دربی 89؛ همه چیز به منشا ختم می شود/ روز یاغی سیاه

حالا منشا در صدر خبرهای دربی قرار گرفته و استقلالی ها مدعی هستند که او می تواند هاشمی نسب دیگری باشد ....

آیا گادوین منشا در  دربی 89 می تواند ستاره و ناجی آبی ها باشد؟

به گزارش مدال، باید ماجرا را از  اینجا شروع کرد که در ادامه جنگ های روانی  امروز  ویدیویی از قلیان کشیدن  منشا  در فضای مجازی پرسپولیسی ها منتشر شده است. انتشار چنین ویدیویی ادامه ترکش های یک انتقال جنجالی و اتفاقات و اظهارات روزهای اخیر است. مصاحبه منشا با بیانیه باشگاه پرسپولیس همراه بود. بیانیه ای که در آن به نقل از برانکو حرف هایی درباره منشا بیان شده بود اما برانکو که تاکنون اظهار نظر تندی درباره شاگرد اسبق خود  نداشته برای اینکه حواشی  بیشتر نشود و به عنوان استاد خود را مقابل شاگرد قرار ندهد اعلام  داشت آن بیانیه ارتباطی با من ندارد. حالا برخی می گویند باشگاه حق داشته از خود در قبال ادعای منشا دفاع کند و برخی هم می گویند چنین بیانیه ای تند و جنجالی منجر به تحریک منشا و افزایش حساسیت ها خواهد شد.

برانکو برای دوری از تنش ها خود را از این بیانیه  و اظهارات منتسب به خودش دور نگه داشت اما مدیر رسانه ای پرسپولیس  تاکید کرد آنچه که منشا مبنی بر توافق با پرسپولیس برای انتقال به استقلال طرح کرده دروغی بیش نبوده. استقلالی ها و در راس آنها نظری جویباری معاون سابق  باشگاه به عنوان چهره ای شناخته شده هم خواهان تشویق منشا در آزادی شده و ادعا کرده‌اند برانکو و سرخ ها برای آنکه منشا گل نزند همه توجه و تمرکز خود را تماما  معطوف  این بازیکن خواهند کرد و باید که از این شرایط نهایت بهره را برد و هاشمی نسب دیگری ساخت .

حالا منشا در راس خبرها قرار گرفته و انتشار ویدیویی منتسب به او در حال قلیان کشیدن هم به حاشیه ها و جنجال های پیرامون آن اضافه کرده است.
امروز نیز خبرنگاران تلاش کردند تا نظر برانکو را درباره منشا جویا  شده و حرفی جنجالی بشنوند اما برانکو به حواسی دامن نزد. اهالی رسانه  حتی در کنفرانس خبری قبل از بازی از شفر  هم درباره منشا سوال کردند و شفر سعی  کرد تمام قد از مهاجم تیمش  دفاع  کند و به او روحیه بدهد. او حتی از بیرانوند یاد کرد که در حاشیه بازی  تیم ملی امید  به سرمربی استقلال گفته بوده منشا مهاجم قابلی است.

حالا منشا در صدر خبرهای دربی قرار گرفته  و استقلالی  ها مدعی هستند که او می تواند هاشمی نسب دیگری باشد .

 هاشمی نسب اولین بازیکنی بود که در تاریخ مستقیم از پرسپولیس به استقلال می رفت و چهار گل در دربی ها به استقلال را در کارنامه داشت و انتقالش به تیم رقیب  با منشا تفاوت های غیر قابل انکاری دارد و به همین دلایل نیز  بازی کردنش مقابل پرسپولیس هم  حساسیت های بسیار بیشتری نسبت به این روزها و تقابل روز شنبه منشا و سرخ ها دارد اما این را هم نمی شود کتمان کرد که منشا می تواند  برگ برنده استقلال باشد و در عین حال توجه بیش از حد آبی ها به او می تواند به نوعی به آبی  ها آسیب هم  بزند.

در مجموع فعلا استقلال یک یاغی توانا را در خط آتش خود دارد. باید صبر کرد و دید نوع واکنش تماشاگران پرسپولیس نسبت به منشا چگونه است. آیا او می تواند روزی بیاد ماندنی و پرفروغ داشته باشد؟ آیا فضای حاکم بر آزادی برای او قابل تحمل خواهد بود؟ آیا پرسپولیسی ها به پاس روزهای خوبی که منشا در آسیا برای شان ساخته  علیه او موضع گیری تند و حاد نخواهند داشت؟ اصلا آیا او به سمت برانکو خواهد رفت؟ آیا.....

چیزی به سوت آغاز  دربی 89 باقی نمانده و  همه  راهها و خبرها و چه بسا بسیاری از اتفاقات  فنی  و تاکتیکی هم به الماس سیاه سرخ ها ختم شود که حالا شده نگین درخشان آبی ها.

*حسین قدوسی

تگ ها


استقلال پرسپولیس دربی ۸۹ پرسپولیس استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال