درگیری شدید مسی در لاپاز؛ فحاشی ناشی از خستگی؟

درگیر شدن لیونل مسی با بازیکنان بولیوی در پایان بازی دو تیم و فحاشی او به آنها خبرساز شده است....

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی آرژانتین در یکی از دشوارترین بازیهای سال خود دیروز به لاپاز پایتخت بولیوی رفت تا در چارچوب مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر با این تیم دیدار کند. دیدار با بولیوی در لاپاز برای همه رقبای این تیم بسیار دشوار بوده که علتش به ارتفاع بسیار زیادی این شهر از سطح دریا برمی گردد.

هر چه ارتفاع مکانی از سطح دریا بالاتر باشد غلظت اکسیژن هوا پایین آمده و تنفس عادی دشوار می شود چه برسد به ۹۰ دقیقه تلاش و دویدن در زمین فوتبال. شرایط پایتخت بولیوی در سالهای اخیر به خصوص برای آرژانتینی ها دشوار بوده و تا پیش از پیروزی دیروز، آلبی سلسته پانزده سال بود که نتوانسته بود در لاپاز از پس بولیوی بربیاید. آخرین پیروزی آرژانتینی ها مقابل این تیم به سال ۲۰۰۵ برمی گشت.

با اینحال مسی و یارانش دیروز موفق شدند به لطف گلهای مارتینز و کورئا در نهایت بولیوی را ۲-۱ شکست دهند. اما به نظر می رسد دشواری بازی در ارتفاع بالای سه هزار متری لاپاز این بار هم لیونل مسی را به شدت تحت تاثیر قرار داد و باعث شد او در انتهای بازی درگیری شدیدی با بازیکنان بولیوی پیدا کند.

مسی که ناگهان با بازیکنان بولیوی درگیر شده بود شروع به فحاشی شدید به آنها کرده و همین باعث شد بازیکنان ذخیره بولیوی هم به سمت او یورش بیاورند و آرژانتینی ها هم در مقابل مسی قرار گیرند تا از او حمایت کنند. رسانه‌های آمریکای جنوبی مدعی شدند مسی از کلمات نامناسب استفاده کرده و حتی خطاب به یک بازیکن بولیوی این جمله را گفته:" تو چی می‌گی کچل؟!"

نقطه شروع درگیری اما مارسلو مارتینز بازیکن بولیوی بوده که بر اساس گزارش رسانه‌ها پیروزی ۶-۱ بولیوی بر آرژانتین در سال ۲۰۰۹ را به رخ مسی کشیده و باعث عصبانیت او شده است.

در پایان بازی سرخیو آگوئرو همبازی مسی در تیم ملی در اینستاگرام خود یک استوری منتشر کرده و با پخش کرده صحنه درگیری در پایان بازی با کلمه کچل که توسط مسی به زبان آورده شده شوخی کرده و نوشت:" برای لئو روی پست سر کچل بزنید ...".

علاوه بر اینکه آرژانتینی ها همیشه در لاپاز به دلیل ارتفاع بالا دچار ارتفاع شده و پانزده سال بود که موفق به پیروزی نشده بودند لیونل مسی هم در این مدت در این شهر به شدت آزار دیده است. مسی حتی یک بار در سال ۲۰۱۳ و در دیداری دیگر با بولیوی در مقدماتی جام جهانی در لاپاز آنقدر ناراحت شد که دچار حالت تهوع شده بود. در جریان آن بازی که با تساوی ۱-۱ به پایان رسید لیونل مسی که آن روزها در بارسا در اوج درخشش بود در پایان نیمه اول در حال در کنار زمین دیده شد که به نظر می رسید با حالت تهوع شدید درگیر است. در همان بازی حال آنخل دی ماریا دیگر ستاره آرژانتین هم آنقدر بد شد که تیم پزشکی مجبور شدند با کپسول اکسیژن به او کمک کند.

تگ ها


تیم ملی آرژانتین لیونل مسی آرژانتین