبلغ مشخصی پول برای دو سال بعد  یک دیدار با این دو تیم یا هر کدام از آنها هماهنگ کنند.

در واقع استقلال و پرسپولیسی که در ایران حق پخش نمی گیرند و قوانین کپی رایت هم در ایران اجرا نمی شود تا از راه فروش لباس و کلاه و... و. درآمدزایی کنند دربی دوستانه می تواند کمک سرشاری از نظر اقتصادی برای آنها داشته باشد.

همین حالا در خبرهای غیر رسمی می شنویم که هم استقلال و هم پرسپولیس قرار است از محل درآمد این دربی سی درصد تعهد به بازیکنان را به دست آورند و بعد از دربی در تهران با پرداخت این پول ها با بازیکنان قرارداد را به ثبت برسانند.

چیزی از این مهمتر برای دو باشگاه وجود دارد؟ در واقع این کارها ضامن بقای این دو باشگاه است و اگر تاکنون انجام نشده به دلیل نبودن فضای مناسب بوده و حالا که می توان این کارها را انجام داد چرا انجام نشود؟

علاوه بر اینکه دربی جذابیت های خاص خودش را دارد و می تواند با یک برنامه ریزی مناسب استقلال و پرسپولیس را به آمادگی بیشتر برساند، درآمد زایی هم دارد این موضوع نه تنها اشکالی ندارد بلکه سازنده ساختار فوتبال این دو باشگاه هم می تواند باشد.

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال