درخواست قلعه‌نویی برای محرومیت مادام العمر!

سرمربی باتجربه تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان با اشاره به عملکرد داوران، ادعای جالبی را مطرح کرد و گفت اگر او از داوری سود برده باشه، مادام‌العمر از مربیگری محرومش کنند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، پس از تساوی بدون گل دربی استان کرمان که سومین ناکامی شاگردان قلعه‌نویی در کسب پیروزی را رقم زد و آن‌ها حتی نتوانسته‌اند در سه بازی گذشته گلزنی کنند، امیر قلعه‌نویی سرمربی کهنه‌کار این تیم در گفتگو با برنامه «تهران ورزشی» درباره موضوعات مختلفی از جمله تقدیر از کادر درمان، شرایط گل‌گهر و داوری‌ها، پیشنهاد استقلال و بدشانسی‌هایی که این روزها گریبان‌گیر تیمش شده صحبت‌هایی را انجام داد که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید.

از دولتمردان خواهش می‌کنم ورود واکسن باکیفیت را پیگیری کنند

شرایط حاد است. عید نوروز بزرگترین عید ما ایرانی‌ها است و گرامی داشت آن واجب است ولی مهمتر از همه، سلامتی مردم است. از دولتمردان هم خواهش می‌کنم بحث واردات واکسن با کیفیت را پیگیری کنند تا دغدغه مردم برطرف شود.

خواهش می‌کنم ایرادم را بگویید تا اصلاح کنم

ببینید من چند هفته است کنار تیمم نیستم؟ از آقای حسن زاده رئیس کمیته انضباطی و اعضای این کمیته تشکر می‌کنم. حکمی که علیه من دادند را قبول می‌کنم. بنده گفتم ایراد از خودم است و ایرادم را بگویید تا اصلاح کنم. وقتی اشتباه (داوری) تکرار شود، دیگر اشتباه نیست و می‌شود تصمیم. در چند بازی پشت سر هم با تیم‌های مختلف این اشتباهات برای من تکرار می‌شود.

هشت پنالتی علیه‌مان اعلام شده که ۶ پنالتی اشتباه بوده است!

آقای حسن زاده! آقای رضا جاودانی! (رئیس و عضو کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال) آن روز در جلسه‌ای در فضای دوستانه قرار شد دوستان فیلم بیاورند و من هم فیلم بیاورم. توقعم از حسن زاده این بود می‌گذاشت فیلم‌ها می‌آمد و می‌دیدیم ادله چه کسی محکم‌تر است. به گفته کارشناسان و نه من، از هفت، هشت پنالتی که علیه ما گرفتند، شش پنالتی اشتباه بوده است. می‌گوییم پنالتی‌هایی که علیه تیم ما به اشتباه گرفتند سهوی بوده؛ ما گل گهر هستیم و سال دوم در لیگ برتر را تجربه می‌کنیم. وقتی گل ما بازی با تراکتور گرفته نمی‌شود شیرازه تیم از هم می پاشد. وقتی در دقیقه نود همان بازی پنالتی گرفته نمی‌شود چه کار می‌شود کرد؟

بازی بعدی هم نمی‌توانم کنار گل‌گهر باشم

دو بازی کنار تیمم نبودم. در جام حذفی هم کنار تیمم نیستم. آقای حسن زاده! این همه در حق من اشتباه سهوی صورت گرفته است. چه کسی جوابگوی این همه اشتباهاتی که علیه من با تیم‌های مختلف مثل ذوب آهن، سپاهان و گل گهر شده، است؟ در همان بازی‌هایی هم که بردیم باز یکسری اشتباهات شده است. بازی با مس رفسنجان در بازی رفت یک گل سالم زدیم که داور خطا گرفت. هرچند آن بازی را بردیم.

اگر در لیگ امسال از داوری سود برده‌ایم، من را مادام‌العمر محروم کنید

آقای حسن زاده! ما گل گهر هستیم و تجربه تیم‌های فولاد، پرسپولیس، تراکتور، سپاهان و استقلال را نداریم. از شما یک خواهش دارم. در اولین برنامه اشتباهات داوری نیم فصل را دربیاورید و ببینید حداقل بین ۸ تا ۹ امتیاز ضرر کردیم یا نه. اگر این امتیازات را داشتیم الان کجای جدول بودیم؟ اگر از داوری سود بردیم تا آخر عمر مرا محروم کنید! حرف من فقط برای لیگ امسال است. اگرنه بگویید حکمی که به من داده‌اید اشتباه بوده است.

به داور گفتم خودت دیدی پنالتی نبوده اما به من کارت داد تا محروم شوم

در همان برنامه گفتم اشتباه از من بوده و می‌خواهم خودم را اصلاح کنم. بعداً از داوران دلجویی کردم. چرا باید محروم شوم و در حساس‌ترین بازی‌های تیمم نباشم؟ در بازی با نساجی به گفته کارشناسان در بدترین شرایط یک پنالتی به ضرر ما گرفتند. به داور گفتم شما که دیدی پنالتی نبوده، ولی به من کارت داد و برابر پرسپولیس محروم شدم. هفته بعد کمیته انضباطی که در عدالتش شک ندارم رایی داد که در بازی جلوی سپاهان هم نبودم. بازی بعد در جام حذفی هم نیستم. باید چه کار کنم؟

 برای دو صحنه مشابه، دو تصمیم متفاوت گرفتند چون ...

باید عدالتی هم باشد. چطور به هر تیمی می‌روم اشتباهات داوری علیه من می‌شود؟ یک نمونه اش تکل سروش رفیعی است (در دوران حضور قلعه نویی و رفیعی در سپاهان) که هر دو تکل در زمین نقش جهان بود. یک تکل اخراج مستقیم می‌شود. مشابه همان تکل با شدت بیشتر خطا هم گرفته نمی‌شود. این یک مورد از پنجاه مورد است. در یک فضای خوب با عبداللهی، جاودانی و سهرابی صحبت‌هایی کردیم. آنجا هم گفتم من می‌خواهم خودم را اصلاح کنم. گفتند شما اسم چند داور را در مصاحبه ات آوردی. از آن داوران دلجویی کردم ولی بازهم محروم شدم.

برای استقلال پیشنهاد آمد و مدیران پاسخ منفی دادند

مسئولان است هم به باشگاه گل گهر نامه زدند و هم مدیرعامل و رئیس هیات مدیره آنها با من تماس گرفتند و نزدیک به نیم ساعت صحبت کردم. مثل همان بحث سپاهان و تیم ملی گفتم هرچه مدیران (گل گهر) بگویند. استقلالی‌ها نامه رسمی زدند که مخالفت شد. با همه وجودم کار می‌کنم. دوست ندارم کارم را وسط راه رها کنم.

به فرهاد تبریک می‌گویم و به کادرفنی خسته نباشید

به فرهاد مجیدی تبریک می گویم. به پرویز مظلومی، حنیف عمران زاده، صمد مرفاوی و محمود فکری خسته نباشید می گویم. این قانون فوتبال است. به قول آقای حاج رضایی "مربی اول باید درب خروج را پیدا کند". برای استقلال آرزوی موفقیت می‌کنم. تیم ما از نظر کیفیت بهترین بازی را انجام می‌دهد. امیدوارم اگر مسئله‌ای هست به خاطر من تیمم آسیب نبیند. از اشتباهات سهوی داوری نزدیک به ۸ یا ۹ امتیاز ضرر کردیم. این را با قاطعیت می گویم.

وظیفه دارم از قضاوت خوب کرمانشاهی تشکر کنم

ما رکورد زدیم. ۱۳ بار توپ را به تیرک زده‌ایم ولی مجموعه داوری بسیار قضاوت کردند. حتی یک صحنه هم که مشکوک به پنالتی بود که بعداً فیلم را بازبینی کردیم. از کرمانشاهی داور مسابقه نهایت تشکر را می‌کنم. درست است دو امتیاز را از دست دادیم ولی جایی که عدالت بوده وظیفه ما است که از آنها تشکر کنیم. عزیزان تحت تاثیر یکسری مسائل قرار نگیرند. ما در چهار پنج سال گذشته با تیم‌های مختلف از داوری آسیب دیدیم. ان شاءالله منِ قلعه نویی خودم را اصلاح کنم تا این عزیزان این نگاه را به من نداشته باشند.

بیشتر بخوانید:

دشمنی‌های تیرک علیه قلعه‌نویی ادامه دارد!

بازگشت امیر قلعه نویی پس از دو جلسه غیبت

 

 

تگ ها


گل گهرسیرجان فوتبال ایران امیر قلعه نویی لیگ برتر خلیج فارس فوتبال