در انتظار ۸.۴۹ گل دیگر؛ یورو ۲۰۲۰ تاریخی می شود؟

سه بازی دیگر تا پایان یورو ۲۰۲۰ باقیمانده و این رقاتب ها از حیث تعداد گل می تواند تاریخ ساز شود....

به گزارش "ورزش سه"، یورو ۲۰۲۰ به روزهای پایانی اش نزدیک می شود. امشب از نیمه نهایی رقابت ها اسپانیا و ایتالیا در ورزشگاه ومبلی به مصاف هم می روند و فردا شب هم انگلیس از دانمارک پذیرایی خواهد کرد. برنده این دو بازی، یکشنبه آینده در ومبلی بازی فینال را برگزار خواهند کرد.

در واقع تنها سه بازی دیگر از یورو باقیمانده تا چهره قهرمان مشخص شود. یورو ۲۰۲۰ از حیث تعداد گل های به ثمر رسیده، تاکنون رکوردشکن بوده است.

 ۴۸ بازی تا به اینجا برگزار شده و در مجموع ۱۳۶ گل از خط دروازه ها عبور کرده است؛ متوسط ۲.۸۳ گل در هر بازی و به عبارتی هر ۳۲ دقیقه یک گل. پیش از این رکورد به یورو ۲۰۱۲ اتریش-اوکراین مربوط به می شود که متوسط ۲.۷۴ گل در هر بازی به ثبت رسید.

برای اینکه یورو ۲۰۲۰ رکورد را از آن خود کند، در سه بازی باقیمانده نیز باید متوسط ۲.۸۳ گل حفظ شود. در واقع از لحاظ ریاضی باید منتظر ۸.۴۹ گل باشیم تا رکورد یورو ۲۰۱۲ شکسته شود.

اسپانیا، ایتالیا و دانمارک در مجموع توانسته اند ۳۴ گل به ثمر برسانند و انگلیسی ها نیز ۸ بار دروازه حریفان خود را باز کرده اند و به نوعی انتظاری بیهوده نیست که رکورد گلزنی در تاریخ یورو به رقابت های امسال برسد.

سرنوشت آقای گلی اما نامشخص است. رونالدو و پاتریک شیک هر کدام ۵ گل زده اند ولی رونالدو با یک پاس گل، در رده اول قرار دارد. هری کین، رحیم استرلینگ و کاسپر دولبرگ با سه گل زده، رونالدو را در تعقیب دارند.

تگ ها


تیم ملی ایتالیا رحیم استرلینگ یورو ۲۰۲۰ تیم ملی انگلیس تیم ملی پرتغال کریستیانو رونالدو تیم ملی دانمارک تیم ملی اسپانیا فوتبال جهان هری کین تاتنهام فوتبال