در فوتبال ایران؛ جایی برای سوپرجام نیست!

سایت فدراسیون فوتبال در تازه ترین اخبار خود به این نکته اشاره کرده که دیدار پایانی جام حذفی احتمالا اواخر مرداد ماه در کرمان برگزار می شود.&#۱۶۰;...

به گزارش "ورزش سه"، اینکه اواخر مرداد ماه برای برگزاری این دیدار پیش بینی شده خیلی جای تعجب نیست به این دلیل که در خرداد ماه اردوی تیم ملی و در ادامه چهار بازی باقی مانده این تیم در مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ را پیش رو خواهیم داشت و بازی های متعددی از لیگ برتر بعد از پایان بازی های تیم ملی برگزار خواهد شد و تنها فرصتی که فدراسیون فوتبال برای برگزاری دیدار پایانی جام حذفی پیدا می کند اواخر مرداد ماه است و در این فرصت باید بازی های باقی مانده هم تا مشخص شدن دو تیم برگزار کننده بازی نهایی برگزار شود. 

در خبر تنظیم شده از سوی سایت فدراسیون فوتبال اصلا اشاره ای به زمان برگزاری دیدار سوپر جام نشده است. مسابقه بین پرسپولیس قهرمان لیگ برتر و تراکتور قهرمان جام حذفی. دو تیمی که قرار بود برای فتح سوپر جام ابتدای فصل با هم بازی کنند اما با صحبت های صورت گرفته میان اعضای دو تیم قرار شد این بازی در وقت بهتری برگزار شود که به نظر نمی رسد این وقت بهتر مهیا شود. دو  تیم در ماه های آینده درگیر بازی های مهم در لیگ برتر خواهند شد و  از سویی هر دو تیم در جام حذفی حاضر هستند و استراتژی هر دو تیم موفقیت در این بازی هاست. به خصوص تراکتور که فصل گذشته قهرمان جام حذفی شد و به همین بهانه این فصل در بازی های لیگ قهرمانان آسیا حاضر و به مرحله ی یک هشتم نهایی بازی ها صعود کرد. 

آیا بعد از برگزاری دیدار نهایی جام حذفی فرصتی برای برگزاری بازی سوپرجام باقی می ماند یا همه تیم ها اصرار خواهند داشت بعد از پشت سر گذاشتن یک فصل سخت و طاقت فرسا به مرخصی بروند تا برای فصل جدید بازی ها مهیا شوند؟ واقعیت این است در فوتبال ایران جایی برای سوپر جام نیست. در روزهایی که کرونا نبود این بازی سر و شکل مناسبی برای برگزاری نداشت! و جالب اینکه سازمان لیگ هم اصراری برای گنجاندن آن در تقویم فوتبال ایران ندارد و بیشتر جویای نظرات دو تیم برای برگزاری آن است. در خیلی از کشورها زمان از پیش تعیین شده برای برگزاری دیدار سوپرجام وجود دارد و دو تیم از آن تبعیت می کنند که این زمان معمولا یک یا دو هفته پیش از شروع فصل جدید است. 

پیش بینی اینکه دیدار پرسپولیس – تراکتور در ماه های آینده برگزار نشود یا در فصل بعد برگزار شود محتمل است!

تگ ها


سوپرجام ایران