درو کردن طلاهای ۱۰۲ کیلو توسط دو ایرانی

در دسته ۱۰۲ کیلوگرم مسابقات وزنه برداری قهرمانی آسیا، دو وزنه بردار ایرانی سه مدال طلا را هم از آن خود کردند....

به گزارش "ورزش سه"، در ادامه مسابقات قهرمانی وزنه برداری آسیا که با حضور پررنگ وزنه برداران ایرانی برگزار می شود، ظهر امروز رقابت دسته ۱۰۲ کیلو با حضور دو نماینده از ایران برگزار شد.


رضا دهدار و رسول معتمدی در شرایطی که در این وزن مدعیان جدی از کشورهای قطر و قزاقستان حضور داشتند، توانستند حسابی خوش بدرخشند و همکاری یکدیگر سه مدال طلای این دسته را درو کنند.


رضا دهدار در اولین حرکت یکضرب وزنه ۱۶۶ کیلوگرم را مهار کرد. در دومین حرکت وزنه ۱۷۲ کیلوگرم را بالای سر برد. وی در سومین حرکت، وزنه ۱۷۵ کیلوگرم را به نام خود ثبت کرد تا مدال طلای حرکت یکضرب را از آن خود کند.


رسول معتمدی در حرکت اول یکضرب نتوانست وزنه ۱۶۶ کیلوگرم را مهار کند ولی در بار دوم با موفقیت این وزنه را ثبت کرد. معتمدی در آخرین حرکت یکضرب وزنه ۱۷۳ کیلوگرم را بالای سر برد تا به مدال برنز گرفت.


فارس الباخ قطری که دو بار وزنه ۱۷۴ کیلوگرم را مهار نکرده بود در حرکت سوم توانست این وزنه را مهار کند و نشان نقره یکضرب را بگیرد.


این وزنه بردار قطری که نقره مسابقات جهانی ۲۰۱۹ را در کارنامه داشت و یک وزنه بردار دوضرب زن محسوب می شد، حتی در دوضرب و مجموع نیز نتوانست حریف ایرانی ها شود.


سورپرایز حرکت دوضرب رسول معتمدی، جوان کم تجربه ایرانی بود که توانست بعد از مهار ۲۱۰ و ۲۲۰ کیلوگرم در دو حرکت اول، در حرکت سوم خود ۲۲۷ کیلوگرم را هم مهار کند و طلایی شود. البته فارس الباخ بعد از مهار ۲۲۲ کیلوگرم دو بار به وزنه ۲۲۹ کیلوگرمی حمله کرد که هر دو بار نیز ناموفق بود.


رسول معتمدی در مجموع نیز به مدال طلا دست پیدا کرد و روی سکوی قهرمانی دسته ۱۰۲ کیلوگرم ایستاد.

تگ ها


وزنه برداری وزنه‌برداری