درگذشت اسطوره منچستریونایتد

تونی دان اسطوره باشگاه منچستریونایتد در ۷۸سالگی درگذشت. باشگاه یونایتد در ادای احترام به دان از او به عنوان یکی از بهترین مدافعین تاریخش یاد کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، تونی دان، اسطوره باشگاه منچستریونایتد که به همراه این تیم در سال ۱۹۶۸ قهرمان اروپا شده بود در ۷۸سالگی از دنیا رفت.

دان در سال ۱۹۶۰ از شلبورن به منچستریونایتد پیوست و ۵۳۵ بازی با پیراهن شیاطین سرخ انجام داد. او با این تعداد بازی در فهرست بیشترین بازی‌های باشگاهی برای یونایتد در رتبه هشتم قرار دارد. تونی دان در دوران ۱۳ساله حضورش در اولدترافورد دو بار با این تیم فاتح لیگ انگلیس شده است.

در سال ۱۹۶۸ که منچستریونایتد با هدایت سرمربی افسانه‌ایش مت بازبی قهرمان اروپا شد تونی دان در تمام بازی‌ها به صورت فیکس به میدان رفت. یونایتد در آن دوره اولین تیم انلگیسی شد که جام قهرمانی اروپا را بالای سر می‌برد.

باشگاه منچستریونایتد در ادای احترام به درگذشت تونی دان از او به عنوان یکی از بزرگترین مدافعین تاریخ باشگاه یاد کرد.

تونی دان که ملیت ایرلندی داشت ۳۳ بازی ملی هم برای جمهوری ایرلند انجام داد. او بعد از ترک یونایتد در سال ۱۹۷۳ به بولتون واندررز پیوست و شش سال در آن تیم بازی کرد. دان سپس در آخرین روزهای دوران فوتبالش راهی آمریکا شد و آخرین بازی‌هایش را برای تیم دیترویت اکسپرس انجام داد.

بیشتر بخوانید:

منچستر یونایتد و یک نا امیدی بزرگ نقل و انتقالاتی

ناپولی به یونایتد: کولیبالی را ارزان نمی‌فروشیم

 

 

تگ ها


فوتبال جهان منچستر یونایتد فوتبال