درخشان:امیدوارم مسئولان نفت تلاش‌ کنند تیم از وضعیت مبهم خارج شود

سرمربی تیم نفت طلاییه گفت: استقلال خوزستان مقابل ما محکوم به انجام بازی است که بتواند امتیاز بگیرد ......

سرمربی تیم نفت طلاییه گفت: استقلال خوزستان مقابل ما محکوم به انجام بازی است که بتواند امتیاز بگیرد.

حمید درخشان در نشست خبری پیش از بازی نفت طلاییه - استقلال خوزستان، گفت: با تیمی بازی می کنیم که هفته گذشته باخته و مقابل ما محکوم به انجام بازی است که بتواند امتیاز بگیرد.

وی تیمش را مستحق شکست مقابل نفت آبادان ندانست و عنوان کرد: هفته گذشته در آبادان حق مان باخت نبود. داور یک گل سالم ما را مردود اعلام کرد، از فرصت هایمان هم استفاده نکردیم و بازی را باختیم. استحقاق این را داشتیم که نبازیم و حتی پیروز شویم، اما به هرحال چیزی که می دانیم این است که دیگر به آن باخت فکر نمی کنیم. به این فکر می کنیم که برای بردن باید چه فلسفه و چه تلاشی داشته باشیم. دیدار مقابل استقلال خوزستان برای ما بازی راحتی نخواهد بود. یکی دو مصدوم داریم، اما تلاش می کنیم که یک بازی قابل قبول را انجام بدهیم و سه امتیاز این دیدار خانگی را به دست بیاوریم.

سرمربی نفت طلاییه در پاسخ به سوال خبرنگاری که از او پرسید «آیا با صحبت های عبدالله ویسی مبنی بر نامشخص بودن مالکیت دو باشگاه نفت طلاییه و استقلال خوزستان موافق هستید؟»، گفت: صد درصد با نظرشان موافقم، اما انشالله هرچه زودتر این وضعیت مشخص شود. فکر نمی کنم لیگ برتر و فوتبال هیچ مملکتی به این شکل باشد که هنوز خیلی تیم ها بلاتکلیف هستند.

درخشان ادامه داد: فکر نمی کنم فوتبال هیچ مملکتی به این شکل باشد که به تیم ها هیچ کمک نشود. باشگاه های ما هر روز در کش و قوس یکسری جریانات برای دو باشگاه است که این روی تیم تاثیر می گذارد. آقای ویسی اگر صحبتی کرده، نظر خودش بوده، اما من در مورد بازیکنان خودم می گویم که بازیکنان من هنوز ذهنیت شان آماده نشده که فقط به فوتبال فکر کنند که این خوب نیست، مخصوصاً برای باشگاهی که می خواهد در لیگ قهرمانان بازی کند. این چالش ها نه تنها کمکی به فوتبال ایران نمی کند، بلکه ما را عقب هم می اندازد و اجازه نمی دهد که فوتبال روز به روز رشد کند و به جایگاه اصلی اش برسد. فدراسیون که تلاش می کند، امیدوارم مسئولان باشگاه نفت هم تلاش شان را بکنند تا این تیم از این وضعیت مبهم خارج شود و ثباتی پیدا کند تا ما هم بفهمیم کارمان چیست و می خواهیم چه کار کنیم.

وی با اشاره به بحث های اخیر در مورد قلیان کشیدن برخی از فوتبالیست ها، خاطرنشان کرد: به صراحت بگویم که واقعاً متاسفم. اگر فوتبالیستی سراغ این مسائل می رود، نه تنها خودش را نابود می کند، بلکه ورزش را خدشه دار می کند. بعضی از این عزیزان که نمی خواهم نام شان را بگویم، قدر خودشان را نمی دادند و به این مسائل گرایش پیدا کردند که فیلم شان هم موجود است. این در شأن یک فوتبالیست حرفه ای و لیگ برتری نیست. اگر قرار باشد جلوی این کارها را بگیریم، باید از یک جایی شروع کنیم. وقتی می گوییم کمیته اخلاق و انضباطی داریم، باید از یک جایی سفت و سخت جلوی این رفتارها بایستیم.

سرمربی نفت ادامه  داد: در فوتبال خیلی ها هستند که سالم و سلامت کار می کنند، اما بیرونی ها وقتی به داخل فوتبال نگاه می کنند، همه را به یک چشم می بینند و فکر می کنند همه فوتبالی ها چنین افرادی هستند، در صورتی که چنین نیست. ما فوتبالیست هایی داریم که زندگی سالمی دارند، در 37، 38 سالگی به دلیل سالم بودن بدن و زندگی شان فوتبال بازی می کنند، اما خیلی ها قدر خودشان را نمی دانند و سراغ این مسائل می روند. این عزیزان اگر تبعات و آسیب های این چیزها را بدانند، سراغ این مسائل نمی روند. امیدوارم خیلی زودتر این مسائل را تحلیل و از آنها جلوگیری کنیم. کمیته انضباطی و اخلاق ما باید یک جایی این مورد را سفت بگیرد که بازیکنان ما سراغ این مسائل نروند.

وی در خصوص بازی فردای پرسپولیس مقابل الهلال عربستان تضریح کرد: من قبلا این تجربه را داشته ام که بازی باخته را بتوانیم با برد عوض کنیم. ما قبلا در قزاقستان بازی داشتیم و 3 بر صفر نتیجه را واگذار کردیم و آمدیم در تهران موفق شدیم 5 گل بزنیم. در فوتبال هر اتفاقی ممکن است رخ بدهد. با شرایط خوب پرسپولیس دور از دسترس نیست که این تیم بتواند 5 گل بزند و قطعا این شدنی است، پرسپولیس این توانایی را دارد بازی گذشته را فراموش کند و با تمرکز به سراغ این بازی برود

سرمربی نفت طلائیه در خصوص اظهارات علی طاری بازیکنی که با بازگشت این مربی به تیم نفت اظهارات تندی علیه درخشان داشته، گفت: این بازیکن در حد و قواره ای نیست که من بخواهم در مورد آن حرف بزنم و این بازیکن اصلا عدد و رقمی نیست که من جواب او را بدهم. این بازیکنان باید ابتدا بروند خاک فوتبال را بخورند و بعد بیایند و به خود اجازه دهند که در مورد من حرف بزنند و اگر قرار باشد چنین بازیکنانی اینطور اظهارنظر کنند باید درِ این فوتبال را گِل گرفت. اصلا این این بازیکن کجای فوتبال بوده  این صحبت ها را کرده و پُست گذاشته است.

درخشان در خصوص بحث شب گردی بازیکنان فوتبال اظهار داشت: قبلا در فوتبال شما باید خودت، خودت را مراقبت می کردی آن موقع بازیکنان خودشان را کنترل می کردند اما الان این کار را نمی کنند. با توجه به امکاناتی که امروز موجود است، اگر بازیکن بتواند خودش را در این شرایط کنترل کند می تواند بازیکن بزرگی باشد. در اروپا با توجه به آزادی ای که وجود دارد یک بازیکن حرفه ای خودش را کنترل می کند چرا که از باشگاه پول می گیرد و قرارداد دارد و وظیفه دارد که از خود مراقبت کند، هیچ باشگاهی قبول نمی کند به بازیکنی پول بدهد و آن بازیکن ساعت 2 نصفه شب به هتل برگردد. علاوه بر خود بازیکن، باشگاه هم وظیفه دارد که مراقبت های لازم را انجام دهد. یکی از دلایلی که باعث این بی نظمی ها شده است این است که در فوتبال ما قوانین تنبیهه ای شدید وجود ندارد و اگر قوانین تنبیه ای وجود داشت اوضاع به این شکل نمی شد. یک بازیکن باید مثل یک کارمند در اختیار باشگاه باشد، در غیر این صورت بازیکن ضرر می کند و با این روند فصل آینده کسی سراغ آن بازیکن را نمی گیرد

وی ادامه داد: در گذشته در پرسپولیس هم از این موارد وجود داشت، بازیکنانی بودند که برای یکی دو سال به تیم می آمدند و الان کسی از آنها خبر ندارد و این قانون فوتبال حرفه ای است

سرمربی تیم فوتبال نفت در خصوص موفقیت های تیم فوتبال نوجوانان ایران در مسابقات جام جهانی تصریح کرد: جا دارد که یک تبریک ویژه به تیم نوجوانان از بازیکنان گرفته تا مربیان و فدراسیون عرض کنم چرا که آنها موفق شدند به جایگاهی بزرگی دست پیدا کنند که قابل تقدیر است. ما از این تیم انتظار قهرمانی نداریم و تا همین جای مسابقات هم که حضور داشتند کلی برای ما افتخار است

درخشان در خصوص اینکه فدراسیون فوتبال برای پرورش بازیکنان تیم نوجوانان باید چه برنامه ای داشته باشد گفت: این موضوع از دو جهت قابل بررسی است، اول اینکه خود باشگاه ها باید این بازیکنان را حفظ کنند چرا که این بازیکنان از همین باشگاه ها به تیم ملی معرفی شدند. بحث دوم هم این است که فدراسیون باید بازیکنان تیم های پایه را کنترل کنند و همین  طور برنامه ریزی آنها را ادامه دهند اما مهمترین مسئله خود باشگاه ها هستند که باید این بازیکنان را در شرایط خوب حفظ کنند.

 

تگ ها


اخبار روز لیگ برتر خلیج فارس فوتبال