در انتظار نبرد حساس یزدانی با دیوید تیلور با چاشنی انتقام

تیم ملی کشتی آزاد آمریکا ترکیب خود را برای حضور در مسابقات جهانی معرفی کرد ......

تیم ملی کشتی آزاد آمریکا ترکیب خود را برای حضور در مسابقات جهانی معرفی کرد. ترکیبی 9‌نفره و ناقص اما با یک چهره مهم برای ایران؛ یعنی دیوید تیلور که مسابقه او با حسن یزدانی نبرد ویژه امسال است.
تیم ملی کشتی آزاد آمریکا برای حضور در مسابقات جهانی مجارستان در حالی معرفی شده که متشکل از ترکیبی قدرتمندانه و خوب اما ناقص است که با وجود استفاده از ستاره‌های مطرح و نامدار، می‌تواند در راه قهرمانی در مسابقات جهانی بوداپست با مشکلات زیادی روبه‌رو شود.
در ترکیب این تیم برای حضور در مسابقات جهانی مجارستان در وزن 57 کیلو‌گرم توماس گیلمان، در وزن 61 کیلو‌گرم جو کولون، در وزن 65 کیلو‌گرم لوگان استیبر، در وزن 70 کیلوگرم جیمز گرین، در وزن 74 کیلو‌گرم جردن باروفس، در وزن 79 کیلو‌گرم کایل دایک، در وزن 86 کیلو‌گرم دیوید تیلور، در وزن 92 کیلو‌گرم جی دن کاکس و در وزن 97 کیلو‌گرم کایل اسنایدر انتخاب شده‌اند.
این تیم در وزن 130 کیلو‌گرم کشتی‌گیری را معرفی نکرده است که شاید همین مانع از قهرمانی احتمالی این تیم در مسابقات جهانی شود اما با این‌حال کشتی‌گیرانی را در ترکیب خود دارد که می‌توانند مسابقات جهانی را برای علاقه‌مندان به این رشته جذاب و دیدنی کنند. حضور جردن باروفس و کایل اسنایدر فقط بخشی از این جذابیت‌ها است که البته باید به آنها نفراتی مثل دیوید تیلور را هم اضافه کرد.
نکته مهم این ترکیب هم حتما حضور دیوید تیلور در ترکیب این تیم در وزن 86 کیلو‌گرم است. او باید در مسابقات جهانی با حسن یزدانی روبه‌رو شود؛ رقابتی سخت و دشوار که می‌تواند یکی از جذاب‌ترین مسابقه‌های این دوره از مسابقات جهانی مجارستان شود.
تیلور در جام جهانی کرمانشاه که دو سال پیش برگزار شد، یزدانی را با ضربه فنی شکست داد و به جز یزدانی هم هر بار با کشتی‌گیران ایرانی روبه‌رو شده برنده بوده و حالا نبرد یزدانی با این کشتی‌گیر می‌تواند یک رقابت انتقامی مهم باشد؛ چرا‌که یزدانی از انگیزه‌های کافی برای شکست دادن این کشتی‌گیر بلند بالای آمریکایی برخوردار است.
تیلور سال گذشته در مسابقات جهانی فرانسه حضور نداشت اما بعد از قهرمانی یزدانی توییت کرد و راه شکست دادن یزدانی را به رقبای او گوشزد کرد. تیلور معتقد است که راه شکست دادن یزدانی این است که کشتی‌گیر مقابل او 2 دقیقه مقاومت کند و از کار کردن دستان یزدانی خسته نشود. حالا باید منتظر ماند و دید که خود تیلور می‌تواند با این راه به موفقیت برسد یا نه؟ او یک‌بار این کار را انجام داده و باید دید آیا باز هم می‌تواند در صورت رویارویی با یزدانی برنده باشد یا اینکه یک طلای جهانی دیگر در انتظار حسن یزدانی است؟
با توجه به نفراتی که در وزن 86 کیلو‌گرم مسابقات جهانی مجارستان حضور دارند، حسن یزدانی شاخص‌ترین چهره است که شاید مهم‌ترین رقیب او همین دیوید تیلور باشد که البته مدال جهانی هم ندارد.
اتحادیه جهانی کشتی از ماه‌ها پیش وعده این مسابقه را داده بود. این نشان‌دهنده اهمیت این مسابقه است. جذابیت‌های این مسابقه به حدی بالا رفته که همه منتظر شروع آن هستند. به نحوی که دیگر این رقابت از شرایط عادی یک مسابقه کشتی خارج شده و همانند رقابت‌های رزمی که از ماه‌ها قبل رقابت دو چهره شاخص با تبلیغات رسانه‌ای و رجز‌خوانی دو مبارز شروع می‌شود، اینجا هم مدت‌هاست که یزدانی، تیلور و اتحادیه جهانی به همراه خیلی‌های دیگر برای شروع این مسابقه رجز می‌خوانند.

تگ ها


کشتی