درخواست امباپه: کفش طلای لیگ۱ شریکی شود

کیلیان امباپه آقای گل لیگ فرانسه و برنده کفش طلای این فصل لوشامپیونا می‌گوید وسام بن یدر مهاجم موناکو که در تعداد گلزنی با او مساوی بوده هم باید در این جایزه شریک باشد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، کیلیان امباپه ستاره فرانسوی PSG دیروز به عنوان آقای گل فصل ۲۰۱۹-۲۰۲۰ لیگ۱ فرانسه معرفی شد. امباپه اما حالا می‌گوید وسام بن یدر، مهاجم موناکو که تعداد گلهای زده‌اش در این فصل به اندازه او بوده و ۱۸ گل به ثمر رسانده ولی به دلیل اینکه همه گلهای او در جریان بازی به ثمر نرسیده جایزه کفش طلا را از دست داده، باید در این جایزه شریک باشد.

سازمان لیگ فرانسه بعد از اعلام دستور دولت فرانسه مبنی بر اینکه مسابقات ورزشی در این کشور تا شهریور ماه نمی‌تواند از سر گرفته شود فصل ۲۰۱۹-۲۰۲۰ لیگ این کشور را تعطیل اعلام کرده و پاری سن ژرمن را به عنوان قهرمان معرفی کرد. دیروز هم رسما اعلام شد که امباپه با ۱۸ گل زده آقا یگل رقابتها شده است. اما وسام بن‌ یدر مهاجم موناکو هم در این فصل همین تعداد گل زده بود. فرانسوی‌ها اما گفتند چون از گلهای بن یدر سه گل در ضربات پنالتی به ثمر رسیده ولی امباپه همه گلهایش را در جریان بازی به ثمر رسانده، کفش طلا به ستاره PSG تعلق می‌گیرد.

امباپه حالا با اشاره به اینکه در فصل ۲۰۱۸-۲۰۱۹ لیگ برتر انگلیس، کفش طلا به صورت مشترک به سادیو مانه، محمد صلاح و پیر امریک اوبامیانگ اهدا شده بود خواستار این شد که بن یدر هم در این جایزه با او شریک شود.

امباپه در توییتر خود نوشت:" از همه شما به خاطر پیامهایتان متشکرم. من معتقدم که وسام هم شایسته دریافت یک کفش طلا است. همانطور که فصل گذشته در لیگ برتر این جایزه را به صورت مشترک اهدا کردند".

بیشتر بخوانید:

رسمی؛ کفش طلای لیگ فرانسه به امباپه رسید

امباپه در رئال مادرید موفق خواهد شد

 

 

تگ ها


کیلیان امباپه پاری سن ژرمن فوتبال جهان فوتبال