در فینال لیگ برتر والیبال چه گذشت/ گزارش ویژه مدال

تیم والیبال سایپا در اولین بازی فینال لیگ برتر از سد شهرداری ورامین گذشت...

تیم والیبال سایپا در اولین بازی فینال لیگ برتر از سد شهرداری ورامین گذشت

شاگردان پیمان اکبری موفق شدند در اولین دیدار شهرداری ورامین را شکست دهند.

به گزارش مدال، دیدار فینال لیگ برتر والیبال ایران روز پنجشنبه در سالن دوازده هزار نفری آزادی و از ساعت ۱۶ آغاز شد. این دیدار با استقبال بیش از ۳ هزار تماشاگر برگزار شد و ورامینی ها استقبال خوبی از این مسابقه داشتند.

ست اول با برتری قاطع سایپا آغاز شد و شاگردان پیمان اکبری در شرایطی به امتیاز ۸ رسیدند که حریف آنها تنها دو امتیاز کسب کرده بود. در ادامه نیز تیم ورامین نتوانست این اختلاف را جبران کند تا به این ترتیب با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ سایپا به برتری برسد.

در ست دوم دو تیم رقابت نزدیکی در اکثر امتیازات داشتند و این رقابت شانه به شانه تا پایان ست نیز ادامه داشت اما در نهایت شهرداری ورامین ۲۶ بر ۲۴ به پیروزی رسید

ست سوم نیز دو تیم فاصله زیادی با یکدیگر در شروع نداشتند اما در امتیازات میانی ست، سایپا از حریف خود پیش افتاد و با حفظ این برتری در این ست نیز با نتیجه ۲۵ بر ۱۷ به پیروزی رسید.

ست چهارم اما دو تیم دوباره شانه به شانه پیش رفتند و تا امتیازات پایانی برابر بودند اما در نهایت تجربه بالا به کمک سایپا آمد و این تیم با نتیجه ۲۵ بر  ۲۳ برنده مسابقه شد.

در نهایت سایپا با نتیجه سه بر یک برنده اولین فینال شد و در دومین فینال دو تیم روز یکشنبه مصاف می کنند.

پیمان اکبری سرمربی این تیم در خصوص موفقیت تیمش در جمع خبرنگاران گفت: من قبلاً هم گفته بودم که بازی فینال برای هر دو تیم شانس پنجاه پنجاه است. خدا را شکر کرده و به بازیکنانم خسته نباشید می‌گویم که این پیروزی مهم را به دست آوردیم.

او افزود: در اوایل بازی از نظر روانی فشار زیادی روی تیم ما بود اما در لحظات سخت، خوب بودیم و نتیجه گرفتیم. به آقای راد هم تبریک می‌گویم به دلیل بازی خوب تیم ورامین و امیدوارم در بازی دوم فینال هم خوب باشیم چون این بازی تمام شد و باید به فکر ریکاوری باشیم تا در بازی برگشت هم نتیجه بگیریم.

اکبری در مورد بی حاشیه بودن این دیدار نیز گفت: انگیزه بازی فینال بسیار مهم است و ما خیلی وقت پیش به هم قول دادیم تا بدون توجه به حواشی بهترین عملکرد را داشته باشیم. با این حال اگر این بازی در تبریز برگزار می‌شد با آرامش بیشتری بود. البته از آقای پورحسن تشکر می‌کنم چون زحمت زیادی کشید تا این سالن آماده شود. از نیروهای امداد و انتظامی هم تشکر می‌کنم که نظم خوبی را در سالن ایجاد کردند.

اکبری گفت: هر زمانی که مسئولان ما تلاش می‌کنند این اتفاق رخ می‌دهد و حاشیه نداریم. شاید پر حاشیه‌ترین بازی لیگ را در مشهد شاهد بودیم اما وقتی نیروی انتظامی خوب ظاهر شده بود بازی با آرامش پایان یافت. بهتر است همیشه قبل از رخ دادن اتفاق از حواشی جلوگیری‌کرد.

رحمان محمدی‌راد پس از شکست تیمش (شهرداری ورامین) مقابل سایپا در بازی نخست فینال لیگ‌برتر والیبال، در جمع خبرنگاران گفت: ما از بازیکنان خود انتظار بازی بهتری داشتیم و به نظرم بازی خوب سایپا این اجازه را به ما نداد که عملکرد همیشگی را داشته باشیم اما خوب است که فرصت دیگری داریم تا جبران کنیم.

او افزود: ما در شروع بازی اسیر جو بازی فینال شدیم و در ست اول خوب نبودیم، امتیازات زیادی عقب افتادیم که باید در خصوص این موضوع باید بررسی دقیق‌تری انجام دهیم.

محمدی‌راد در خصوص کم تجربه بودن بازیکنانش نیز گفت: فکر نمی‌کنم بی تجربه باشیم و هر دو تیم در شرایط خوبی قرار دارند اما به نظرم عملکرد خوب سایپا باعث افت تیم ما شد.