درودگر:‌ لغو یا ادامه لیگ در اختیار سازمان لیگ نیست!

صادق درودگر مدعی است تصمیم درباره برگزاری یا لغو ادامه مسابقات لیگ برتر فوتبال بر عهده سازمان لیگ نیست....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، عضو هیات رییسه سازمان لیگ فوتبال اظهار کرد:‌ برگزاری مسابقات در رشته‌های مختلف ورزشی در اختیار فدراسیون‌ها و سازمان‌های لیگ نیست؛ این ستاد کروناست که تصمیم می‌گیرد رستوران‌ها باز شوند، تالارها بسته شوند، مدرسه‌ها و دانشگاه‌ها تعطیل شوند یا بازی‌ها برگزار شود یا نشود. همه این‌ها به دستور نهادهای بالا دستی است و ما هم تابع آن‌ها هستیم. 

وی افزود: آن‌ها به مسائل اشراف دارند و تصمیمات کلان می‌گیرند و ما مجری هستیم؛ به هیچ عنوان به لیگ به خاطر مسائل اقتصادی نگاه نمی‌کنیم چرا که مسائل اقتصادی و پزشکی و اجتماعی از هم جدا هستند. این‌ها تصمیماتی است که مسئولانی که زیر نظر آن‌ها کار می‌کنیم باید اتخاذ و به ما اعلام کنند. ما هم مجری مصوبات ستاد کرونا هستیم.

عضو هیات رییسه سازمان لیگ در پاسخ به این پرسش که اگر مسابقات لیگ مجددا لغو شود، از لحاظ اقتصادی چه ضرری به سازمان لیگ وارد می‌شود؟ گفت: تا الان هیچ نامه‌ رسمی مبنی بر این من ندیده‌ام و سرکار خانم هراتیان هم همین را گفته است؛ این‌ها باید نامه رسمی با مستندات به ما بدهند و بعد از آن هم باید به پروتکل ستاد کرونا، وزارت بهداشت و فدراسیون پزشکی ورزشی رجوع کنیم. اگر در آن پیش بینی شده بود باید این اتفاق بیفتد، اگر هم نه باز هم تابع تصمیمات پروتکل هستیم. درباره مسائل مالی هم باید بگویم که من هنوز حساب و کتاب نکرده‌ام.

درودگر درباره برگزاری بازی‌ها در شهرهای قرمز توضیح داد:‌ ما تابع سیاست‌های ستاد کرونا هستیم، آن‌ها اعلام کردند حتی در شهرهای قرمز هم بازی‌های برگزار شود؛ ناظران هم اعلام کردند که ۷۵ درصد پروتکل‌ها رعایت شود. در جهان جایی نیست که همه موارد بهداشتی به صورت ۱۰۰ درصد رعایت شود. تیم روستوف هم به همین مشکل خورد و با تیم دوم بازی کرد ولی ما دوست داریم ورزشکاران، مربیان، داوران و مدیران‌مان سلامت باشند. امیدوارم هر تصمیمی که به نفع مردم و جامعه است اتخاذ شود. مسئولان کلان کشور همه مسائل اقتصادی، سیاسی، اجتماعی را بررسی می‌کنند و بعد از آن نظر می‌دهند. ما هم به نظری  که به ما اعلام شود احترام می‌گذاریم.

او درباره محکومیت دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران هم ادامه داد:‌ من مسئول پاسخگویی به آقای نصر اصفهانی نیستم و هیچ نامه‌ای هم تا الان ندیده‌ام؛ من مسئول این کار نیستم و باید از مسئولش سوال کنید.

بیشتر بخوانید:

ادعای فولادی‌ها: ثابت نکنند شکایت می‌کنیم

پزشک و سرپرست استقلال به سازمان لیگ رفتند

 

 

تگ ها


صادق درودگر فدراسیون فوتبال فوتبال ایران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال