درخشش ادامه‌دار لوکاکو؛ دو رکورد برای ستاره اینتر

روملو لوکاکو ستاره بلژیکی اینتر با گلزنی در جریان پیروزی ۲-۱ این تیم مقابل لورکوزن موفق به شکستن ۲ رکورد شد تا روند رکوردشکنی های اخیرش ادامه داشته باشد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، اینتر دیشب در یک چهارم نهایی لیگ اروپا به مصاف بایر لورکوزن رفت و موفق شد با دو گل بارلا و لوکاکو و تنها گل کای هاورتز برای لورکوزن‌، حریف آلمانی را ۲-۱ از پیش رو برداشته و راهی نیمه نهایی شود. اما گلی که لوکاکو در این بازی زد برای او اهمیت زیادی داشت چرا که باعث شد مهاجم بلژیکی دو رکورد دیگر را بشکند و فصل درخشانش در اینتر را تداوم بخشد.

لوکاکو با گلی که دیشب در شهر دوسلدورف وارد دروازه لورکوزن کرد تعداد کل گلهای خود برای اینتر در این فصل را به عدد ۳۱ رساند.

مهاجم بلژیکی با این گل به رکورد گل زدن در ۹ بازی پیاپی لیگ اروپا رسید و رکورد قبلی را که در اختیار آلن شیرر بود شکست. شیرر در سال ۲۰۰۵ موفق شده بود در هشت بازی پیاپی این رقابتها گلزنی کند.

اما رکورد دیگر لوکاکو چه بود؟ او با گلی که دیشب وارد دروازه لورکوزن کرد به اولین بازیکنی تبدیل شد که در تاریخ نراتزوری، در شش مسابقه پیاپی اروپایی برای این تیم گلزنی می کند.

لوکاکو امسال در اولین فصل حضورش در اینتر، بهترین فصل دوران فوتبالی خود از نظر تعداد گلهای زده را سپری می کند. لوکاکو پیش از این در فصل ۲۰۱۷-۲۰۱۸ برای منچستریونایتد ۲۷ گل زده بود ولی او حالا تا همینجا برای اینتر ۳۱ گل به ثمر رسانده. او با عبور از تعداد ۳۰ گل زده در یک فصل بعد از ساموئل اتوئو در فصل ۲۰۱۰-۲۰۱۱ به اولین بازیکن نراتزوری تبدیل شد که توانسته به این آمار دست پیدا کند.

بیشتر بخوانید:

آنتونیو کونته: اینتر تا قهرمانی پیش می رود

خلاصه بازی اینتر 2 - بایرلورکوزن 1

 

 

تگ ها


اینتر میلان روملو لوکاکو فوتبال جهان فوتبال