در ۳۶ سالگی فاش شد؛ نقطه ضعف بزرگ رونالدو

در بازی دیشب یوونتوس برابر پورتو در چمپیونزلیگ که منجر به حذف یووه از این رقابت ها شد، اشتباه رونالدو در دیوار دفاعی این تیم برابر ضربه آزاد پورتو، منجر به گل دوم پرتغالی ها و صعودشان به مرحله بعد شد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، پس از حذف یوونتوس از چمپیونزلیگ، کریستیانو رونالدو به دلیل پشت کردن به توپ در دیوار دفاعی مورد انتقاد قرار گرفته است. رونالدو که در برابر ضربه آزاد پورتو در دیوار دفاعی بیانکونری ایستاده بود، نتوانست محکم سر جای خود بایستد و به توپ پشت کرد و توپ هم با عبور از زیر پای او وارد دروازه شزنی شد.

به این ترتیب پورتوی ده نفره توانست در مجموع دو بازی رفت و برگشت با تساوی ۴-۴ و با توجه به گل زده بیشتر در خانه حریف، یوونتوس را حذف کرده و به مرحله یک چهارم نهایی چمپیونزلیگ صعود کند.

لحظه سرنوشت‌ساز این بازی تنها پنج دقیقه مانده به پایان نیمه دوم وقت های اضافی رقم خورد که پورتو صاحب یک ضربه آزاد شد و با ضربه محکم و پرقدرت سرجیو الیویرا توپ از زیر پای دیوار دفاعی یووه رد شد و شزنی، دروازه بان یوونتوس، نیز نتوانست آن را بگیرد و توپ به تور دروازه دوخته شد.

دو دقیقه بعد یوونتوس با گل آدرین ربیو نتیجه را ۳-۲ کرد، اما دیگر برای جبران هر چیزی دیر بود و بیانکونری ناباورانه با خیانت بهترین بازیکن‌شان حذف شده بود...

متهم اصلی در به ثمر رسیدن گل دوم پورتو که باعث حذف یوونتوس شد، کسی نیست به جز کریستیانو رونالدو که نه تنها پشت به توپ کرد بلکه پاهای خود را نیز از زمین بلند کرد و اجازه داد تا توپ از او رد شود.

این حرکت رونالدو در دیوار دفاعی در شبکه های اجتماعی نیز بسیار مورد توجه قرار گرفته است:

گری لینکر نوشته: "پورتو صعود را چسبید. ما بالاخره یک چیزی پیدا کردیم که رونالدو نمی تواند انجام دهد: او نمی تواند بی حرکت درون دیواره دفاعی بایستد!"

یکی از اکانت های هواداری یوونتوس صحبت های فابیو کاپلو را توییت کرده است که گفته: "یووه در دو بازی رفت و برگشت به خاطر اشتباهات خودشان گل های زیادی دریافت کردند. ضربه پنالتی یک هدیه از طرف دمیرال بود اما بدترین اشتباه، اشتباه رونالدو درون دیوار دفاعی بود. این اشتباهی غیرقابل بخشش بود."

یکی از کاربران نوشته: "رونالدو نمی گذاشت این اتفاق بیافتد" این جمله ای است که وقتی مسی و بارسا برابر تیم های مثل لیورپول و بایرن مونیخ حذف شدند مدام به گوش می رسید. اما اگر این درست بود چرا رونالدو الان توسط آژاکس و لیون و پورتو در سه سال گذشته حذف شده؟ چطور اجازه داد چنین اتفاقی بیافتد؟

دیگری توییت کرده: "رونالدو به خاطر اینکه در دیوار دفاعی محکم نایستاد سرزنش خواهد شد اما مقصر اصلی یوونتوس است که حتی یک شانس هم برای او در ۲۱۰ دقیقه ایجاد نکرد."

کاربر دیگری با انتشار تصویری از تام و جری که جری ترسیده را نشان می داد نوشت: " رونالدو در دیوار دفاعی"

اکانت دیگری به نقل گفته های جیمی کاراگر پرداخته که گفته بود: "این یک حرکت بچه مدرسه ای از طرف رونالدو بود."

هیچکدام از بازیکنان دیوار دفاعی اینجا خوب ظاهر نمی شوند اما مخصوصا رونالدو که اصلا حتی به توپ نگاه هم نمی کند. نکات کوچک در این تورنمنت های حذفی تفاوت ایجاد می کنند و سرنوشت ساز هستند.

بیشتر بخوانید:

رونالدو نه؛ رونمایی از بازیکن غیر قابل فروش یووه

طلاق بانوی پیر و رونالدو جاری خواهد شد

 

 

تگ ها


کریستیانو رونالدو فوتبال جهان یوونتوس سری آ فوتبال