دروگبا: قهرمانی منچستریونایتد در لیگ قهرمانان غیرممکن نیست

دروگبا معتقد است یونایتد می‌تواند مانند چلسی دی متئو قهرمان شود...

دروگبا معتقد است یونایتد می‌تواند مانند چلسی دی متئو قهرمان شود

ستاره ساحل عاجی سابق دنیای فوتبال، در مورد لیگ قهرمانان اروپا صحبت کرده است.

به گزارش مدال، دیدیه دروگبا معتقد است که اوله گونار سولسشر می‌تواند مسیری مشابه آنچه روبرتو دی متئو در سال ۲۰۱۲ با چلسی پیمود را طی کند.

به گزارش سایت گل، سولسشر و شاگردانش برای پیکار در دیدار رفت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا با بارسلونا آماده می‌شوند. در سال ۲۰۱۲ دی متئو با روی کار آمدن به جای آندره ویاش بواش در مقاطع حساس فصل، توانست چلسی را در کمال ناباوری به قله فوتبال اروپا برساند. دیدیه دروگبا با زدن گل تساوی بخش در جریان بازی و سپس پنالتی سرنوشت‌ساز در فینال مقابل بایرن مونیخ، کمک بزرگی برای چلسی در آن فصل بود و حالا اعتقاد دارد که سرمربی نروژی یونایتد می‌تواند به دستاوردی مشابه دست یابد.

"آیا شما در سال ۲۰۱۲ می‌دانستید که قرار است آن کار را انجام دهم؟ من که نمی‌دانستم. حتی خودم هم نمی‌دانستم که می‌توانم آن کار را انجام بدهم. شاید سر و کله کسی یا باشگاهی مثل منچستریونایتد پیدا شود. بر اساس چیزی که مقابل پاری سن ژرمن دیدم، باید روی آن‌ها حساب باز کنم. آن‌ها روحیه دارند و باکیفیت هستند. آن‌ها یک سرمربی دارند که قهرمان این رقابت‌ها شده است و راه کسب آن را می‌داند؛ این نکته مهمی است. وقتی سرمربی خودش در باشگاهی که در آن مربیگری می‌کند بازی کرده باشد، اوضاع فرق می‌کند. او روحیه و همه چیز در مورد آن باشگاه را می‌داند. بازیکنان به او احترام می‌گذارند. این دقیقا همان ماجرایی است که برای دی متئو و ما اتفاق افتاد و حالا برای منچستریونایتد و سولسشر در حال رخ دادن است. نمی‌خواهم خیلی در این مقایسه زیاده روی کنم ولی کار آن‌ها تا حدی شبیه به کاری است که ما انجام دادیم چون آن‌ها به جایی رسیده‌اند که کسی انتظار آن را نداشت و به شکل بسیار بسیار خوبی هم برنده شدند. خلاصه این که شرایط جالبی است."