!درخشان و عجیب ترین لیست های ممکن

به گزارش مدال به نقل از ایران ورزشی: لیست بازیکنانی که با نظر حمید درخشان جذب نفت تهران شده اند را دیده اید؟ بدون شک یکی از عجیب ترین لیست های ممکن است ......

به گزارش مدال به نقل از ایران ورزشی: لیست بازیکنانی که با نظر حمید درخشان جذب نفت تهران شده اند را دیده اید؟ بدون شک یکی از عجیب ترین لیست های ممکن است. احمد آل نعمه، محسن بنگر، محمد نصرتی، هاشم بیک زاده، محمد حسین نائیجی، حامد آقایی و سامان آقازمانی بازیکنانی هستند که حمید درخشان معتقد به حضورشان در نفت بوده. نکته قابل توجه درباره این بازیکنان این است که مجموع سن چهار بازیکن اول به 109 سال می رسد و سه بازیکن آخر این لیست حداقل در فصل اخیر بدون تیم بوده اند! دیگر بگذریم از دقایق و کیفیت بازی تک تک این بازیکنان که در نوع خود قابل تأمل است و علامت سوال بزرگی مقابل نتایجی قرار می دهد که نفت در لیگ و رقابت های آسیایی قرار است با این بازیکنان کسب کند.
اینکه هر بازیکنی قبول نکند در شرایط فعلی به باشگاه نفت بیاید، یکی از منطقی ترین تصمیم ها است. باشگاه نفت تهران با مشکلات متعدد مالی رو به روست و هیچ تضمینی بابت حل شدن این مشکلات نمی دهد. صف طلبکاران این باشگاه و تجمع های اعتراض آمیز آنها از طرف دیگر می تواند هر بازیکنی را بترساند. علاوه بر اینها هرروز خبرهایی درباره احتمال انحلال نفت و جایگزینی صبا به جای این تیم به گوش می رسد که از بلاتکلیفی محض نفت خبر می دهد. درست است که در چنین شرایطی یارگیری برای نفتی که به تازگی سرمربی خود را شناخته سخت ترین کار ممکن است اما نکته قابل توجه رویه ای است که حمید درخشان در این بحران در پیش گرفته. او به سراغ بازیکنانی رفته که نه تنها مجموع سن شان به بالای 100 سال می رسد، بلکه بعضی از آنها در یکی دو فصل اخیر در هیچ تیمی بازی نکرده اند!

احمد آل نعمه گرچه زمانی یکی از بهترین مدافعان لیگ بوده اما او با 25 سال سن فصل گذشته در 19 بازی حضور داشته که تنها در 17 مسابقه در ترکیب ثابت بوده است. محسن بنگر که اوایل فصل گذشته در تراکتورسازی با مصدومیت شدیدی از ناحیه کمر مواجه شد و دو بار مورد عمل جراحی قرار گرفت، بعد از بهبود مصدومیت تنها در 11 مسابقه برای تراکتور بازی کرد که از این تعداد 6 مسابقه را در ترکیب ثابت بود. در نهایت هم عملکرد ضعیف او در بازی با پرسپولیس بود که به اخراج او از سوی قلعه نویی انجامید. اخراجی که تهمت هایی را هم متوجه بنگر می کرد. 7 بازی برای محمد نصرتی که فصل گذشته در گسترش فولاد توپ می زد هم آمار چندان قابل توجهی نیست. بخصوص که مصدومیت این بازیکن آمار بازی او در فصل گذشته را تا این اندازه پایین آورده است. حامد آقایی و سامان آقازمانی هم که حداقل در دو فصل گذشته بدون تیم بوده اند و نتوانسته اند هیچ باشگاه و سرمربی را به عقد قرارداد با خودشان متقاعد کنند اما حمید درخشان برای نفت تهران آنها را انتخاب کرده است.

در دوره ای که بسیاری از مربیان فوتبال به این نتیجه رسیده اند که جوانگرایی به مراتب بیشتر از روی آوردن به بازیکنان مسن، می تواند گره از مشکلات تیم شان باز کند، همچنان درخشان به سراغ بازیکنانی رفته که از دوران اوج فوتبالی شان فاصله گرفته اند. این در حالی است که کمتر کسی به عنوان مثال از تأثیر جوانگرایی منصوریان در بالا رفتن رتبه تیمش در نیم فصل دوم فصل شانزدهم خبر نداشته باشد.

همچنین نتیجه ای که مربیانی چون ویسی یا جلالی از جوانگرایی گرفته اند. درخشان اما جدا از بحث اشتباهی که در اعتماد نکردن به جوان ها داشته، در کل در تجربه های پیشین خود هم عملکرد قابل قبولی در یارگیری هایش نداشته و فصل یارگیری برای او بزرگترین نقطه ضعفش به حساب می آمده.

از نمونه های بازیکنانی که با نظر درخشان جذب شده اند، باید به جذب تادئو در پرسپولیس اشاره کرد که نه تنها برای این تیم بازی نکرد، بلکه بعد از مدتی از سوی باشگاه کنار گذاشته شد و بابت طلبش از پرسپولیس شکایت کرد و این باشگاه را حسابی به دردسر انداخت. کنار گذاشتن نیلسون که عملکرد خوبی در پرسپولیس داشت و آوردن سوشا مکانی یکی دیگر از تصمیمات درخشان بود که واکنش های منفی زیادی را در پی داشت. حالا او که در کارنامه اش عملکرد چندان مثبتی در یارگیری ها نداشته، در نفت باز هم به سراغ بازیکنانی رفته که نمی توانند حرف زیادی برای گفتن داشته باشند. بازیکنانی که نه توان و انرژی جوان ترها را دارند و نه انگیزه آنها را.

با این وضعیت باید دید نفت درخشان چطور می خواهد از عنوان قهرمانی اش در جام حذفی دفاع کند و نماینده شایسته ای برای ایران در رقابت های آسیایی باشد. آیا این بازیکنان با شرایطی که در فصل های گذشته داشته اند، انتخاب های خوبی خواهند بود و در روزهای سخت لیگ پیش رو درخشان را یاری خواهند کرد یا اوضاع نفت با این یارگیری و وضعیتی که در دوران آماده سازی داشته، در ادامه از این هم وخیم تر خواهد شد؟

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال