درس بزرگ استرا و کالدرون به فوتبال ایران

دو مربی خارجی پرسپولیس و استقلال بار دیگر به فوتبال ایران درس بزرگی دادند....

به گزارش مدال،بی تردید درس بزرگ و دوباره دو مربی خارجی به فوتبال ایران یکی از مهم ترین مسائلی است که تا حدی از نظرها پنهان مانده است.اول نظم و دوم فوتبال!
این یک واقعیت است که سالها پس از جا انداختن نظم در تیم ملی توسط كیروش كه باعث شد تا آخرین سال حضورش خبری از بازیكنان جنجالی در تیم ملی نباشد،كالدرونِ آرژانتینی و استراماچونی ایتالیایی باز هم به فوتبال ایران نشان دادند رعایت نظم باید در درجه اول باشد.

هنوز فراموش نکرده ایم که کی روش چگونه با بی نظمی های موجود برخورد کرد برخورد است.مربی پرتغالی که نتایج خوبی در فوتبال ایران گرفت در بزنگاه های حساس رحمتی،مجتبی جباری، عقیلی و ...کنار گذاشت تا نشان دهد برای او انضباط از هر فاکتور دیگری مهم تر است.

حال مدتها پس از آن اتفاق ،استراماچونی در هفته هایی كه برای صدرنشینی نیاز به بردن داشت،مدافع اصلی خود یعنی دانشگر را بخاطر بی نظمی دو بازی محروم كرد.استقلال دو امتیاز حساس بازی با سپاهان را از دست داد اما دانشگر خیلی زود فهمید باید منظم باشد.
گابریل كالدرون هم كه مورد توجه هواداران پرسپولیس نبود،پس از درگیری نعمتی و عالیشاه هر دو را برای بازی با ذوب كنار گذاشت.او بدون این دو نفر که هرکدام می توانستند در میدان سخت ذوب آهن کمک حال او باشند،نیمكت خود را تضعیف كرد اما با بردی قاطع درس قبلی را تكرار كرد.
االبته که در فصول گذشته برانكو هم این كار را انجام داد اما كمی آرام تر.به هرحال آرامش برانکو به جایی ختم می شد که او برای برخورد با مغضوبین تا انتهای فصل صبر کرده و سپس بی خیال بی نظم هایی چون رضاییان،طارمی و مسلمان شود اما به نظر می رسد استراماچونی و کالدرون در قبال کم انضباطی ها مثل کی روش کمتر صبوری به خرج می دهند.

بیشتربخوانید:

اظهارنظر دروازه بان پرسپولیس در مورد صدرنشینی استقلال

 

تگ ها


لیگ برتر فوتبال ایران درس بزرگ کالدرون و استراماچونی به فوتبال ایران پرسپولیس استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال