دخترک 9 ساله لوئیز انریکه پر کشید؛ لعنت به تو آقای فوتبال... لعنت!

دل‌نوشته‌ای در وصف دختر خردسال لوئیز انریکه، مربی و بازیکن سابقه تیم‌های بارسلونا و رئال‌مادرید که روز گذشته به دلیل سرطان در گذشت....

دل‌نوشته‌ای در وصف دختر خردسال لوئیز انریکه، مربی و بازیکن سابقه تیم‌های بارسلونا و رئال‌مادرید که روز گذشته به دلیل سرطان در گذشت.

این‌جا در میان بهت ایستاده‌ایم. جایی‌که باید دلیل شادی‌های‌مان می‌شد. جایی‌که می‌توانستیم تمام غصه‌های دنیا را فراموش کنیم و ساعاتی چشم بدوزیم به زمین چمن و 22 مرد بیکار دنبال توپ. قرارمان این نبود که آن سر این کره خاکی و دنیای پر از پلشتی، «شانا» جان بدهد و این سر دنیا بر جسم ما رعشه بیفتد. تقصیر فوتبال است که این‎‌گونه ما را به هم متصل کرده. این‌گونه قلب‌هایمان را بهم پیوند زده که اگر روزی آبیدال سرطان گرفت، تیتو ویلانووا بیمار شد (راستی عجب تیم تراژیکی است این بارسا!) یا مارک ویوین فوئه جلوی چشم ما فوت کرد غصه بخوریم و اندوه... مگر قرارمان این بود؟
شانا مارتینز انریکه، دختر لوئیز انریکه‌ای که هم لباس سفیدها را پوشیده و هم آبی و اناری‌ها را، به دلیل ابتلا به سرطان پدرش را تنها گذاشت. آری.. او تنها گذاشت چون انریکه ترجیح داد وقت کمتری کنار تیم ملی که امید چند ده میلیون نفر است، بگذراند و شانا را تنها نگذارد اما با هیچ سیستم و تاکتیکی نتوانست سرطان «سارکوم» را شکست دهد. سرطانی که ماهیتش رشد تومورها در استخوان است. حالا خود سرطان دخترک را از پا درآورده و غم از دست دادن یک دختر خردسال، در استخوان تک‌تک فوتبال‌دوستان دنیا رسوخ کرده. حالا می‌توان توجیه کرد شکستگی صورت و هجوم چروک‌ها و خط‌های غم‌انگیز دور چشم لوئیز انریکه را! ناراحت نباش مرد! دختر تو جزو خانواده ما است! ما در فوتبال همه اعضای یک خانواده‌ایم!
حالا دیگر بازهم برگشته‌ایم به مفهوم رنگ‌ها اهمیت ندارد و باید کنار هم باشیم. می‌خواهم صد سال نباشیم! که مربی تیم مورد علاقه یا منفورمان داغ کودکش را ببیند و ما این سر کره زمین بدون اینکه تا چندی پیش از وجودش با خبر باشیم جلوی اشک‌هایمان را بگیریم. بدون این‌که بدانیم بر سر خانواده چه آمده تا ذره ذره آب شدن دخترشان را ببینند. قرارمان این نبود آقای فوتبال! تو فقط قرار بود شادی هدیه بدهی... تمرکزمان را از این دنیای اندوهناک از بین ببری برای 2 ساعت... سرطان و بیماری و غم و اندوه را به زمین چمن راه نده... به آدم‌هایت بگو ما تحمل این حجم از اندوه را نداریم ... اصلا لعنت به تو آقای فوتبال! لعنت!

علی رضایی

بیشتر بخوانید:

لوئیس انریکه خبر تلخ فوت دخترش را اعلام کرد +عکس

دخترک 9 ساله لوئیز انریکه پر کشید؛ لعنت به تو آقای فوتبال... لعنت!

تگ ها


یادداشت اختصاصی یادداشت‌های اختصاصی لوئیز انریکه شانا انریکه