Banner

درخواست قلعه‌نویی؛ درباره مرگ آن ورزشکار توضیح دهید

سرمربی تیم فوتبال سپاهان در کنفرانس خبری پس از تساوی برابر ذوب آهن به یکی به انتقاد از شرایط این روزهای فوتبال کشور پرداخت....

به گزارش مدال، امیر قلعه نویی پس از شکست تلخ برابر ذوب آهن که با از دست رفتن دو امتیاز حیاتی برای سپاهان همراه شد، در نشست خبری حاضر شد و در شرایطی که لحن او آرام بود به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

تحت تاثیر بازی با پرسپولیس بودیم


خدمت شما عرض کنم که تیم ما از نظر روحی و روانی تحت فشار بازی یکشنبه بود. در آن روز از ساعت ۲ که وارد لابی هتل شدیم تا الان تیم ما از هر نظر بازیکنانم تحت فشار بودند.

ذوب آهن بدون موقعیت به ما گل زد


قلعه نویی در رابطه با بازی ضمن تشکر از بازیکنانش عنوان کرد: بازیکنانم با وجود همه مشکلات از نظر روحی و روانی بازی خوبی را به نمایش گذاشتند. ذوب آهن تیم بزرگی است، اما امروز بدون موقعیت گل زد و فوتبال ما را تنبیه کرد. وقتی موقعیت‌ها را در نیمه اول گل نکنید و تک به تک ها را نزنید، در ادامه جوابش را دریافت خواهید کرد. در نیمه اول خیلی خوب بودیم؛ نیمه دوم زیاد خوب نبودیم، شاید به خاطر نبودن تماشاگرها بود.

دو امتیاز را بچه گانه از دست دادیم


در مجموع ما هم از نظر مالکیت و هم ایجاد موقعیت برتری داشتیم و روی اشتباهات بچه گانه پنالتی دادیم. من نمی دانم وقتی بازیکن کار با پای به این سادگی را نمی داند، باید دو امتیاز حساس را از دست بدهیم.

نه بازیکن و نه مربی نمی تواند ۳۰ بازی یک مدل باشد


اولین خبرنگار از نمایش حسینی پرسید و اینکه زیاد تک روی می کرد و نمایش خوبی نداشت. قلعه نویی در مورد این بازیکن توضیح داد: « نه یک تیم و نه یک بازیکن، نمی تواند ۳۰ بازی را یک مدل انجام دهد. حسینی بد نبود ولی او را تعویض کردیم که بازی را تهاجمی تر کنیم. مهاجم خارج نکردیم و می خواستیم بازی را هجومی تر کنیم. در مجموع حسینی بازیکن خوبی است و شاید امروز در حد و اندازه های خودش نبود.»

ببخشید مگر فوتبال پیگ پنگ است


از سرمربی سپاهان در رابطه با اشتباهاتی پرسیده شد که امتیازات مهمی را از تیمش گرفته و البته راه کار او برای جلوگیری از این شرایط. قلعه نویی با کمی تغییر لحن در واکنش به این سوال گفت: « به هر حال مگر می شود، فوتبال بدون اشتباه باشد. همانطور که گل می زنید، گل هم می خورید. تیم های بزرگ و بازیکنان دنیا هم اشتباه می کنند. ببخشید مگر پینگ پنگ است. »

یکی از هافبک های ما خیلی خیلی ضعیف بود


او در پاسخ به این سوال که تیمش در نیمه دوم عملکرد خوبی برخلاف چیزی که به آن اعتقاد دارد، نداشته است به یکی از بازیکنان باتجربه تیمش در مرکز میدان کنایه زد و اضافه کرد: « والیبال نیست که. بازی با السد را قبول دارم و این بازی را که اشتباه بچه گانه ای کردیم. یک ارسال ۳۰،۴۰ متری وقتی گل می شود، چه می شود کرد. واقعیت فوتبال در زمین است. یک بحث آنالیز داریم و یک بحث اجرا. فکر می کنم دوسه تا از بچه ها خیلی ضعیف بودند. مخصوصا یکی از بازیکنان در خط هافبک خیلی خیلی ضعیف بود.»

باید برای مرگ آن خانم جوابگو باشند


امیرقلعه نویی در رابطه با لغو بازی های آسیایی و کمتر شدن فشار بازی های لیگ برتر هم صحبت کرد و با انتقاد از مسئولان دولتی و ورزشی گفت: « ببیند ما زیر نظر AFC هستیم. آنها بازی ها را تعطیل کرده اند. یا باید بازی با تماشاچی باشد یا باید تعطیل شود. شما ایتالیا را ببینید، جنوبش بازی با تماشاچی است ولی شمالش تعطیل شده است. من نمی دانم مسئولان ما چه اصراری دارند. خدا بیامرزد سرکار خانم شیخی _فوتسالیستی که امروز در قم به دلیل ویروس کرونا فوت شد) را. هم مسئولان دولتی و هم مسئولان ورزشی باید یک روز جوابگوی این مسائل باشند. الان شما اینجا هستید، من هستم، حداقل ۲۰۰ نفر عوامل اجرایی هستند. چه کسی باید جوابگو باشد. سرکار خانم شیخی فوت کرد؛ به خاطر همین دیر اطلاع رسانی کردن، که آن هم به خاطر دو مسئله بود. فکر می کنم برای این ها زیاد انسان ها مهم نیستند و می گویند کار خودمان انجام شود. الان AFC را ببینید که هر چهار بازی نماینده های ایران را تعطیل کرد. اگر شما ادعای فوتبال دارید، چرا از AFC الگوبرداری نکردید.»

در مورد کی روش ریسک نکردیم


از قلعه نویی در رابطه با مصدومان تیم پرسید و دلیل غیب علی قربانی. او در این زمینه پاسخ داد:« بله ما امروز کی روش مصدوم بود. البته می توانستیم از او بازی بگیریم ولی ریسک نکردیم. قربانی را هم نداشتیم. محمد ایران پوریان آماده شده و می تواند از بازی های آینده کمک کند.»

اشتباه نکنم نیازمند حتی زمین هم نخورد


سرمربی سپاهان که مشخص بود از عملکرد بازیکنانش به هیچ وجه رضایت ندارد، بار دیگر در این مورد اضافه کرد: « مشکل ما ولی بی دقتی ها و بدشانسی است. وقتی تک به تک را محبی نمی زند و یکی دو موقعیت را نمی زنید، باید اینطوری گل بخورید. من برای ذوب آهن احترام زیادی قائل هستم ولی امروز من فکر نمی کنم که آقای نیازمند زمین خورده باشد. شاید من اشتباه کرده باشم. در صورتی که گلر آنها روز خوبی داشت و موقعیت صد در صد طیبی را گرفت. این هم جزئی از فوتبال است و اگر خوب از موقعیت هایتان استفاده نکنید، تنبیه می شوید.»

نیمه دوم هم موقعیت داشتیم


از امیرقلعه نویی پرسیده شد که تیمش دو نیمه متفاوت هم در بازی با السد و هم در بازی با ذوب آهن داشته است. قلعه نویی گفت: « نه نیمه دوم هم ما موقعیت داشتیم ولی توپ هایمان گل نشد.»

مشکل ما توپ لو دادن هافبک با تجربه‌مان بود


خبرنگار گفت که با این حال در نیمه دوم تیمش عملکرد خوبی نداشته است. سرمربی سپاهان به این سوال پاسخ داد و عنوان کرد:«  به هر حال ذوب آهن هم تیم بزرگی است که بازیکنان خوبی دارد و نتایج خوبی گرفته است. روز خوب گلر آنها هم بود. شما می توانید آمار نیمه دوم را دربیاورید؛ اگر بی دقت نبودیم، می توانستیم گل بزنیم. ولی اشتباه ما این بود که ۵ دقیقه آخر، خط هافبک ما توپ های ساده را لو می داد. دیگر این دست من نیست. وقتی بازیکن با تجربه شما اینقدر راحت توپ لو می دهد؛ توپ هایی که می توانستند موقعیت ایجاد کنند که فشار روی دروازه خودمان می آمد. این مشکل ما بود. این را قبول دارم. با این حال در نیمه دوم هم خوب بودیم و آن توپ را گلرشان خوب گرفت. ما تنها ایرادمان این بود که هافبک با تجربه‌مان خیلی توپ لو داد.»

روزی ما به مشکل خوردیم که سه دفاع ما مصدوم شدند


از قلعه نویی در رابطه با محسن الغسانی پرسیدند که سرمربی سپاهان در پاسخ به این موضوع بیان کرد: « تیم های بزرگ هم بازیکنان زیادی می گیرند و جابجا می کنند. آقای محسن الغسانی از سطح به ارتفاع آمده است و نیاز به زمان دارد. باید این نکته را بگویم که ما روزی به مشکل خوردیم که پورقاز را از دست دادیم و بعد گولسیانی را هم از دست دادیم و در آخر هم مهدی زاده. اینقدر گفتند نظم دفاعی که سه بازیکن میانی مان را از دست دادیم. هر چند آقای شایان و طیبی خیلی خوب کار کرده اند ولی اگر آن خط دفاعی ما حفظ شده بود، کمتر به مشکل می خوردیم.»

بیشتر بخوانید:
ذوب‌آهن 1 سپاهان 1؛ دربی اصفهان برنده نداشت
فولاد 1 شاهین 0؛ نکونام نوار موفقیت‌های شاهین را قطع کرد
گل‌گهر 1 استقلال 0؛ کار بزرگ یاران آقامجید در سیرجان

تگ ها


فولادمبارکه سپاهان نشست خبری فوتبال ایران امیر قلعه نویی کرونا امیر قلعه نویی سپاهان ذوب آهن ذوب آهن-سپاهان لیگ برتر خلیج فارس فوتبال