درگیری و جنجال در مسابقات قهرمانی کشتی جهان/ ویدیو

پس از پایان یکی از دیدارهای کشتی آزاد قهرمانی جهان در قزاقستان نمایندگان روسیه و آذربایجان با یکدیگر درگیر شدند....

رقابت‌های 2 وزن نخست مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان و گزینشی المپیک صبح امروز در سالن باریس شهر نورسلطان آغاز شده است و نمایندگان کشورمان در اوزان ۵۷ و ۶۵ کیلوگرم به مصاف حریفان خود رفته اند.

* در یکی از دیدارهای حساس صبح امروز در وزن 65 کیلوگرم حاجی علی یف از آذربایجان و گاجی مراد رشیدوف از روسیه در همان دور نخست به مصاف هم رفتند و در حالی که کشتی گیر روسیه تا ثانیه های پایانی با نتیجه 3 بر 2 پیش بود، اما علی یف با اجرای فن کمر در اواخر مسابقه موفق به کسب 2 امتیاز شد تا کشتی 4 بر 3 و علی یف در آستانه پیروزی قرار گیرد، اما روس‌ها اعتراض کردند که بعد از بازبینی فیلم این صحنه توسط داوران 2 امتیاز علی یف پس گرفته شد و یک امتیاز به نماینده روسیه دادند که این موضوع با اعتراض و واکنش علی یف همراه بود و خواستار اعتراض مربیانش شد که اجازه این کار داده نشد.

بعد از چندین دقیقه کش مکش در نهایت داوران دست رشیدوف را بالا بردند، اما علی یف حاضر به ایستادن در کنار داور نشد که با کارت زرد رئیس تشک مواجه شد و به وی دستور داد به کنار داور برود و گرنه با کارت قرمز دیسکالیفه خواهد شد که باز هم از این کار ممانعت کرد و در نهایت با کارت قرمز داور مواجه و از ادامه مسابقات اخراج شد.

اما این پایان کار نبود چرا که علی یف با وجود اینکه بنظر می‌رسد با نظر کارشناسان تا حدودی هم حق با او بوده است در حرکتی زشت راکت‌های امتیازات را به سمت رئیس تشک پرتاب کرد و حاضر به ترک تشک مسابقه نبود.

علی یف که حق خود را پایمال شده می دید تا دقایقی حاضر به ترک سالن نبود و تصمیم داشت به سمت جایگاه داوران برود و انتقام شکستش را بگیرد که با ممانعت ماموران امنیتی سالن به رختکن هدایت شد.

ویدیو این درگیری را هم‌اکنون می‌توانید تماشا کنید.

بیشتر بخوانید:

کشتی آزاد قهرمانی جهان؛ یزدانی مغلوب حریف کوبایی شد

تگ ها


کشتی قهرمانی جهان کشتی آزاد قهرمانی جهان درگیری مسابقات جهانی کشتی ویدیو ویدئو کشتی