درخواست غرامت رئال مادرید از دکتر دوپینگ

انتظار می رود که رئال مادرید از دکتر فوئنتس، دکتر دوپینگ، به دلیل اظهاراتش در یک مصاحبه شکایت کند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، انتظار می رود که باشگاه رئال مادرید از دکتر افه‌میانو فوئنتس به زودی شکایت کرده و درخواست غرامت کند. دکتر فوئنتس که در دو پرونده دوپینگ از جمله بزرگترین پرونده دوپینگ ورزش اسپانیا موسوم به پرونده پوئرتو چهره اصلی بوده، در مصاحبه ای گفته که با تیم پزشکی رئال مادرید نیز ارتباطاتی داشته است.

در سال ۲۰۰۶ مقامات اسپانیایی در عملیات موسوم به پوئرتو پس از جستجو در کلینیک دکتر افه‌میانو فوئنتس در مادرید به ۲۰۰ بسته خون و پلاسمای دوپینگ شده دست یافتند.

در سال ۲۰۱۹ فاش شد که به دلیل اینکه بیش از ۱۰ سال از آن ماجرا گذشته با وجود اینکه آژانس بین المللی دوپینگ ۱۱ تن از ورزشکاران خاطی را شناسایی کرده بود، اما دیگر نمی شود از آنها نام برد.

بیش از همه دوچرخه‌سواران با این رسوایی در ارتباط بودند، از جمله آلخاندرو والورده اسپانیایی، برنده تور دو فرانس، یان اولریش آلمانی و ایوان باسو ایتالیایی کسانی بودند که نامشان در ارتباط با این پرونده منتشر شد.

ورزشکارانی از دیگر ورزش ها نیز در پرونده دوپینگ پوئرتو دست داشتند، از جمله چهره هایی از ورزش فوتبال و تنیس.

به تازگی در مصاحبه ای از فوئنتس درباره شایعاتی مبنی بر ارتباطش با باشگاه های فوتبال اسپانیا از جمله بارسلونا، رئال مادرید، رئال سوسیداد و والنسیا سوال شد.

فوئنتس داشتن هرگونه ارتباط با والنسیا را رد کرد و گفت در دو مورد با بارسلونا تماس داشته اما با این باشگاه به توافق نرسیده است.

هنگامی که از فوئنتس درباره باشگاه رئال مادرید سوال شد، او مکثی کرد و سپس گفت: "من به این سوال جواب نخواهم داد."

جوزپ پدررول، خبرنگار معروف اسپانیایی و مجری ال چیرینگیتو، اکنون خبر داده که رئال مادرید قصد دارد تا به صورت قانونی علیه دکتر فوئنتس به دلیل این پاسخ شبه برانگیزش شکایت کند.

همچنین فرمین کاچو، قهرمان دوی ۱۵۰۰ مردان المپیک سال ۱۹۹۲ در بارسلونا یکی از ورزشکارانی است که در نظر دارد اقدامات قانونی علیه دکتر فوئنتس صورت دهد. فوئنتس از کاچو نیز به عنوان یکی از ۱۵ ورزشکار اسپانیایی که قبل از المپیک با آنها همکاری می کرد نام برده است.

فوئنتس پس از عملیات پوئرتو، به دلیل اینکه دوپینگ در آن زمان در اسپانیا هنوز جرم محسوب نمی شد، تنها به یک سال حبس تعلیقی محکوم شد.

دکتر فوئنتس همچنین از متهمان اصلی عملیات گالگو هم بود. در عملیات گالگو تحقیقاتی بود که از آوریل سال ۲۰۱۰ در مورد دوپینگ ورزشکاران اسپانیا با ورود به خانه های آنها و دستگیری تعدادی از چهره های صاحب نام این کشور شامل ورزشکاران، مربیان، پزشکان و غیره کلید خورد.

بیشتر بخوانید:

لائوتارو در رئال و بارسا؟ باید با اینتر حرف بزنیم

مقاومت رئال مادرید برابر برزیل بالاخره جواب داد

 

 

تگ ها


فوتبال جهان رئال مادرید لالیگا فوتبال