دربی منچستر ,دربی خاص

آخرین نبرد فصل مورینیو و گواردیولا جذابیت های خاص خود را دارد. به گزارش مدال به نقل ازخبرگزاری تسنیم، آخرین ......

آخرین نبرد فصل مورینیو و گواردیولا جذابیت های خاص خود را دارد.

 به گزارش مدال به نقل ازخبرگزاری تسنیم، آخرین نبرد اولین فصل رویارویی مستقیم ژوزه مورینیو و پپ گواردیولا در قالب سرمربیان 2 تیم شهر منچستر، جنگی است برای رسیدن به فصل آینده لیگ قهرمانان اروپا.بازی برگشت 2 تیم در فصل جاری لیگ برتر انگلیس از ساعت 23:30 پنج شنبه شب هیجان خاصی دارد.

شرایط متفاوت

 بازی رفت 2 تیم در شرایطی برگزار شد که شاگردان پپ و مورینیو با 3 پیروزی از 3 بازی اول، مدعی قهرمانی نامیده می شدند اماهر 2 تیم کم کم افت کردند. ابتدا منچستریونایتد دست از قهرمانی شست و چند هفته پیش هم گواردیولا و منچسترسیتی هم میدان را برای چلسی وتاتنهام خالی کردند.

 اوضاع جدول

 منچسترسیتی با 64 امتیاز در رده چهارم، یک امتیاز و یک پله بالاتر از رقیب همشهری ایستاده  و این بازی برای هر 2 تیم جایی برای تضمین صعود به رقابت های اروپایی و مخصوصا لیگ قهرمانان اروپاست.

غایبان بازی

منچسترسیتی همان غایبان چند ماه اخیر را دارد؛ فرناندینیو، گوندوگان، خسوس، فرناندینیو، آگوئرو، سانیا و سیلوا. منچستریونایتد هم از حضور اسمالینگ، جونز، ماتا، روخ، والنسیا  محروم است و 3 مصدوم جدید به نام های هررا و البته پوگبا و زلاتان دارد.

رویارویی های قبلی

در 183 دربی قبلی، منچستریونایتد با 72 برد شرایط بهتری دارد. منچسترسیتی 50 بار به برتری رسیده و 51 رقابت هم برنده نداشته است.

آنچه باید بدانید

*آخرین بازی 2 تیم در روزپنج شنبه،  نوامبر سال 1994 به لطف هت تریک آندری کانچلسکیس با برتری 5 بر صفر منچستریونایتد به پایان رسید.

*ژوزه مورینیو در 4 دیدار اخیر در لیگ برتر مقابل سیتی هیچ بردی کسب نکرده اما بین سال های 2005 تا 2014 ، 6 بازی پشت سر هم مقابل رقیب را برد.

* گواردیولا در صورت برد می تواند تبدیل به چهارمین مربی شود که در هر 2 بازی رفت و برگشت در دربی منچستر پیروز شده است. قبل از او جان بنتلی، اسون گوران اریکسون و مانول پیگرینی به این رکورد دست پیدا کردند.

* رونی در تمام رقابت ها در دربی منچستر با 11 گل بیش از هر بازیکنی گل زده  اما در 5 دیدار اخیر هیچ گلی نزده است. در سوی مقابل  سرخیو آگوئرو در 5 بازی متوالی در لیگ برتر برای منچسترسیتی گل زده و اگر یک گل دیگر بزند با بهترین رکورد خودش برابری می کند.

* منچستر سیتی در 15 بازی خانگی این فصل در لیگ تنها یک بار شکست خورده اما فقط منچستریونایتد با 9 مساوی بیشتر از آن ها در بازی های خانگی مساوی کرده است.

*فقط آلن شیرر (190) در بازی های متنوع تری از رونی در لیگ برتر گل زده است. رونی در کنار لمپارد و اندی کول 149 بار این کار را انجام داده اند.

ترکیب احتمالی

منچستریونایتد: دخئا، بیلی، والنسیا، بلیند، دارمیان، هررا، فلینی،یانگ، مخیتاریان، لینگارد و راشفورد

 منچسترسیتی: براوو، ناواس،کیلیشی، اوتامندی، کمپانی، فرناندینیو، توره، دیبروین،سانه، استرلینگ و آگوئرو

تگ ها


اخبار روز منچستر یونایتد فوتبال