در دوئل نکو - فرهاد؛ گل اول را بزن و ببر!

شاگردان جواد نکونام پس از دریافت گل اول در لیگ نوزدهم، عملکرد خوبی نداشته‌اند و این می‌تواند اتفاق خوبی برای آبی‌های پایتخت باشد....

به گزارش "ورزش سه" فولادی‌ها در لیگ نوزدهم عملکرد نسبتا قابل قبولی را داشته‌اند و توانسته اند در زمره تیم‌هایی قرار گیرند که شانس زیادی برای کسب سهمیه ACL ۲۰۲۱ دارند؛ اما در ثبت این نتایج خوب، نقاط منفی هم دیده می‌شود که باعث شده تا فولاد از رسیدن به رتبه‌های بالاتر باز بماند. یکی از مهم‌ترین آن‌ها، واکنش فولادی پس از دریافت گل است که باعث شد تا آنها ۶ امتیازی حساس را از دست بدهند.

* فولاد گل اول را بخورد، می‌بازد؟

شاگردان نکونام در این فصل، در دو مسابقه گل اول را دریافت کرده اند که در هر دو مسابقه، به عنوان تیم بازنده دست خالی میدان را ترک کرده اند؛ نکته‌ای منفی برای تیم فولاد و امیدوار کننده برای آبی پوشان پایتخت. چرا که شاگردان فرهاد مجیدی در لیگ نوزدهم، در ۶ مسابقه گل اول را زده اند اما در هیچکدام آن‌ها دست خالی زمین بازی را ترک نکرده اند.

به روایت بهتر استقلالی‌ها از ۱۸ امتیاز ممکن، توانسته‌اند ۱۰ امتیاز را کسب کنند تا فرهاد مجیدی، امیدوار به نقطه ضعف بزرگ فولادی‌ها و بهره‌وری بالای تیم خودش استراتژی و ارنج‌اش را امروز چینش کند؛ البته که باید دید در فرصت کرونایی پیش آمده، جواد نکونام توانسته این مشکل بزرگ را در تیمش برطرف کند یا خیر؟

* فولاد گل بزند، ترسناک می‌شود

یکی از مهم‌ترین فاکتور برای به دست آوردن سه امتیاز کامل مسابقه، حراست از نتیجه پیروزی به دست آمده در ۹۰ دقیقه است؛ اتفاقی که توانسته امسال برای فولاد، به بهترین شکل ممکن اتفاق بیفتد و نقش بال پرواز را برای شاگردان نکونام در راه رسیدن به بالای جدول ایفا کند. درست نقطه مقابل تیم فرهاد.

چرا که فولادی‌ها در لیگ نوزدهم، ۸ مسابقه را با زدن گل اول به نفع خود دنبال کرده‌اند؛ در پایان این ۸ دوئل، سهم سرخ پوشان از ۲۴ امتیاز موجود، ۲۴ امتیاز بوده است تا آمار ۱۰۰ درصد پیروزی و تنها ثبت یک گل خورده را در طول این ۸ مسابقه، که گل اول را به ثمر رسانده اند برای شاگردان نکو ثبت شود.

سوی مقابل، هر چند تیم فرهاد در بازی که گل اول را زده، نباخته اما در حراست از پیروزی هم موفق نبوده است؛ چرا که آبی‌ها در ۶ مسابقه‌ای که گل اول را زدند، تنها دو بار پیروز شدند و چهار بار به تساوی تن دادند. تساوی‌هایی که اغلب در واپسین دقایق بازی رخ داد.

تا به اینجای لیگ، استقلال در هر مسابقه به صورت میانگین بیش از یک گل دریافت کرده است و اگر امشب هم این اتفاق را شاگردان نکونام ابتدا بتوانند رقم بزنند، کسب امتیاز از خوزستان به مقصد تهران برای مجیدی و شاگردانش سخت و دشوار می‌شود.

تگ ها


استقلال تهران فولاد خوزستان