درخواست فدراسیون از دولت؛ به کمک‌های مالی ادامه دهید

فدراسیون فوتبال امیدوار است کمک های مالی دولت به فدراسیون فوتبال به بهانه تیم ملی ادامه پیدا کند؛ به خصوص که تیم ملی بازی های دور نهایی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ را به همراه دارد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، در ماه های اخیر سازمان برنامه و بودجه کمک ۵۱ میلیاردی به فدراسیون فوتبال را تصویب کرد که این کمک از سوی وزارت ورزش و جوانان به حساب فدراسیون فوتبال واریز شد که بر این اساس فدراسیون فوتبال توانست تدارک خوبی برای تیم ملی در کیش و هم چنین منامه داشته باشد. بطوریکه تیم ملی علاوه بر برپایی اردوی تدارکاتی در جزیره کیش با پرواز اختصاصی راهی منامه شد و در این شهر از همه امکانات از جمله آشپز اختصاصی برخوردار بود. در این اردو پاداش های پیروزی تیم ملی بلافاصله به حساب ملی پوشان واریز شد و کادر فنی تیم ملی که بیش از ۲۰ ماه دریافتی نداشته بودند به یکباره همه حقوق معوقه را دریافت کردند و حتی فدراسیون فوتبال به بهانه نتایج خب تیم ملی به همراه اسکوچیچ بدهی مالی این مربی به باشگاه صنعت نفت را هم پرداخت کرد. 

توامان با دریافت این کمک ها فدراسیون فوتبال به تیم های ملی فوتبال بانوان همه توجه کرد و تمرینات تیم های ملی بانوان بعد از نزدیک به دو سال آغاز و به تورنمنت های مختلف اعزام شدند. تیم ملی جوانان به تورنمنت کافا اعزام شد و هم اکنون هم تیم ملی نوجوانان در این تورنمنت حضور دارد و تیم ملی بزرگسالان هم برای انجام دو بازی دوستانه راهی بلاروس شد. 

با توجه به کاهش درآمد فدراسیون فوتبال به دلیل مسدود شدن دارایی ها نزد فیفا به خاطر تحریم خزانه داری آمریکا فدراسیون فوتبال امیدوار است کمک های دولتی به فدراسیون فوتبال ادامه یابد تا سئول نشینان هم چنان بتوانند به طور جدی از تیم های ملی به خصوص تیم ملی بزرگسالان حمایت کنند. به خصوص که در بازی های دور نهایی مقدماتی جام جهانی باید در کشور بیطرف بازی کنند و سفرهای متعددی انجام دهند و حمایت از برنامه های کادر فنی در این مسیر هزینه های زیادی را به دنبال خواهد داشت. 

موضوع کمک دولت به فدراسیون های ملی به بهانه تیم ملی حتی در فوتبال کشورهای صاحب سبک هم مرسوم است. حتی در همسایگی ایران یعنی در عراق وزارت ورزش و جوانان این کشور اعلام کرده است قصد دارد ۵ میلیون دلار به تیم ملی در مسیر صعود به جام جهانی ۲۰۲۲ کمک کند. کمک های اخیری که به تازگی از سوی دکتر نوبخت رییس سازمان برنامه و بوجه به فدراسیون فوتبال شده در صورت تدوام می تواند برای فدراسیون فوتبال خبر خوشحال کننده ای باشد و فدراسیون فوتبال امیدوار است نگاه دولت بعدی به فدراسیون فوتبال به خصوص تیم ملی محبت آمیز باشد و در این شرایط سخت اقتصادی در کنار تیم ملی باشند. به خصوص که فدراسیون فوتبال از حق پخش در ایران در آمد بسیار ناچیزی دارد و همان طور که اشاره شد تحریم خزانه داری آمریکا هم موجب شده تا در آمدهای بین المللی فدراسیون فوتبال مسکوت بماند. البته و بر اساس خبرهای رسیده دکتر نوبخت پیش از اینکه ماموریتش در دولت به پایان برسد اعلام کرده حاضر است در نشست سه جانبه با رییس فدراسیون فوتبال و هم چنین وزیر ورزش و جوانان بودجه تازه ای را برای کمک به  تیم ملی تصویب کند.

تگ ها


فدراسیون فوتبال شهاب‌الدین عزیزی خادم فوتبال ایران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال