درخواست غرامت و محرومیت؛ پرسپولیس به پای شجاع می‌پیجد!

پرسپولیس در حال پیگیری شکایت مربوط به پرونده انتقال شجاع خلیل زاده به الریان است که شاید بتواند دردسری بزرگ برای این بازیکن و حتی باشگاه قطری شکل دهد....

به گزارش “ورزش سه”، ماجرای گلایه شجاع خلیل زاده از مدیران وقت پرسپولیس از پیش از سفر این تیم به قطر برای انجام دیدارهای لیگ قهرمانان شکل گرفت؛ جایی که مدافع سرخ‌ها با اشاره به تغییرات دریافتی در این باشگاه که او را حتی در بین ۱۱ نفر ابتدایی تیم در بالاترین دریافتی قرار نمی‌داد، اعتراض خود را اعلام کرد. با همه این گلایه‌ها و رفت‌وآمدهای شجاع به ساختمان باشگاه برای این موضوع، در نهایت او به نتیجه نرسید تا تیم در طبق قراردادش در سفر به قطر همراهی کند و آنجا نیز با نمایشی موفق خصوصا با ثبت دو گل، سهم زیادی در صعود تیم داشته باشد. اعتراض دوباره شجاع از زمان بازگشت تیم به تهران شکل گرفت و او در همان فرودگاه دوحه، موج اعتراض خود را تنظیم کرد و البته چندی بعد با انتشار فیلم‌هایی از مدیرعامل وقت باشگاه (مهدی رسول پناه) در اشاره به برخی اتفاقات رقم خورده این قضیه، ماجرا تغییر کرد. پادرمیانی نفراتی در این میان همچون علی کریمی و کریم باقری و ... هم بی نتیجه ماند و در نهایت شجاع عزم حضور در فوتبال قطر و امضای قرارداد با الریان را کرد.

انتقالی که در همان مقطع با اعتراض باشگاه پرسپولیس در خصوص غیرقانونی بودن آن با توجه به قراردادی که از این بازیکن در اختیار دارند، همراه بود. اکنون هم باشگاه پرسپولیس روند پیگیری پرونده مربوط به شکایت از این بازیکن و همچنین باشگاه الریان را دنبال می‌کند و امیدوار است به حق خود در این رابطه دست یابد.

طبق آخرین اخبار گفته می‌شود کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال ایران بعد از دریافت مدارک مربوط به ادعای باشگاه پرسپولیس، قصد دارد فردا طی جلسه‌ای بین دو طرف به این موضوع رسیدگی کند. نکته مهم در این ماجرا اینجاست که باشگاه پرسپولیس انتظار دارد شجاع خلیل زاده بابت انتقال غیرقانونی از این تیم و حضور در الریان قطر با محرومیت و جریمه روبرو شود و در این زمینه وکلای باشگاه پرسپولیس لایحه شکایت خود را برای دریافت غرامت از این بازیکن و محرومیت چهار ماهه مدافع ملی‌پوش فصل گذشته خود طبق قوانین مربوط به نقل و انتقالات فیفا تنظیم کرده‌اند تا با ارائه مدارک مربوط به تمدید قرارداد خلیل زاده در اوایل فصل گذشته، فسخ یکطرفه او را پس از قهرمانی با پرسپولیس در لیگ برتر و صعود این تیم به فینال لیگ قهرمانان آسیا زیر سوال ببرند. در این جلسه با توجه به حضور خلیل زاده در قطر قرار است که وکیل او در محل فدراسیون حاضر شود و در سمت مقابل نیز سه تن از اعضای بخش حقوقی باشگاه پرسپولیس حاضر خواهند بود.

در صورتی که باشگاه پرسپولیس بتواند مدارکی مستند در این خصوص ارائه دهد، طبق قوانین فیفا می‌توان انتظار محرومیت ۴ تا ۶ ماهه شجاع خلیل زاده و همچنین محرومیت و جریمه نقدی باشگاه الریان را پیش بینی کرد. با این حال با توجه به اینکه شکایت صورت گرفته بین باشگاه پرسپولیس و الریان بین المللی محسوب می‌شود، باید در انتظار این موضوع ماند که در صورت اعلام احقاق حق باشگاه پرسپولیس، این موضوع از سوی فیفا دنبال شود و به نتیجه برسد و فدراسیون فوتبال ایران قادر به ارائه حکم در خصوص باشگاه قطری نخواهد بود.

آیا باشگاه پرسپولیس شکایت خود را در صورت مستند بودن و تایید مدارکش به فیفا خواهد برد؟ امیرحسینی، معاون حقوقی باشگاه پرسپولیس درباره پرونده شجاع قصد ندارد در شرایط کنونی اطلاعی بدهد و این در حالیست که این باشگاه قصد دارد فردا در پرونده‌ای در این زمینه در فدراسیون فوتبال حاضر شود. امیرحسینی در گفتگویی کوتاه در این زمینه تنها به گفتن این جمله اکتفا کرده است: در جریان پرونده شجاع نیستم!


شجاع خلیل زاده هم که چندی پیش با اطلاع از موضوع شکایت باشگاه پرسپولیس مواجه شده بود، در پاسخ به ورزش سه اینطور گفته بود: اینکه می‌گویند شکایت می‌کنیم حرفی درباره‌اش ندارم. من برای پرسپولیس ۴ سال زحمت کشیدم و الان هم بخواهند شکایت کنند تاج سر ماست. تا به حال گفتم چرا پرسپولیس شکایت کرده؟ چهار سال زحمت کشیدم و دم‌شان گرم که شکایت کردند و هیچ مشکلی نیست و باز هم خودم را مدیون پرسپولیس و تمام هوادارانش می‌دانم. قدر همان هوادارانی که بعد از این سال‌ها آمدند و فحش دادند را هم می‌دانم. آنها عاشق تیم هستند، درست مثل خودم. فکر نمی کنم دلیلی داشته باشند برای محرومیت من. من تمام کارهایم قانونی و با مستندات بوده و فکر نکنم دلیلی برای محرومیت داشته باشند.خودم دوست نداشتم از تیم بروم و نخواستند بمانم. اگر می‌خواستم بروم که با تیم به تهران برنمی‌گشتم. اگر می‌خواستم بروم که ۶ بار به باشگاه نمی‌رفتم و خودم خواهش نمی‌کردم تمدید کنند. اگر می‌خواستم بروم که با آقای رغبتی جلسه نمی‌گذاشتم ولی بعد مانع تمدید شوند. به چه زبانی بگویم نمی‌خواستند بمانم. مگر خواسته من چقدر با بازیکنانی که جذب شدند فرق می‌کرد؟ مگر گفتم بالاتر به من بدهید؟ نمی‌خواستند برادر من که بمانم و چطور بگویم؟

با تمام این اوصاف پرونده مربوط به شجاع خلیل زاده و باشگاه الریان در صورتی که از سوی فدراسیون فوتبال به سود باشگاه پرسپولیس دنبال شود، این باشگاه باید آن را در فیفا دنبال کند و به نتیجه مدنظر خود برساند و فدارسیون فوتبال قادر نخواهد بود با توجه به بُعد بین المللی بودن آن، باشگاه قطری را با جریمه‌ای مواجه کند.

تگ ها


الریان پرسپولیس تهران شجاع خلیل‌زاده قطر