Banner

دردسر عذاب آور سرمربی هنگ‌کنگ برای بازی با ایران

رسانه‌های هنگ‌کنگ از دردسر عذاب‌آور مربی فنلاندی پرده برداشته و از غیبت مهره‌های اصلی و کلیدی تیم در بازی سه‌شنبه مقابل قدرت اول آسیا خبر دادند....

به گزارش مدال، تساوی برابر کامبوج در پنوم‌پن باعث شد تا رقیب چندملیتی پا به سن گذاشته ایران کار خود در مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ را با تساوی استارت بزند. این نتیجه، اما تنها نگرانی هنگ‌کنگی‌ها در آستانه میزبانی از ایران نیست، چون رسانه‌های این کشور از دردسر عذاب‌آور مربی فنلاندی پرده برداشته و از غیبت مهره‌های اصلی و کلیدی تیم در بازی سه‌شنبه مقابل قدرت اول آسیا خبر دادند.
در گزارشی که از آخرین شرایط هنگ‌کنگ قبل از مصاف با کامبوج منتشر شد، آمده بود که سرمربی فنلاندی با تردید‌هایی در استفاده از چهار بازیکن کلیدی و سرشناس خود به دلیل مصدومیت روبه‌رو است. یان لی جیائو، فاتوس، تینگ فنگ و ژو دشائویی نفرات مصدوم تیم بودند که نتوانستند مقابل کامبوج به میدان بروند و مارکوس پاتلاینن سرمربی ۵۷ ساله امیدوار است برای بازی با ایران آن‌ها را در اختیار داشته باشد. مائی شوئی دستیار اول مربی فنلاندی هنگ‌کنگ پیرامون وضعیت تیم در آستانه بازی با ایران گفت: «مصدومیت‌ها برای هر تیم فوتبالی رخ می‌دهد و طبیعی هم هست، نگاه ما تنها رو به جلو است تا با نفراتی که داریم به پیش برویم. البته باید بگویم زمان آماده شدن ما برای این رقابت‌ها واقعاً محدود بود، چون بازیکنان به خاطر درگیری در بازی‌های باشگاهی زمان زیادی در اردو نبودند و نتوانستیم بسیاری از تاکتیک‌های مد نظر را مرور کنیم، اما باید هرچه در توان داریم مقابل ایران بگذاریم. جلوی کامبوج فرصت‌سوزی زیادی داشتیم و دو امتیاز از دست دادیم که باید در خانه آن را جبران کنیم».
هنگ‌کنگی‌ها بلافاصله بعد از بازی با کامبوج در ورزشگاه المپیک شهر پنوم‌پن با پروازی شبانه به کشور خود بازگشتند تا برای بازی حساس با ایران در روز دوم مرحله گروهی آماده شوند. این بازی سه‌شنبه آینده در ورزشگاه زیبای شهر هنگ‌کنگ برگزار می‌شود، جدالی که تماشای آن برای هر تماشاگر رقمی حدود ۹۰۰ هزار تومان تا ۲/۵ میلیون تومان آب می‌خورد و بنا به ادعای رسانه‌های مطرح هنگ‌کنگی تا امروز بیش از ۶۰ درصد ظرفیت ورزشگاه پیش‌فروش شده و انتظار می‌رود ورزشگاه ۴۰ هزار نفری زیبای سون‌کون‌پو روز مسابقه پر شود.

بیشتر بخوانید:

تمرین تیم ملی در هنگ کنگ برگزار شد

 

تگ ها


تیم ملی فوتبال تیم ملی فوتبال ایران بازی ایران هنگ کنگ سرمربی هنگ کنگ فوتبال