درخشان: در پیروزی مقتدر پرسپولیس برابر الجزیره شک نکنید

سرمربی سابق پرسپولیس به صعود این تیم و پشت سر گذاشتن الجزیره شک ندارد و از هواداران درخواست کردبرای یک جشن صعود در آزادی حضور یابند ......

سرمربی سابق پرسپولیس به صعود این تیم و پشت سر گذاشتن الجزیره شک ندارد و از هواداران درخواست کرد برای یک جشن صعود در آزادی حضور یابند.

حمید درخشان که سابقه حضور روی نیمکت پرسپولیس را دارد، شکست این تیم در امارات را ناشی از خستگی بازیکنان و بازی‌های پرفشار فصل می‌داند و کار شاگردان برانکو ایوانکوویچ در تهران برای جبران این باخت را آسان و البته با تمرکز و دوری از شتاب و دستپاچگی می‌داند.
درخشان در خصوص جدال رفت دو تیم که با شکست پرسپولیس همراه بود گفت: به نظرم بازی خوبی بود و پرسپولیس سوای نتیجه، بازی خوبی انجام داد. وقتی در امارات موفق می‌شوید 2 گل بزنید یعنی کار تیم خوب بوده است ولی در خط دفاع نبود سیدجلال حسینی ضربه زیادی به ساختار دفاعی تیم زد و اشتباهات فردی در مجموع نتیجه شکست را رقم زد.
وی با تمجید از سیدجلال حسینی گفت: جلال حسینی یک بازیکن تخصصی در پست خودش است که در ترکیب تیم جا افتاده است و نبود او می‌تواند هماهنگی خط دفاع را از بین ببرد و حریف هم از همین ناحیه به تیم ضربه زد و شکست تیم را رقم زد.
سرمربی سابق سرخپوشان از علیرضا بیرانوند درخواست دارد بدون توجه به حواشی و انتقادات در بازی برگشت به دنبال جبران شکست و بسته نگه داشتن دروازه‌ی این تیم باشد: بیرانوند عملکرد بدی نداشت و از بین 3 گلی که خورد روی گل سوم مقصر بود و در تصمیم‌گیری عجله کرد ولی او گلر خوبی است و توانایی‌های خودش را نشان داده است. امیدوارم در بازی برگشت جبران مافات کند و اجازه ندهد جایگاهش در آستانه جام جهانی در تیم ملی لطمه بخورد.
درخشان تغییرات در خط دفاعی را باعث اشتباه شجاع خلیل زاده عنوان می‌کند و در اینباره گفت: مشکل شجاع این است که نفرات کناری‌اش مدام تغییر می‌کنند و این موضوع باعث عدم هماهنگی می‌شود و او هم جزو مدافعان خوب فوتبال ماست.
پیشکسوت سرخپوشان محسن مسلمان را در شرایط فعلی بازیکنی موثر برای این تیم می‌داند: به نظرم مسلمان همان بازیکنی است که پرسپولیس در میانه میدان آن را کم دارد و با حضورش در ترکیب می‌تواند کمک کند. باید از توانایی‌های مسلمان در ترکیب اصلی استفاده کرد.
درخشان درباره عملکرد منشا در بازی رفت که جانشین علیپور شد گفت: باید به تصمیم سرمربی احترام گذاشت و ما از درون تیم خبر نداریم که چه اتفاقی افتاده و سرمربی بهتر از هر کسی صلاح تیمش را تشخیص می‌دهد. منشا هرچند از روزهای اوجش فاصله گرفته اما مهاجم فرصت طلبی است و باید بیش از گذشته با تمرکز و تمرینات اختصاصی در تلاش باشد تا شان و وجهه خود را در تیم حفظ کند و جایگاه ثابتش در تیم را به دست بیاورد. علیپور یک بازیکن شاخص در این زمینه است که بدون توجه به نام‌هایی که پیش از او قرار گرفته بودند با تمرین و تمرین و تمرین توانست نفر اول فوتبال ایران در فصل هفدهم لقب گیرد و مطمئنا در فصل آینده بیش از این توانایی خود را به نمایش خواهد گذاشت. من مطمئن هستم که علیپور در بازی برگشت مرد اول ترکیب پرسپولیس خواهد بود و یک روز درخشان را شکل خواهد داد تا پرسپولیس به راحتی به مرحله بعدی صعود کند.
درخشان در پایان گفت: جای نگرانی وجود ندارد و به نظرم در بازی برگشت با یک برد پرگل صعود مقتدرانه‌ای به مرحله بعد خواهیم داشت و این اتفاقا با حضور حداکثری هواداران در ورزشگاه به وقوع خواهد پیوست. بازیکنان با توجه به دو گلی که در امارات به ثمر رساندند توانایی خود را نشان دادند و در بازی برگشت نباید شتاب بی‌حا و دلهره داشته باشند و با تمرکز مناسب و سود بردن از فرصت‌ها فصل را به بهترین شکل به پایان خواهند رساند.

تگ ها


پرسپولیس AFC Champions League فوتبال