درخشان: در بهترین حالت روحی و روانی هستیم

کارشناس فوتبال کشورمان گفت: ما الان از لحاظ روحی و روانی در بهترین حالت ممکن هستیم و می توانیم ژاپن را شکست دهیم....

کارشناس فوتبال کشورمان گفت: ما الان از لحاظ روحی و روانی در بهترین حالت ممکن هستیم و می توانیم ژاپن را شکست دهیم.

به گزارش مدال، حمید درخشان، درباره پیروزی 3 بر صفر تیم ملی ایران و صعود به مرحله نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا 2019 گفت: تیم ملی بازی بسیار خوبی انجام داد و بهترین نکته‌ این بود که بازیکنان‌مان از فرصت‌هایی که به دست می‌آوردند به خوبی استفاده کردند. خط حمله ما از اشتباهات مدافعان وسط استفاده کرد و باعث شد 3 بار به گل برسیم. این نکته خیلی به سود ما بود که آن هم با تیزهوشی و مهارت بازیکنان ما رقم خورد.

وی ادامه داد: عملکرد تیم ملی مقابل چین بسیار خوب بود؛ البته در نیمه دوم و زمانی که ما 2 بر صفر از چین جلو بودیم مقداری محتاط‌تر بازی کردیم، اما در نهایت دفاع چین باز هم یک اشتباه دیگر مرتکب شد و باعث شد ما 3 بر صفر به برتری برسیم.

کارشناس فوتبال کشورمان با بیان اینکه بزرگترین نقطه ضعف تیم ملی چین مدافعان وسطش بود، خاطرنشان کرد: هر 3 گلی که تیم ملی ما به ثمر رساند روی اشتباهات مدافعان وسط بود. فکر می‌کنم تعویض‌هایی که در ابتدای بازی لیپی انجام داد بی‌ربط به همین موضوع نبود اگرچه یکی از تعویض‌ها به دلیل مصدومیت انجام شده بود.

درخشان راجع به دیدار تیم ملی مقابل ژاپن در نیمه نهایی این رقابت‌ها تصریح کرد: با شرایط روحی بالایی که تیم دارد می‌توانیم از سد ژاپن هم عبور کنیم، البته ژاپن از تیم‌هایی که تاکنون با آنها بازی کرده‌ایم خطرناک‌تر است و آنها به نسبت این تیم ها بازتر بازی می‌کنند اما ما الان از لحاظ روحی و روانی در بهترین حالت ممکن هستیم.

وی درباره غیبت مهدی طارمی در بازی مقابل ژاپن به دلیل دو اخطاره بودن، گفت: غیبت طارمی نمی‌تواند برای تیم ملی دردسرساز باشد، چون ما روی نیمکت بازیکنان خوبی مثل انصاری‌فر یا قدوس داریم که می توانند جای او را پر کنند. امیدوارم در بازی با ژاپن نیز با همین اقتدار به میدان برویم و پیروز شویم. تا اینجای مسابقات برای ما همه چیز خوب پیش رفته است، هم قرعه خوبی داشتیم و هم برخی اشتباهات به نفع ما رقم خورده است. امیدوارم اوضاع همینطور پیش برود و تیم ایران قهرمان شود.