درس‌هایی که ویلفرد زاها باید از ریاض محرز بیاموزد

ویلفرد زاها پیش از پیوستن به آرسنال باید درس‌هایی را از ریاض محرز فرا بگیرد....

ویلفرد زاها ستاره کریستال پالاس به سمت درهای ورودی ورزشگاه امارات آرسنال حرکت می‌کند، اما به چه قیمتی؟

به گزارش مدال؛ آرسنال به شکل جدی به دنبال جذب ستاره‌های جدید است و «اونای امری» هم از این فرصت استفاده می‌کند تا ترکیب تیمش را قوی‌تر کند. هافبک کریستال پالاس « ویلفرد زاها» یکی از مهم‌ترین اهداف تابستانی توپچی‌هاست و براساس گزارش‌ها، آرسنال برای جذب او 40 میلیون پوند آماده کرده. اما عقاب‌های پالاس برای فروش وینگرِ تیم ملی ساحل عاج که این روزها در جام ملت‌های آفریقا حضور دارد، 80 میلیون پوند می‌خواهند. این رقم هنگفت قطعا کریستال پالاس را راضی می‌کند تا ستاره خود را رها کند.

برادر ویلفرد زاها درباره رویای فوتبالی او می‌گوید: «ویلفرد برای همیشه عاشق کریستال پالاس و هواداران آن خواهد ماند. با این حال رویای او بازی کردن برای آرسنال است.»

زاها در فصلی که گذشت یکی از بازیکنان مهم کریستال پالاس بود. او از سال 2014 تا امروز 32 گل برای عقاب‌ها به ثمر رسانده، آماری مشابه با آنچه «ریاض محرز» در دوران حضورش در لسترسیتی به دست آورده بود. وینگر الجزایری در فاصله سال‌های 2014 تا 2018 موفق شد 39 بار دروازه رقبای لسترسیتی را بگشاید و در نهایت با 60 میلیون پوند راهی منچسترسیتی شد. رقمی که در همان ابتدای کار انتظارات از محرز بسیار بالا برد. او زیر سایه «لروی سانه» و «رحیم استرلینگ» در نهایت در 27 بازی لیگ برتری برای منچسترسیتی به میدان رفت که تنها در 14 رقابت آن از ابتدا در ترکیب قرار داشت. با کاهش دقایق حضور او در زمین، طبیعی‌ست که فرصت کمتری هم برای گلزنی فراهم شود. محرز در فصل نخست حضورش در منچسرسیتی تنها هفت گل زد، یعنی پنج گل کمتر از آخرین فصل حضورش در لستر و ده گل کمتر از فصلی که با لسترسیتی قهرمان لیگ برتر نام گرفت.

محرز برای سفر به منچستر تلاش زیادی کرد همانطور که ویلفرد زاها هم به پیراهن آرسنال علاقه‌مند است و برای رسیدن به آن تلاش می‌کند اما فصلی که برای محرز به پایان رسید، هشدار مهمی بود برای بازیکنانی که خواهان حضور در ترکیب «TOP 6» هستند چرا که گاهی اوقات رویاهای بزرگتر به معنای شرایط سخت‌تر نیز خواهد بود. سرنوشتی که برای خیلی از بازیکنان، پذیرش آن دشوار به نظر می‌رسد. حالا باید منتظر ماند و دید آیا ویلفرد زاها هم چنین چالشی را خواهد پذیرفت؟

بیشتر بخوانید:

لباس اول آرسنال برای فصل ۲۰۱۹/۲۰

تگ ها


ویلفرد زاها کریستال پالاس توپچی‌های لندن اخبار نقل و انتقالات نقل وانتقالات نقل و انتقالات لیگ برتر انگلیس ویلفرد زاها آرسنال لیگ برتر فوتبال