در انتخاب سرمربی تیم ملی والیبال زمان را از دست داده‌ایم

کارشناس والیبال با تأکید بر اینکه زمان را از دست داده‌ایم، گفت: سرمربی تیم ملی باید بازیکنان را در مسابقات لیگ برتر زیر نظر قرار دهد....

محمدرضا دامغانی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره روند کند انتخاب سرمربی تیم ملی والیبال گفت: قطعا زمان را از دست داده‌ایم. بهتر بود سرمربی تیم ملی از ابتدای رقابت‌های لیگ برتر بازیکنان را زیر نظر قرار می‌داد. گاهی ستاره‌هایی از دل لیگ بیرون می‌آیند که می‌توانیم از قالب کلیشه‌ای تیم ملی خارج شویم و از ترکیب ستاره‌های تیم جوان در کنار باتجربه‌ها استفاده کنیم.

کارشناس والیبال تأکید کرد: چهار هفته ابتدایی لیگ را از دست داده‌ایم و قطعاً سرمربی تا پایان نیم فصل به ایران نخواهد آمد. البته تقوی دبیرکل فدراسیون نیز اعلام کرده که سرمربی فروردین ماه به ایران خواهد آمد. شاید دیر آمدن سرمربی دو علت داشته باشد؛ اول آنکه هنوز با سرمربی به توافق نرسیده‌اند و مشکلات مالی در آن تأثیرگذار است و دوم آنکه هر چه سرمربی دیرتر در ایران حاضر شود، هزینه‌ها کاهش خواهد یافت.

وی ادامه داد: اگر به دلیل مسائل مالی چنین تصمیمی می‌گیرند، جای صحبت بسیاری دارد. حتی اگر شده سرمربی باید پروازی در ایران حاضر شود و در بازی‌های مهم و مورد تائید کمیته فنی در سالن باشد. سرمربی باید ضمن رصد مسائل فنی بازیکنان، آنها را نیز در شرایط سخت مورد بررسی قرار دهد. نمی‌دانم چرا روند انتخاب سرمربی طولانی شده، شاید مسائل و مشکلاتی پشت پرده وجود دارد که داورزنی از آن اطلاع دارد.

دامغانی درباره بلاتکلیفی سعید معروف و امیر غفور و نداشتن تیم نیز گفت: امیر غفور شاید در حال درمان مصدومیتش است اما به هر حال غفور و معروف به خوبی می‌دانند که یک جلسه مسابقه بهتر از ۵۰ جلسه تمرینی است.

کارشناس والیبال اظهار کرد: شنیده‌ام که معروف از طرف تیم‌های ایرانی پیشنهاداتی دارد و شاید در شهرداری ارومیه بازی کند. بهتر است هر چه سریعتر ستاره‌ها مانند میلاد عبادی‌پور درگیر مسابقات شوند و در فضای تمرینات قرار گیرند،؛ هیچ تمرینی بهتر از مسابقه نیست.

وی در پایان تأکید کرد: بهتر است سرمربی تیم ملی والیبال همین امروز معرفی شود تا والیبال و تیم‌های ما را زیر نظر قرار دهد. به یاد دارم زمانی که «استویچف» در ایران حاضر شد، همه لیگ ما را زیر سؤال برد و علت نتیجه‌گیری تیم ملی را بودن ستاره‌ها می‌دانست.

تگ ها


محمدرضا دامغانی تیم ملی والیبال ایران لیگ برتر والیبال