در ملاقات مخفیانه مسی و گواردیولا چه گذشت؟+ عکس

پپ گواردیولا دو روز پیش و قبل از ترک بارسلونا با لیونل مسی دیدار کرد و در مورد تمام اتفاقات اخیر به گفت وگو نشستند. پپ توصیه مهمی برای فوق ستاره آرژانتینی داشت....

 به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، چند روز پیش بود که رسانه‌های اسپانیایی گزارش کردند لیونل مسی در شهر بارسلونا دیداری با پپ گواردیولا داشته و با او در مورد جدایی از بارسا و پیوستن به سیتی صحبت کرده است. پپ که به شکلی غیرمنتظره به بارسلونا سفر کرده بود، گمانه زنی های زیادی را موجب شد.

برخی منابع از این خبر دادند که مسی به پپ گفته است قراردادش با سیتی را تمدید کند چرا که او می خواهد با او در این باشگاه به فوتبالش ادامه دهد.
 گواردیولا بین سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۲ در بارسلونا هدایت مسی را برعهده داشت که بهترین سال های فوتبالی فوق ستاره آرژانتینی و نیز بارسا محسوب می شد.


گواردیولا دو روز پیش به منچستر بازگشت و امروز سرجی سوله خبرنگار موندودپورتیوو در گزارشی ویژه به ذکر جزئیات گفت و گوی مسی و سرمربی سیتی پرداخت.

طبق این گزارش، پپ گواردیولا در صحبت با مسی از وی خواسته است تا در بارسلونا بماند و به فوتبالش در این باشگاه خاتمه دهد. او برای این توصیه دلایل  موجهی نیز داشت.

پپ که قطعا مثل هر مربی دیگری از در اختیار داشتن مسی خوشحال خواهد شد، به مسی گفته است که این انتقال به سادگی میسر نخواهد بود و باشگاه سیتی قصد ندارد به خاطر این قضیه در دادگاه حاضر شود.

مسی هفته گذشته با ارسال یک بوروفکس به باشگاه بارسلونا و با استناد به بندهایی در قراردادش ادعا کرد بازیکن آزاد است ولی باشگاه کاتالان ضمن مخالفت با این ادعا اعلام کرد که بند جدایی اختیاری او ۱۰ ژوئن منقضی شده و هر باشگاهی او را می خواهد، باید ۷۰۰ میلیون یورو پرداخت کند. لالیگا نیز در حمایت از بارسلونا بیانیه ای صادر کرد و اعتبار داشتن بند فسخ ۷۰۰ میلیون یورویی را تایید کرد.

پس از بیانیه لالیگا بود که باشگاه سیتی تصمیم گرفت در مورد مسی محتاطانه تر رفتار کند و این موضوع را به اطلاع گواردیولا هم رساند. پپ در ملاقات با مسی به وی گفته است که سیتی تنها در صورتی برای جذب او اقدام خواهد کرد که وی بتواند قراردادش را فسخ کرده و بازیکن آزاد شود.

یک بررسی مالی نشان می دهد که سیتی در صورت پرداخت هر مبلغی برای جذب مسی، ممکن است با خطر نقض فیرپلی مالی روبرو شود و این باشگاه که اخیرا در دادگاه حکمیت ورزشی توانست از محرومیت دو ساله یوفا از حضور در لیگ قهرمانان فرار کند، دوست ندارد بار دیگر با دردسری جدید از سوی این اتحادیه روبرو شود.

به همه این دلایل گواردیولا از مسی خواسته است که یا مجوز جدایی را شخصا از بارسا دریافت کند یا اینکه در بارسا بماند و به فوتبالش ادامه دهد. 

منچسترسیتی فعلا هر چیزی در مورد انتقال مسی را متوقف کرده و در سکوت منتظر نتایج مذاکره پدر مسی و جوزپ ماریا بارتومئو رئیس بارسا نشسته است. ملاقاتی که احتمالا فردا صورت خواهد گرفت.

سال آینده قرارداد مسی با بارسلونا به اتمام می رسد ولی انتخابات ریاست باشگاه نیز در پیش است و این احتمال بالاست که رئیس بعدی بتواند مسی را برای تمدید قرارداد متقاعد کند. این اتفاق رخ خواهد داد یا مسی همین تابستان جدا می شود؟

بیشتر بخوانید:

منچسترسیتی با مسی قرارداد دوساله امضا می‌کند

حضور لیونل مسی در لیگ آمریکا بی‌نظیر است

 

 

تگ ها


لیونل مسی پپ گواردیولا فوتبال جهان منچستر سیتی بارسلونا فوتبال