دربی ما، دربی اونا/ عکس‌نوشت

دربی تهران با فاصله زمانی ۲۴ ساعته و با فاصله فنی چندین سال نوری نسبت به دربی میلان، امروز برگزار می‌شود....

دربی تهران با فاصله زمانی ۲۴ ساعته و با فاصله فنی چندین سال نوری نسبت به دربی میلان، امروز برگزار می‌شود.

شب گذشته دربی میلان برگزار شد و عصر امروز در ورزشگاه آزادی استقلال و پرسپولیس دربی لیگ برتر را برگزار می‌کنند. تفاوت‌ها آن‌قدر زیاد است که شمردن تک‌تک آن‌ها سر همه را درد می‌آورد اما بیایید به جای جوالدوز به آتزوری‌ها به خودمان یک سوزن بزنیم:
لیدرهای عزیز؛ آقایان خلاقی که در کانون هواداران فعالیت می‌کنی!. طرح موزائیکی یعنی این، هماهنگی هوادار یعنی این، استفاده از نماد‌ها و رنگ‌ها یعنی این! حتی تحقیر حریف (در این عکس مار افعی که نماد تیم اینتر است زیر پا له شده) هم یعنی این! حالا اگر می‌توانید چنین کارهایی کنید، راه باز و جاده دراز. بعدش به رقیب پز دهید که ما این کار را کردیم!
سازمان لیگ بزرگوار و آقایان مسئول برگزاری؛ میلان و اینتر هم مانند استقلال هم قرمز و آبی هستند و هم استادیوم مشترک، اما نه اسپانسرشان مشترک است و نه مالک؛ به همین دلیل کسی دیگری را به توجه بیش از حد محکوم نمی‌کند. از همه مهم‌تر! می‌دانید در این بازی میلان میزبان بود و به راحتی سهمیه هواداران ۹۰ به ۱۰ بود؟ دیدید سرخپوشان با ۲ گل شکست خوردند اما آسمان به زمین نیامد؟ راستی آن‌ور آب فقط ملیت‌شان ایتالیایی است و آن‌ها هم انسان‌اند. چگونه آن‌ها می‌توانند به هر تیم سهمیه مورد نظرشان را بدهند؟ شاید لیگشان بیشتر از ۱ ماه به تاخیر افتاده!
و در نهایت مربیان ۱۶ تیم لیگ؛ هفته اول لیگ انگلیس منچستر با ۴ گل چلسی را شکست داد و دربی شب گذشته هم نتیجه ۲-۰ به سود اینتر به پایان رسید. چند گل هم توسط VAR رد شد. چرا با گذشت ۳ هفته از لیگ هنوز یک بازی جذاب ندیده‌ایم؟ چرا استقلال و پرسپولیس در ۶ بازیشان تنها ۴ گل زده‌اند؟ دروازه تیم‌های سری‌آ بزرگتر است؟ چرا مربیان آن‌ها مثل مربیان ما غر نمی‌زنند؟
فکر نمی‌کنم شما هم به پاسخ‌های قانع‌کننده‌ای برسید. بیایید به انتظار دربی خودمان، راس ساعت ۱۶:۰۰ بنشینیم. ما که نه VAR داریم، نه ۹۰ به ۱۰ و نه طرح‌های زیبای هواداری! خدا را چه دیدید... شاید بازی جذاب شد! 

بیشتر ببینید:

سوژه روز ؛ خاطره بازی با درگیری‌های دربی سرخآبی‌های پایتخت / ویدیو

 

تگ ها


دربی 90 دربی دلامادونینا اینتر آث میلان عکس نوشت یادداشت اختصاصی فوتبال