درخواست جدید فیفا؛ تماشاگران را برگردانید

امروز پیام رییس فدراسیون فوتبال جهان خطاب به فدراسیون های ملی منتشر شده است که در بخشی از این پیام از فدراسیون ها به خاطر برنامه ریزی برای شروع دوباره لیگ برتر تشکر کرده است.&#۱۶۰;...

به گزارش "ورزش سه"، در روزهایی که برخی از تیم ها در فوتبال ایران با برگزاری ادامه لیگ مخالف بودند فیفا با انتشار پیامی از فدراسیون های ملی تقاضا کرد در هماهنگی با وزارت بهداشت برای از سر گیری بازی ها تلاش کنند. البته اینفانتینو به صراحت گفته بود هر کشوری تصمیم به تعطیلی بازی های لیگ بگیرد این تصمیم برای فیفا قابل احترام خواهد بود. 

اینفانتینو در پیامی که امروز منتشر کرده از همه فدراسیون های ملی خواسته برای بازگرداندن تماشاگر به استادیوم ها تلاش کنند. در پیام رییس فدراسیون فوتبال جهان این چنین آمده است:« صبوری و درک ب خصوص این روزها بسیار مهم است. من و فیفا از همه شما حمایت می کنیم زیرا یک پاسخ صحیح برای همه موقعیت ها وجود ندارد.هر کشوری وضع متفاوتی دارد. با وجود موقعیت های متفاوت، هیچ کس بهتر از شما بهترین راه فائق آمدن بر این چالش را نمی داند. فراموش نکنیم که همیشه باید جایی برای طرفداران وجود داشته باشد. باید توجه داشته باشیم  در این حین که زمان ازسرگیری را بررسی می کنیم، باید هواداران را نیز به ورزشگاه ها بازگردانیم. ما بدون خستگی به کار ادامه می دهیم اما با حفظ احترام به سمت فرارفتن از این اقدامات موقت حرکت می کنیم و باید اطمینان حاصل کنیم که هواداران به شکل مسئولیت پذیرانه و امن به فوتبال بازمی گردند.»

در چنین شرایطی تصور می شود فصل ۰۰-۹۹ در ایران با حضور تماشاگر برگزار شود. پیش تر گفته می شد که قرار است فصل آتی بدون حضور تماشاگر برگزار شود. به تازگی ستاد مبارزه با کرونا مجوز حضور تماشاگران در برنامه پربیننده عصر جدید را با رعایت فاصله اجتماعی و پروتکل های بهداشتی صادر کرده است و به نظر می رسد حضور تماشاگران در سینما هم از اول تیر آغاز شود. در چنین شرایطی می توانیم امیدوار باشیم که دیدار ایران – هنگ کنگ ۱۷ مهر در استادیوم آزادی با حضور تماشاگر برگزار شود. به واقع تاکید فیفا بعد از – از سر گیری دوباره بازی های لیگ بازگرداندن تماشاگر به استادیوم ها است و فدراسیون فوتبال ایران نیز در تلاش است از توصیه های فیفا تبعیت کند.

تگ ها


ویروس کرونا فیفا