درخواست از رئیس جمهور ; كشتي را هم تحويل بگيريد

به گزارش مدال به نقل از اعتماد- از رييس جمهور محترم و مسوولان ورزش كشور به عنوان عضوي از جامعه كشتي و مردم ايران درخواست دارم كه نگاه عادلانه اي به ورزش داشته باشند و با كشتي به عنوان ورزش اول و ملي ايران در جايگاه اصلي خودش برخورد كنند ......

به گزارش مدال به نقل از اعتماد- از رييس جمهور محترم و مسوولان ورزش كشور به عنوان عضوي از جامعه كشتي و مردم ايران درخواست دارم كه نگاه عادلانه اي به ورزش داشته باشند و با كشتي به عنوان ورزش اول و ملي ايران در جايگاه اصلي خودش برخورد كنند. براي جامعه كشتي قابل قبول نيست كه رييس جمهور چند رشته ورزشي را به حضور بپذيرد اما براي جامعه كشتي و كشتي گيران كه از زحمتكش ترين و بي توقع ترين قشر ورزش ايران هستند وقتي را نگذارد.
تاريخ ورزش ايران به خوبي قهرماني ها و افتخارات كشتي را نمايان مي كند و بر هيچ كسي پوشيده نيست كه در رقابت هاي المپيك و بازي هاي آسيايي كشتي ناجي ورزش ايران بوده است. اگر به تاريخ المپيك ها رجوع كنيم، ورزش ايران با مدال هاي كشتي شناخته مي شود؛ جايي كه بيش از ٦٠ درصد مدال هاي كسب شده در رقابت هاي المپيك از آن كشتي است. هر زمان كه به اين رشته بها داده شده است و حمايت هاي لازم صورت گرفته، كشتي گيران توانسته اند افتخارات بي نظيري را كسب كنند. اما چيزي كه ما در چند سال گذشته شاهد آن بوديم حمايت كمرنگ مسوولان از اين رشته و كم توجهي به افتخارات آن است. كشتي هم اكنون با مديريت خادم به افتخارات زيادي دست يافته است. اگر عملكرد كشتي را در چند سال گذشته مرور كنيم مي بينيم كه در تمامي رده هاي سني چه در آزاد و چه در فرنگي توانسته ايم روي سكوي قهرماني بايستيم و برخي از افتخارات براي نخستين بار در اين رشته اتفاق افتاده است. براي نخستين بار در رقابت هاي جهاني كشتي فرنگي بزرگسالان به عنوان قهرماني رسيديم و تيم كشتي آزاد نيز توانست پس از سال ها قهرمان جهان شود؛ ضمن اينكه در اين چند سال گذشته همواره اين تيم بر سكوي قهرماني ايستاده است.
البته كار در رده هاي سني پايين تر هم به خوبي انجام شد جايي كه تيم هاي ملي كشتي فرنگي نوجوانان و جوانان براي نخستين بار توانستند قهرمان جهان شوند و تيم آزاد جوانان نيز دو سال پياپي قهرمان كشتي آزاد جهان شد. درباره نتايج بد فرانسه هم بايد بگويم اين دست ناكامي ها در دنياي ورزش امري كاملا طبيعي است. اگر به تيم هاي مطرح ديگر جهان هم نگاهي داشته باشيم مي بينيم كه در برخي از حضورهاي خود ناكام بوده اند. به عنوان مثال براي كشور قدرتمندي همچون روسيه با آن همه پتانسيل قهرماني كه هر ساله چند مدال طلا را در كشتي آزاد به دست مي آورد، نداشتن مدال طلا نوعي ناكامي محسوب مي شود. متاسفانه در چند سال گذشته مي بينيم كه رشته هايي همچون فوتبال و واليبال مقبوليت بيشتري در نزد مسوولان دارند و افتخارآفريني هاي كشتي به چشم نمي آيد.

 

تگ ها


اخبار روز کشتی