درس معاون مطبوعاتی از دربی پایتخت

حسین انتظامی در یادداشتی با اشاره به مصاحبه های دو سرمربی تیم های اتسقلال و پرسپولیس بعد از دربی روز گذشته، اشاره کرده است که آنها به ما نحوه مصاحبه در بحران ها را یاد می دهند ......

حسین انتظامی در یادداشتی با اشاره به مصاحبه های دو سرمربی تیم های اتسقلال و پرسپولیس بعد از دربی روز گذشته، اشاره کرده است که آنها به ما «نحوه مصاحبه در بحران ها را یاد می دهند».

معاون مطبوعاتی که این روزها درگیر برگزاری نمایشگاه مطبوعات است، در یادداشتی در صفحه شخصی اش در اینستاگرام نوشته است:

«راستش چیزی از فوتبال سر درنمی آورم. همین الان هم اگر بگویید ملی پوشان فوتبال را نام ببر یحتمل اسم علی دایی را هم بگویم. بدیهی است بازی دیروز را هم در حد گذری در یک فروشگاه دیده باشم. اقرار به بی ذوقی!

این مقدمه را گفتم تا به یک موضوع غیرفوتبالی اما مرتبط اشاره کنم: پختگی مصاحبه های دو سرمربی. اولی، پیروزی اش را نمی کند توی چشم و چار دومی تا او را بچّزاند. از او به احترام یاد می کند و اطمینان خود از سامان یابی قریب الوقوع تیم حریف در سایه حضور مربی تازه را بیان می دارد.
و دومی به جای تخریب بازیکنانش و جهان سومی خواندن آنها و استادیوم و تماشاچیان، فشار افکار عمومی (بگیر هواداران) را از سر بازیکنش برمی دارد؛ از ناداوری که ترجیع بند مربیان تیم های شکست خورده ماست حرفی نمی زند و بلکه از این داور پرکارت، بفهمی نفهمی دفاع هم می کند و عملا مسؤولیت شکست را به عهده می گیرد و بزرگی و کارآزمودگی اش را نشان می دهد.

هر دو به ما درس نحوه مصاحبه در بحران ها را یاد می دهند: فرافکنی نکردن، ادب پیروزی، واقع بینی، آرامش و امید»

تگ ها


اخبار روز پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال