درگذشت مرد جنجالی بارسلونا در ال کلاسیکوی ۱۹۹۴

تونی بروینز، مرد جنجالی ال کلاسیکوی سال ۱۹۹۴ امروز فوت کرد....

به گزارش "ورزش سه"، تونی بروینز، دستیار کاریزماتیک یوهان کرایف و کارلس رکساچ در "تیم رویایی" تاریخ بارسلونا، پس از تحمل یک دوره بیماری طولانی در ۷۳ سالگی درگذشت. تونی بروینز در سال ۲۰۱۶ مبتلا به سرطان شده و در نهایت بعد از چهار سال امروز جان خود را از دست داد. او همچنین دستیار سرمربی فعلی بارسا یعنی رونالد کومان در تیم هایی چون بنفیکا، آیندهوون، والنسیا و آلکمار بود.

تونی بروینز با سابقه ده سال نقش آفرینی در کنار یوهان کرایف در آژاکس و سپس در بارسا، وظیفه آنالیزور را بازی می کرد و به بررسی سبک بازی حریفان می پرداخت. برونیز در ادامه سرمربی جوانان آیندهوون شده و در سال ۱۹۹۸ به آژاکس بازگشت. او بین سالهای ۲۰۰۵ و ۲۰۰۹ او رونالد کومان ابتدا در بنفیکا، سپس در آیندهوون، والنسیا و آلکمار بود.

اما شاید جنجالی ترین صحنه از تونی بروینز به دیدار ال کلاسیکو سال ۱۹۹۴ بازمی گردد که بارسای تحت هدایت کرویف موفق شد با پنج گل رئال مادرید را مغلوب کند. تونی بروینز به سمت سکوها عدد پنج را به نشانه کری خوانی نشان داد و جرارد پیکه، مدافع فعلی بارسا نیز دو بار در سال های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۸ و بعد از پیروزی های ۰-۵ و ۱-۵ مقابل رئال مادرید، این سبک خوشحالی رو تکرار کرد.

تگ ها


بارسلونا