در لیست مازاد نبودم/رضا آذری: ترسی از رقابت ندارم

رضا آذری از تصمیمش برای ماندن در استقلال رضایت کامل دارد و برای رقابت تلاش می کند....

به گزارش مدال، رضا آذری بازیکن جوان و آینده دار استقلال درباره آخرین وضعیت خودش در تمرینات تیم استقلال توضیحاتی داد که در ادامه می خوانیم.

حال و هوای آماده سازی استقلال برای شروع لیگ نوزدهم چطور پیش می رود؟
خدا را شکر شرایط خوب است و تمرینات خیلی خوبی را برای یک شروع خوب در لیگ پشت سر گذاشتیم. چند بازی دوستانه داشتیم و کادر فنی دراین بازی ها به خوبی نقاط ضعف و قوت تیم را شناسایی کرده و تقریباً به ترکیب مدنظر خودش برای استقلال رسیده است. نکته بارز در تمرینات استقلال میل هجومی استراماچونی است که مدام تیم را در قالب یک تیم روبه جلو کوچ می کند و در این چند بازی دوستانه کاملاً این موضوع را دیدیم و گل های زیادی که به ثمر رساندیم دلیلی بر این مساله است.

پس با این شرایط هواداران استقلال امیدوار به قهرمانی بعد از 6 سال باشند؟
هدف کل مجموعه استقلال قهرمانی است و تمام تلاشمان این است که بتوانیم هواداران را به بهترین شکل خوشحال کنیم. با این حال فوتبال غیرقابل پیش بینی است و ممکن است اتفاقاتی ما را از این مسیر دور کند. با این همه نگاه استقلال قهرمانی است و هواداران شک نکنند یکی از مدعیان بلامنازع لیگ و جام حذفی برای کسب عنوان قهرمانی هستیم. امیدوارم که هواداران باقدرت تر از همیشه کنار ما باشند تا کار را پیش ببریم. استقلال تیم جدیدی را آماده کرده و این می طلبد که هواداران ما در کنار حمایت خودشان چاشنی صبوری را هم داشته باشند تا باقدرت بتوانیم کارمان را در لیگ پیش ببریم.

در مورد خودت بگو که قرار بود بروی اما درنهایت در استقلال ماندنی شدی؟
قطعاً هیچ کس دوست ندارد از استقلال برود و من هم یکی از این نفرات هستم که هیچ وقت دوست ندارم اسم استقلال  از کارنامه فوتبالی ام جدا شود. بااین حال تصمیم من این بود که با رفتن موقت از استقلال به دنبال فضایی برای بازی بیشتر باشم تا با آمادگی و قدرت بالاتری به تیم برگردم. در مذاکراتی که با باشگاه داشتم و جا دارد از همه مدیران تیم به خصوص آقای فتحی تشکر ویژه ای داشته باشم که پدرانه در کنارم بودند، قرار شد بازهم کارم را در استقلال ادامه دهم. باشگاه معتقد بود من جزو سرمایه های تیم هستم که نباید در این مقطع استقلال را رها کنم. در کنار این اما باید به لطف هواداران استقلال اشاره کنم که حمایت ها و اصرارشان برای ماندنم باعث شد رفتنم منتفی شود. امیدوارم بتوانم به بهترین شکل کارم را ادامه بدهم و جواب محبت آن ها و مدیران باشگاه را بدهم.

پس یعنی تو واقعاً در لیست مازاد نبودی که به دنبال جدا شدن بودی؟
من همان موقع هم به خود شما و دیگر دوستان خبرنگار گفتم که آقای استراماچونی خیلی حرفه ای من را راهنمایی کردند و گفتند ممکن است بازی به من کمتر برسد و اگر این مساله برایم مشکل ایجاد می کند، به دنبال جایی باشم که بیشتر بتوانم بازی کنم. هیچ وقت استراماچونی من را در لیست مازاد قرار نداد و وقتی هم ماندم و به تمرینات اضافه شدم خیلی خوب کمک کرد تا بتوانم روند خیلی خوبی داشته باشم.

اما قبول کن رفتنت بهتر بود چون با داشتن این همه بازیکن هم پست مثل علی کریمی، فرشید باقری، مسعود ریگی و آرش رضاوند کار آسانی نداری تا به ترکیب اصلی برسی و این یک واقعیت است.
من این موضوع را قبول دارم و با علم به این موضوع بعد از صحبت های باشگاه و مشورت هایی که داشتم تصمیم به ماندن گرفتم. کارم سخت است اما ماندم تا بتوانم با تلاش حقم را بگیرم و به هیچ وجه نگران رقابت کردن برای گرفتن جایگاه خودم در تیم نیستم. فقط منتظر یکی، دو فرصت هستم تا بتوانم به بهترین شکل تواناییهای خودم را نشان دهم. ماندم در استقلال چون فکرهای بزرگی با لباس این تیم در سر دارم.

حتماً یکی از این فکرها بودن در ترکیب نهایی تیم امید و داشتن شانس صعود با هدایت فرهاد مجیدی به المپیک است؟
دقیقاً همین طور است. با بودن فرهاد مجیدی تیم امید شرایط خیلی خوبی پیدا کرده و باقدرت طی این چند وقت و بانظم کارش را دنبال کرده است. با آمدن آقا فرهاد این شانس را داشتم که بازهم بتوانم در تیم امید خودم را به بهترین شکل نشان دهم و تمام سعی خودم را می کنم یکی از نفرات اصلی تیم در مسیر المپیک باشم. تیم خوبی داریم و امیدوارم با حمایت مسئولان از آقا فرهاد و حمید خان استیلی به این تیم کمک کنند تا بتوانیم طلسم را بشکنیم و این تیم شایسته را به المپیک برسانیم. بودن در ترکیب تیم امید برای من اهمیت زیادی دارد و برای این مساله کوتاه نخواهم آمد و تمام تلاش خودم را می کنم.

 

بیشتر بخوانید:

واکنش حاجیلو به حرف های سرمربی امیدهای استقلال: برای حسن زاده متاسفم!

تگ ها


باشگاه استقلال بازیکن جوان استقلال رضا آذری استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال