Banner

درخواست تاخیر یورو 2020 رد شد

با وجود پیچیده شدن شرایط در برخی از لیگ‌های داخلی فوتبال اروپا، یوفا فعلاً برنامه‌ای برای به تعویق انداختن جام ملت‌های اروپا ندارد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، اتحادیه فوتبال اروپا یوفا همچنان به رد درخواست‌ها برای به تعویق انداختن رقابت‌های یورو ۲۰۲۰ در تابستان سال جاری ادامه می‌دهد.


شیوع  ویروس کرونا در اروپا به خصوص ایتالیا که باعث لغو بسیاری از بازی‌ها و به تعویق افتادن آنها شده، نگرانی‌هایی را درباره به پایان نرسیدن لیگ‌های داخلی بعضی کشورها به وجود آورده است. با توجه به برگزاری یورو ۲۰۲۰ در پایان فصل، آن دسته از باشگاه‌هایی که بازی‌های‌شان به دلیل شیوع کرونا لغو شده در پایان فصل به دردسر خواهند افتاد و باید برنامه‌ای بسیار فشرده را برای انجام همه مسابقات‌شان تنظیم کنند. از این رو سران چند لیگ از یوفا خواسته‌اند که یورو ۲۰۲۰ را برای چند ماه یا یک سال به تعویق بیندازد که این درخواست هنوز مورد موافقت یوفا واقع نشده است.


چیزی که مسئله را بغرنج‌تر می‌کند، برگزاری بازی افتتاحیه این رقابت‌ها در شهر رم پایتخت ایتالیاست کشوری که بیشترین آمار ابتلا به کرونا در دنیا پس از چین را دارد. ایتالیا سه بازی‌اش در مرحله گروهی یورو ۲۰۲۰ را باید در خانه انجام دهد و این در حالیست که هنوز مشخص نیست شیوع کرونا در این کشور چه زمانی متوقف خواهد شد.

روند شیوع کرونا اما در دیگر کشورها مانند اسپانیا هم روبه افزایش است و این کشور و همسایه غربی‌اش پرتغال دستور برگزاری مسابقات‌شان پشت درهای بسته را داده‌اند.

بیشتر بخوانید:
گافی که منجر به سریع‌ترین تعویض تاریخ شد!
میلیاردری که لیگ برتر انگلیس را به هم ریخت!

تگ ها


یوفا فوتبال جهان یورو ۲۰۲۰ کرونا فوتبال