دردسر جدید استقلال ; احتمال شکایت مگویان

به گزارش مدال به نقل ازایران ورزشی: استقلال بدهی زیادی به مگویان دارد و اگر تکلیف این بازیکن را مشخص نکند شاید این مدافع هم به صف شاکیان این باشگاه در فیفا ملحق شود ......

به گزارش مدال به نقل از ایران ورزشی: استقلال بدهی زیادی به مگویان دارد و اگر تکلیف این بازیکن را مشخص نکند شاید این مدافع هم به صف شاکیان این باشگاه در فیفا ملحق شود. تا الان تنور داغ است و مگویان از باشگاه های دیگر پیشنهادهای خوبی دریافت کرده باشگاه استقلال هم رضایتنامه این بازیکن را صادر کند. البته در ازای چشمپوشی از مطالبات سال های گذشته وگرنه ماجرای مگویان با آبی ها می شود مثل داستان ساموئل، پروپژیچ و عادل شیحی که دردسرهای بسیاری را برای این باشگاه به وجود آورد. باشگاه استقلال که این روزها فکرش جذب بازیکنان جدید است و از بازیکنانی که خود در اختیار دارد عمیقا غافل شده باید هر چه زودتر تکلیف این مدافع را مشخص کند تا کار بیخ پیدا نکند.
به احتمال فراوان هرایر مگویان به زودی در صف جدا شده های استقلال قرار می گیرد. مدافعی که ظاهرا منصوریان علاقه آنچنانی به حفظ او ندارد. از سویی بازگشت منتظری نیز تعدد مدافعان را افزایش خواهد داد و به طور طبیعی یکی از مدافعان استقلال باید بارش را ببندد.

 منصوریان پس از بررسی هایی که انجام داده ظاهرا به این نتیجه رسیده که از میان مردان این خط یکی را کنار بگذارد. رفتاری که او طی 15 روز اخیر با مگویان داشته نشان می دهد که شاید مدافع مازاد او هرایر مگویان باشد. بازیکنی که در فصل شانزدهم عملکرد خوبی داشت و حتی در بسیاری از بازی ها در پست های غیرتخصصی دفاع راست و چپ هم به میدان رفت. طبق گفته ادموند اختر، مدیربرنامه های بازیکن ارمنی، منصوریان دو هفته است که هیچ پاسخی درباره آینده مگویان نداده.

 اختر در این باره به ایران ورزشی می گوید: «طی این مدت با آقای فریبا، خرمگاه و توفیقی درباره وضعیت مگویان حرف زدم اما آنها تصمیم گیری را به عهده آقای منصوریان گذاشته اند که ایشان هم پاسخی نداده. اگر منصوریان زودتر تکلیف مگویان را مشخص کند این بازیکن هم می تواند برای آینده اش برنامه ریزی بهتری داشته باشد. در شرایط فعلی نمی دانیم که باشگاه استقلال مگویان را می خواهد یا این بازیکن باید جدا شود. این بلاتکلیفی به نفع دو طرف نیست.»

سکوت منصوریان نشان می دهد که او در انتظار مشخص شدن وضعیت پژمان منتظری است تا رسما اعلام کند که مگویان را نمی خواهد اما اگر باشگاه استقلال نخواهد با این مدافع ادامه دهد متحمل ضرر بسیاری خواهد شد چون به گفته اختر، باشگاه استقلال 3 فصل بدهی به مگویان دارد.

 در این باره اختر شفاف سازی کرده که بسیار جالب توجه است: «بله، این بدهی صحت دارد. باشگاه استقلال 3 فصل پی در پی است که پرداختی منظمی به این بازیکن نداشته است. نه تنها مگویان بلکه بازیکنان دیگری هم هستند که اگر شما از آنها درباره بدهی های شان سوال بپرسید به سرنخ هایی می رسید. البته من با دیگر بازیکنان کاری ندارم و فقط باید درباره مگویان حرف بزنم. مگویان الان در تمرین های تیم ملی ارمنستان است و اگر بخواهد از استقلال جدا شود باید تمام مطالباتش پرداخت شود.»

از اختر پرسیدیم که احتمال دارد مگویان هم مانند دیگر بازیکنان خارجی استقلال که به فیفا شکایت کردند و دردسرهای زیادی را برای این باشگاه به وجود آوردند، این بازیکن هم به فیفا برود و از استقلال شکایت کند؟ اختر توضیحات مهمی می دهد: «ببینید، من شخصا حافظ منافع باشگاه استقلال هستم و دوست دارم به استقلال کمک کنم چون خودم استقلالی هستم اما مگویان بازیکن خارجی است و اگر فردا پایش را از ایران بیرون بگذارد من دیگر نمی توانم جلوی او را بگیرم.

من تا وقتی می توانم نظر مگویان را عوض کنم که او ایران باشد اما خودتان که می دانید بازیکنان خارجی وقتی از طرف باشگاه متضرر شوند بلافاصله به فیفا شکایت می کنند و حقوق شان را از آن طریق می گیرند. مطمئنا من هم دیگر نمی توانم برای باشگاه استقلال کاری بکنم و بهتر است که تا قبل از اینکه کار به اینجا برسد مسوولان باشگاه استقلال با مگویان نشست بگذارند و تکلیف بدهی هایی که از 3 فصل پیش تا به امروز باقی مانده را مشخص کنند. اینطوری مگویان هم به فیفا شکایت نمی کند و موضوع همین جا ختم به خیر می شود.»

اما نظر مگویان درباره ماندن در استقلال چیست؟ آیا او دوست دارد از استقلال جدا شود؟ اختر در این باره هم حرف هایی دارد: «اگر منصوریان به مگویان اعتقاد نداشته باشد بهتر است که همین امروز اعلام شود. بدون شک وقتی مربی به یک بازیکن اعتقاد ندارد بهترین راه جدایی است. مگویان هم بازیکنی است که در تیم ملی ارمنستان بازی می کند و شرایط فنی خوبی دارد. بدون شک او خواهان خواهد داشت و من از مسوولان باشگاه استقلال می خواهم برای روشن شدن وضعیت مگویان تاخیر نکنند.

 

تگ ها


اخبار روز استقلال فوتبال