در آستانه اولین دیدار بارسا؛ ده رکورد بارسلونا در تاریخ لالیگا

بارسلونا امشب در نوکمپ میزبان آلاوس است و کار خود برای دفاع از عنوان قهرمانی را شروع خواهد کرد ......

بارسلونا امشب در نوکمپ میزبان آلاوس است و کار خود برای دفاع از عنوان قهرمانی را شروع خواهد کرد.

به گزارش مدال، به نقل از موندودپورتیوو، بارسلونا که در ده سال اخیر موفق به کسب هفت عنوان قهرمانی لالیگا شده، امسال برای فتح بیست و ششمین عنوان قهرمانی خود در لالیگا خیز بر می دارد. در فصلی که رئال به نظر با از دست دادن رونالدو تضعیف شده، شاید کار بارسا برای قهرمانی ساده تر از گذشته باشد هرچند که اتلتیکو نیز بدون شک جدی تر از همیشه برای قهرمانی وارد رقابت ها خواهد شد.

 

در زیر نگاهی داریم به 10 رکوردی که از بارسلونا تا به اینجا در لالیگا به نام خود ثبت کرده است:

اینیستا و مسی با کسب 9 عنوان قهرمانی لالیگا از این حیث در تاریخ باشگاه بارسلونا رکورددار هستند. ژاوی با هشت، بوسکتس و پیکه با هفت عنوان در رده های بعدی قرار دارند.

ژاوی با 505 بازی در لالیگا رکورددار بارسلونا محسوب می شود. او را اینیستا با 442، مسی با 418 و پویول با 392 بازی تعقیب می کنند.

یوهان کرویف با کسب 4 قهرمانی لالیگا و 300 بار حضور روی نیمکت مربیگری، در تاریخ بارسا رکورددار است. گواردیولا با سه قهرمانی در رده دوم قرار دارد.

مسی با 5 عنوان آقای گلی، از این حیث در تاریخ بارسا رکورددار است. کینی با دو اقای گلی در رده دوم قرار دارد.

ویکتور والدس و رامایتس با 5 عنوان زامورا(بهترین گلر فصل) در تاریخ بارسا رکورد دار هستند.

نونیز، رئیس پیشین بارسا با هفت عنوان قهرمانی لالیگا، موفق ترین رئیس تاریخ بارسلونا محسوب می شود. لاپورتا با 4 قهرمانی در رده دوم قرار دارد.

کوبالا با زدن هفت گل در یک بازی که برابر اسپورتینگ خیخون در فوریه 1952 به ثبت رسید، توانسته بیشترین گل را در یک بازی لالیگا برای بارسا به ثمر برساند.

استویچکوف و گواردیولا با 8 بار اخراج، بیشتر از هر بازیکن بارسا در لالیگا کارت قرمز گرفته اند. تیاگو موتا با هفت اخراج در رده بعدی است.

مسی با زدن 50 گل در یک فصل، بیش از هر بازیکن بارسا در یک فصل از لالیگا موفق به گلزنی شده است.

سرخیو بوسکتس بیش از هر بازیکن بارسلونا در لالیگا کارت زرد گرفته است: 81 بار. گواردیولا با 80، پویول با 76 و پیکه با 72 در رده های بعدی قرار دارند.

 

تگ ها


بارسلونا لالیگا فوتبال