در حق استقلال جنایت شد/ نخواستیم مثل بعضی‌ها مخفی‌کاری کنیم

سرپرست تیم فوتبال استقلال گفت: چون مثل بعضی‌ها پنهان کاری نکردیم و خیلی شفاف اعلام کردیم بازیکنان‌مان کرونا دارند ما را مورد هجمه قرار داده‌اند....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، ابتلای تعداد زیادی از بازیکنان استقلال به ویروس کرونا و اعلام این مطلب شوک بزرگی به فوتبال ایران وارد کرد و اولین پیامد این موضوع، انصراف آبی پوشان از سفر به جم و قرار گرفتن مقابل تیم پارس جنوبی در هفته بیست و سوم لیگ برتر بود.

سعید رمضانی سرپرست آبی پوشان در این خصوص اظهار داشت: گناه ما این است شفاف سازی کردیم و خیلی مردانه اعلام کردیم کرونا داریم. ما هم می‌توانستیم مثل بعضی‌ها پنهان کاری کنیم و این موضوع را مخفی نگه داریم و با همه بازیکنان خود به جم برویم و مقابل پارس جنوبی که سیزده چهارده بازیکن بیشتر نداشت بازی کنیم و خیلی راحت برنده شویم. اما می‌دانستیم این کار جنایت است و از انجام آن صرف نظر کردیم. حالا گناه ما شفاف سازی است و به این گناه ما را گوشه رینگ برده و مورد هجمه قرار داده‌اند.

وی افزود: ای کاش همه تیم‌های دیگر هم مثل ما مردانه اسامی کرونایی‌های خود را اعلام می‌کردند تا از وقوع یک فاجعه در فوتبال چلوگیری شود.

سرپرست آبی‌ها تاکید کرد: استقلال باید از سوی سازمان لیگ، فدراسیون فوتبال و همه جامعه تشویق شود نه این که اینطور ناجوانمردانه مورد حمله قرار گیرد. ما شرافتمندانه عمل کردیم چون به فکر سلامت تیم خودمون، تیم مقابل و مردمی که در این مسیر با ما بودند هستیم. نباید این فرهنگ ترویج شود که اگر مخفی کاری و توطئه کنید برنده‌اید. 

رمضانی گفت: استقلال تنها تیمی است که در این خصوص شفاف سازی کرد و به فکر نتیجه نبود. ما وارد بازی‌های پشت پرده نشدیم و نخواستیم همه چیز به خصوص سلامتی را فدای نتیجه کنیم. این تابو را شکستیم و انتظار داریم همه تیم ها همینطور باشند و تنها به فکر نتیجه نباشند.

وی بیان داشت: ما امروز وارد بحرانی به اسم کرونا شدیم و آنهایی که تصمیم به ادامه بازی‌ها به هر قیمتی را گرفتند، امروز باید پاسخگو باشند. ما که در تمرینات مان همه پروتکل های بهداشتی را رعایت کردیم. اما آیا همه عوامل دیگر مهیا بود؟ ما می‌دانستیم اهواز منطقه قرمز کرونا بود و حتی درخواست دادیم به این شهر نرویم و حکم کردند بازی در همان اهواز برگزار شود و ما رفتیم. با آن پروازی که مشخص بود ممکن است اتفاقاتی را رقم بزند. بعضی از تیم‌ها هم که گفته می‌شد پنج شش بازیکن کرونایی دارند یک شبه گفتند تست آنها منفی شده است. 

سرپرست استقلال تاکید کرد: حالا که کار از کار گذشته مشخص شد که بعضی تیم‌ها با کلی بازیکن کرونایی بازی کردند. حتی بازیکنی فیلمی منتشر کرده که خودش اعتراف کرده کرونا داشته است. اگر چنین چیزی باشد در حق استقلال جنایت شده است. این درست نیست که ما همه چیز را رعایت کنیم و امروز قربانی کرونا باشیم و اینطور هم مورد حمله قرار بگیریم. 

رمضانی اظهار داشت: جامعه ورزش باید درک بیشتری از شرایط داشته باشند و بفهمند اگر ما امروز از رفتن به جم انصراف می دهیم به خاطر حفظ سلامتی جامعه است و باید به خاطر این شفاف سازی و شجاعت مورد تقدیر قرار بگیریم تا این حقیقت گویی و همه چیز را فدای نتیجه نکردن در جامعه ورزش ما تبدیل به یک فرهنگ بشود. نه مثل الان که بعضی ها همه چیز حتی سلامتی خودشان، تیم شان و جامعه را فدای نتیجه می کنند.

بیشتر بخوانید:

«پارس جنوبی» استقلال را تهدید به افشاگری اتفاقات پشت پرده کرد

زمان ارائه اسامی بازیکنان برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا مشخص شد

 

 

تگ ها


تیم فوتبال استقلال تهران سعید رمضانی لیگ برتر فوتبال ایران ویروس کرونا فوتبال ایران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال