Banner

در انتظار بارسلونایی جذاب با نیمار و رفقا

در روزهای تعطیلی فوتبال به دلیل کرونا بارسلونا به تابستان پیش رو فکر می کند. به جذب نیمار، یک مهاجم و مدافع جدید و شاید یک هافبک بزرگ....

به گزارش مدال، به نقل از مارکا، لالیگا و ادامه برگزاری آن به دلیل شیوع کرونا در هاله ای از ابهام قرار دارد و دو هفته پیش رو به تعویق افتاده اند ولی سران بارسا از حالا به فکر فصل بعد هستند. تیم مدیریت ورزشی بارسلونا این روزها در حال بررسی و آنالیز نقاط ضعف و کم و کاستی های تیم است. این نقاط ضعف البته کاملا عیان و واضح هستند و در بارسلونا به خوبی می دانند که تابستان باید چه کارهایی برای تقویت تیم انجام دهند.

برای این مهم، جذب نیمار و ۴ بازیکن دیگر مد نظر سران بارسلونا قرار دارد و مثل سال پیش، نیمار مهمترین و اولین گزینه روی میز است.

نیمار: جذب ستاره برزیلی کار ساده ای نخواهد بود. در باشگاه بارسلونا نیز این قضیه موافقان و مخالفان خاص خود را دارد. بازگشت نیمار از چند منظر انتقال دشواری خواهد بود. ستاره برزیلی سه پرونده جداگانه قضایی علیه بارسلونا دارد و همین باعث شده تا برخی مدیران باشگاه و اعضای هیئت مدیره به هیچ وجه موافق بازگشت او نباشند.

دو روز پیش ESPN خبر از این داد که پی اس جی حاضر است با ۱۵۰ میلیون یورو نیز نیمار را به بارسا واگذار کند ولی برخی منابع دیگر می گویند که باشگاه فرانسوی به کمتر از ۱۸۰ میلیون یورو راضی نخواهد شد.

به اینها دستمزد ۷۰ میلیون یورو ناخالص سالانه نیمار را هم اضافه کنید که قطعا توازن مالی در بارسلونا را به هم خواهد زد. در این بین اما همه چیز به این بستگی دارد که بارسا در پایان فصل جاری چه نتایجی کسب خواهد کرد.

اگر فصل بدون جام به اتمام برسد، تلاش برای جذب نیمار قطعی خواهد بود چرا که بارتومئو قصد دارد یک سال مانده به اتمام دوران ریاستش، باشگاه را با یک جام مهم و ارزشمند ترک کند. بارتومئو با هدیه دادن نیمار به مسی، رضایت فوق ستاره تیمش را نیز جلب خواهد کرد. نیمار می تواند رهبر پروژه بارسا پس از خداحافظی لیونل مسی باشد. مسی بارها روی این نکته تاکید کرده است که با نیمار، درصد موفقیت بارسا در لیگ قهرمانان به میزان زیادی افزایش خواهد یافت.

جذب مهاجم شماره ۹: بارسا به طور قطع به یک مهاجم نوک جدید نیاز دارد. پس از مصدومیت های سوارز و دمبله، بارسا مجبور شد خارج از انتقالات زمستانی، مارتین برایثویت را به خدمت بگیرد ولی واضح است که برای فصل بعد، بارسا برای جذب یک مهاجم بزرگ اقدام خواهد کرد.

لائوتارو مارتینز گزینه شماره یک است. بند فسخ ستاره آرژانتینی اینتر ۱۱۰ میلیون یورو است که پرداخت چنین مبلغی در کنار پرداخت رقمی هنگفت برای نیمار، منطقی به نظر نمی رسد و بارسا بودجه ای هم برای این منظور ندارد.

دیگر گزینه، تیمو ورنر است. ستاره لایپزیش با ۶۰ میلیون یورو می تواند از باشگاه آلمانی اضافه شود. بارسا نگاهی جدی به گلزن ملی پوش آلمانی دارد.

جذب مدافع: بارسلونا مدت هاست که به فکر جذب یک مدافع میانی جدید است. جدایی ژان کلر تودیبو و مصدومیت های متوالی اومتیتی از یک طرف و رسیدن جرارد پیکه به ۳۳ سالگی از سوی دیگر باعث شده تا بارسا نیاز به جذب یک مدافع میانی را شدیدا حس کند.

بارسا همچنین نیاز به جذب یک مدافع راست نیز دارد. در جناحی که نه سرجی روبرتو و نه نلسون سمدو قابل اطمینان نشان نداده اند. دقیقا بر خلاف جناح چپ که بارسا جوردی آلبا و جونیور فیرپو را در اختیار دارد.

جذب هافبک: بارسا همچنین به یک هافبک جدید هم فکر می کند. جذب هافبک البته بستگی به مسائل مختلف دارد و باید دید کار بارسا در راه جذب مهاجم و مدافع جدید به کجا می رسد و بودجه باقیمانده چقدر خواهد بود. در این منطقه بارسا ترینکائو را از براگا در انتقالات زمستانی جذب کرده و کارلس آلنیا نیز پس از انتقال قرضی از بتیس به بارسا باز خواهد گشت. به همه این دلایل، جذب یک هافبک جدید شاید مقدور نباشد.

بیشتر بخوانید:

فشار مسی به بارسلونا؛ نیمار را برگردانید

مدافع جوان لاتزیو در رادار بارسا

 

 

بیشتر بخوانید:

فشار مسی به بارسلونا؛ نیمار را برگردانید

مدافع جوان لاتزیو در رادار بارسا

 

 

تگ ها


لیونل مسی جرارد پیکه نیمار پاری سن ژرمن فوتبال جهان بارسلونا فوتبال