دربی 90 درگیر جنگ سرد استقلال و پرسپولیس!

در حالیکه دربی به خودی خود پر از جنجال و درگیری است، دربی نودم استقلال و پرسپولیس جنگ های عجیبی را هم دنبال خود می کشد....

در حالیکه دربی به خودی خود پر از جنجال و درگیری است، دربی نودم استقلال و پرسپولیس جنگ های عجیبی را هم دنبال خود می کشد.

محمد سررشته داری/ دربی نزدیک تر از رگ گردن به هر دو تیم و هوادارانش است . این دیدار جذاب و تاریخی استقلال و پرسپولیس اگر چه همیشه کری خوانی های خاص خودش را دارد و طرفین را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد اما این بار جنگی زودتر از موعد هم برایش ساخته شده است. 
جنگی سرد بین مدیران و مسئولان دو تیم با حکمیت سازمان لیگی که بدون در نظر گرفتن شرایط، اصرار دارد که حتما این دربی 90 به 10 با میزبانی استقلال برگزار شود، میزبانی که اصولا باشگاه استقلال توان اجرای آن را با این سرعت ندارد.


جنگ مدیران استقلال و پرسپولیس
محمدحسن انصاری‌فرد با حضور در برنامه ورزش و مردم در مورد تلاش برای برگزاری دیدار برگشت دربی به صورت ۹۰ به ۱۰ توضیحاتی ارائه کرد و گفت: ما اطمینان داریم بحث ۹۰ به ۱۰ در این بازی(دربی رفت) اجرا نمی‌شود ولی امید داریم که در بازی برگشت این اتفاق بیفتد. چون ما برنامه برای شناسایی تماشاگرانمان داریم و می‌خواهیم روی بحث کارت هواداری مانور کنیم. در این ویدیو صحبت‌های مدیرعامل باشگاه پرسپولیس را مشاهده می‌کنید.
اما در آن سو فتحی تاکید کرد که فعلا شرایط اجرای این قانون وجود ندارد و ضمنا تاکید کرد که اگر دیدار رفت وسط هفته برگزار شود دیدار برگشت هم باید چنین باشد. سازمان لیگ اما فعلا با این خواسته های فتحی مخالفت کرد.


جنگ صندلی با آچار چرخ
سازمان لیگی که سال گذشته در فینال جام حذفی رسما برای بازی پرسپولیس و داماش به مشکل خورده بود و اتفاقات بی بدیلی آنجا دید تا جاییکه طرفداران داماش بیرون از استادیوم ماندند و وقتی هم آمدند طرفین با آچار چرخ یکدیگر را برای نشستن روی صندلی می زدند، حالا با همان رویکرد و مکانیزم اصرار دارد که باشگاه استقلال را میزبان اعلام کند و هواداران این تیم را در 90 درصد صندلی ها بگنجاند در حالی که باشگاه های استقلال و پرسپولیس حداقل فعلا اصلا ساز و کار شناسایی هواداران خودشان را ندارند و حداقل به یک نیم فصل نیاز دارند تا با بلیط فروشی بتوانند اسم هواداران و عکس و اطلاعاتشان را در گیت های کامپیوتری ثبت و ضبط کنند.


تهدید هواداران سرخابی
در واقع این خطر وجود دارد که هواداران پرسپولیس در دربی رفت بلیط بخرند و به جایگاه استقلالی ها بروند و هم قانون 90 به ده را به هم بریزند و هم تهدید شدیدی باشند برای تماشاگرانی که وقتی کنار هم نبودند با سنگ و صندلی یکدیگر را می زدند چه برسد به حالا که بخواهند کنار هم بنشینند!
از ما گفتن، این قانون با مخالفت مسئولان امنیتی اینبار هم برگزار نمی شود و البته که دو باشگاه پرسپولیس و استقلال باید هر دو به سرعت توان اجرای این قانون را پیدا کنند.
 

تگ ها


باشگاه استقلال باشگاه پرسپولیس سرخابی ها دربی 90 محمد سررشته‌داری فوتبال