در مراسم برترین‌های سال هلند چه گذشت؟

مراسم برترین‌های سال هلند با اهدای جایزه بهترین بازیکن به ماتیاس دی‌لیخت و بهترین پدیده به فرانک دی‌یونگ برگزار شد....

به گزارش مدال، ماتیاس دی‌لیخت مدافع جوان یوونتوس که فصل پیش در ترکیب تیم آژاکس بازی‌های بی‌نقصی را نشان داد و به همراه این تیم تا نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا هم صعود کرد به عنوان مرد سال فوتبال این کشور معرفی شد؛ مدافع جوان و ۲۰ ساله یوونتوس در شرایطی بالاتر از سایر رقبا صاحب کفش طلایی فوتبال هلند شد که فرانک دی‌یونگ، دوست و هم‌تیمی سابقش که او هم این فصل راهی بارسلونا شده به عنوان پدیده سال معرفی شد. دی‌لیخت در این مراسم باشکوه مورد تمجید و تعریف بسیاری از چهره‌های ورزشی هلند هم قرار گرفت. او البته اندکی هم در جمع حاضرین این مراسم صحبت کرد که خلاصه‌ای از آن را در زیر از نظر می‌گذرانید.
بردن کفش طلا
راستش را بخواهید باید بگویم جایزه بسیار زیبایی است و از اینکه توانسته‌ام چنین عنوانی را به دست بیاورم بسیار خوشحالم. البته این را هم خودم خوب می‌دانم که در حال حاضر این جوابی که دادم کلیشه‌ای‌ترین پاسخی بود که می‌شد گفت.
کرویف، رونالد کومن، فان باستن و رود گولیت
معلوم است که همه این اسامی که نام بردید را می‌شناسم ولی متأسفانه هیچ وقت با آن‌ها فوتبال بازی نکرده‌ام. مورد خاص برای من این است که جانشین یان فرتونگن شوم. با توجه به داشتن شماره ۴، او همیشه الگوی من در آژاکس بود. بازیکنی که هنوز هم تلفنی با او صحبت می‌کنم. متأسفانه در این مراسم ندیدمش؛ او نیامده بود، نه؟
بازی برای آمستردام
در طول یک مسابقه روی هر توپی که واکنش نشان می‌دادم، روی هر تکلی که می‌زدم حس می‌کردم کل آمستردام از کاری که می‌کنم به وجد آمده‌اند و خوشحال هستند. هنوز هم ویدئویی‌هایی به دستم می‌رسد که با دیدن آن‌ها مو به تنم سیخ می‌شود.
شرایط انفرادی در یوونتوس
شرایط شاید سخت به نظر بیاید ولی همیشه به جنبه مثبتش فکر می‌کنم. هر بازیکنی خودش خوب می‌داند به چه چیزی نیاز دارد و چطور می‌تواند تصمیمی بگیرد که برای آینده اش بهتر باشد.
یوونتوس یا آژاکس؟
یووه هم به اندازه آژاکس تیم قدرتمندی است. شما نمی‌توانید بگویید یوونتوس قوی‌تر است یا آژاکس. این‌ها به هرحال انتخاب‌هایی بوده‌اند که من داشته‌ام.
ارتباط با فرانک دی‌یونگ
هنوز هم تقریباً هر روز با هم در ارتباط هستیم؛ ما به صورت موازی با یکدیگر در حال حرکت هستیم. هر دوی‌مان در سن جوانی راهی کشوری دیگر شده‌ایم و هر دو هم برای یکی از بهترین تیم‌های دنیا بازی می‌کنیم؛ آن هم در حالی که رقم قابل توجهی برای‌مان پرداخت شده است. معلوم است وقتی شرایط این‌گونه باشد فشار‌ها زیادی است. به همین خاطر است که آدم باید حتماً شناخت خوبی از کسی داشته باشد که هم مسیرش است.
دی‌لیخت کارت زرد را با پنیر اشتباه می‌گیرد!
در حاشیه انتخاب برترین‌های سال فوتبال هلند مهمانان زیادی درباره ماتایس دی‌لیخت، مرد سال فوتبال این کشور صحبت کردند ولی بدون تردید جالب‌ترین صحبت‌ها را کلاس یان هونتلار، مهاجم کارکشته هلندی کرد؛ او از روز‌هایی گفت که ماتیاس تازه کارش را در تیم جوانان شروع کرده بود.
دیوار است یا بازیکن؟
وقتی به آژاکس آمدم و این پسر، یعنی ماتیاس را دیدیم، به خودم گفتم عجب پسر چاقی! داشتم فکر می‌کردم چربی بالاخره چربی است دیگر حالا چه مال یک مرد بزرگ باشد چه یک پسر بچه. آنجا از خودم پرسیدم این پسر در تیم جوانان آژاکس در چه پستی بازی می‌کرده؟ یعنی بعضی وقت‌ها او را به جای دیوار استفاده می‌کردند؟!
کارت زرد یا پنیر؟
اگر داور بازی قرار باشد کارت زدی به ماتایس نشان دهد به نظرم نباید زیاد این کارت زرد را جلوی چشمان این پسر نگه دارد، چون ماتایس فکر می‌کند این کارت زرد یک ورقه پنیر است و ممکن است آن را از دست داور بگیرد و ببلعد.
جوایز برترین‌های فوتبال هلند
کفش طلا؛ ماتیاس دی‌لیخت
کفش نقره‌ای؛ لوک دی‌یونگ
کفش برنزی؛ دوشان تادیچ
پدیده سال؛ فرانک دی‌یونگ

بیشتر بخوانید:

تهدید دی‌لیخت توسط سرمربی تیم‌ملی هلند/عواقب نیمکت‌نشینی در یوونتوس

 

تگ ها


برترین‌های سال دی‌یونگ متیس دلیخت فرنکی دی یانگ بارسلونا یوونتوس سری آ لالیگا فوتبال