درخشان: با این نگاه در جام جهانی گرفتار می شویم

پیشکسوت تیم ملی و باشگاه پرسپولیس معتقد است که بازی برگشت با کره می تواند محکی جدی برای اسکوچیچ باشد....

به گزارش "ورزش سه"، حمید درخشان در حاشیه دیدار دوستانه ستارگان ۹۸ و سرخابی گفت: ابتدا درگذشت این عزیزان را بار دیگر تسلیت عرض می کنم. جایشان خیلی خالی است و اصلا دلمان نمی خواهد که چنین بازی هایی را انجام دهیم. می خواهیم که خودشان باشند و این بازی ها را برایشان انجام دهیم. خدا روحشان را شاد کند و این بازی ها یادآوری است که نشان دهیم همیشه به یاد عزیزانمان هستیم.

وی مورد شرایط تیم ملی فوتبال ایران تاکید کرد: کار ما خیلی سخت شد. این ششمین دوری است که به جام جهانی می رویم و دیگر عادی می شود. باید تلاش کنیم که بازی های بهتری انجام دهیم و به دور بعد صعود کنیم. لازمه این کار برنامه ریزی و کارهایی است که فدراسیون فوتبال باید انجام دهد. از جمله این کارها برگزاری بازی های دوستانه خوب است. جام جهانی بالاترین جایگاه فوتبال دنیا است که همه بهترین ها در آن حضور دارند. اگر می خواهیم صعود کنیم باید تیمی قوی باشیم.

ملی پوش اسبق پرسپولیس افزود: در بحث توسعه فنی باید خیلی تلاش کنیم. این که به این اکتفا کنیم که بدون شکست به جام جهانی رفتیم باید ببینیم با چه تیم هایی بازی کردیم. ما در گروه مان حریف سختی به جز کره نداشتیم. اگر می خواهیم صعود کنیم به دور بعد باید خیلی زیاد کار کنیم. با تیم های گردن کلفت باید دیدار دوستانه برگزار کنیم و با تیم های اطراف بازی کردن به درد نمی خورد. حتما باید نگاه فنی خودمان را تغییر دهیم اگر با همین دیدگاه برویم اسیر و گرفتار خواهیم شد.

درخشان در پاسخ به این سوال که آیا منظورش این است که باید سرمربی تیم ملی تغییر کند گفت: نه من نظرم این نیست که مربی تغییر کند. باید بازی های تدارکاتی خوبی برای او در نظر بگیریم. اگر می خواهیم نگاهی به مربی کنیم یک بازی سخت با کره داریم و آنجا عیار ما را نشان می دهد. بعد از اتمام بازی ها باید بنشینیم و بررسی کنیم که جایگاه سرمربی مان کجاست و چه باید بکنیم؟

او در واکنش به این سوال که شرایط فعلی در شان پرسپولیس نیست خاطرنشان کرد: واقعا نیست! از حذف شدن تیم متاسف هستم. باید نگاه مدیران نسبت به بودن پرسپولیس در آسیا تغییر کند. پرسپولیس یکسری مشکلات دارد که امیدوارم با آمدن آقای درویش حل شود. بیست و یکمین سال از لیگ حرفه ای را می گذرانیم ولی سالهاست که این مشکلات را داریم و همه خسته شده اند.


 انشالله این مشکلات حل شود تا پرسپولیس دغدغه زمین تمرین و نگرفتن چند درصد قرارداد را نداشته باشد. در فوتبال حرفه ای نباید این چیزها باشد. امیدوارم که پرسپولیس به آرامش برسد و سوپر جام را کسب کند چون این یک جام مهم است و پرسپولیس اگر آن کسب کند به خوبی می تواند ادامه لیگ را با قدرت پشت سر بگذارد.  هیچ کاری مخصوصا مدیریت در پرسپولیس به تنهایی نمی شود. کار در پرسپولیس سخت است و امیدوارم که اعضای هیئت مدیره و دوستان آقای درویش به پرسپولیس کمک کنند.

تگ ها


حمید درخشان