در کشتی بانوان سختی را به جان خریدم/ وزنه‌برداری دارای ظرفیت است

نایب رئیس وزنه برداری بانوان درباره حضورش در این حوزه گفت: پتانسیل و ظرفیت خوبی در وزنه برداری بانوان داریم و مهم تر اینکه یک رشته المپیکی است....

به گزارش خبرنگار مهر، مریم منظمی پس از حضوری موفق در فدراسیون کشتی با رفتن رسول خادم و آمدن علیرضا دبیر به کار خود در کشتی بانوان پایان داد. منظمی با درخواست فدراسیون وزنه برداری به این فدراسیون رفت تا کار خود در ورزش زنان را با بانوان وزنه برداری ادامه دهد.

مریم منظمی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره دلیل حضورش در فدراسیون وزنه برداری گفت: دلیل خاصی نداشتم. پس از استعفای بهار بهرامی که از نواب رئیس توانمند هستند، علی مرادی مذاکره ای با من داشت و شرایط دختران وزنه بردار را شرح داد. پس از بالا و پایین کردن شرایط به این نتیجه رسیدم که با توجه به پتانسیل موجود می توان کرد و از همه مهم تر که وزنه برداری رشته المپیکی است.

نایب رئیس وزنه برداری بانوان در پاسخ به این سوال فعالیت در کشتی زنان سخت تر است با وزنه برداری؟ گفت: کشتی سخت تر بود. در وزنه برداری کارها کمی پیش رفته است اما در کشتی به همراه همکارانم سختی ها را به جان خریدیم و کارها را پیش بردیم. در وزنه برداری همکاران قبلی سختی ها را پشت سر گذاشته اند. مشکلاتمان در وزنه برداری به مراتب کم تر است و دخترانمان به شرطی که بخواهند می توانند آسوده فعالیت کنند.

وی تاکید کرد: دختران ایران زمین علاقه دارند در رشته های سخت فعالیت کنند چرا که می خواهند توانایی های خود را به رخ بکشند. از همه مهم تر اینکه فدراسیون نیز نقش حمایتی دارد. هر چه پیش می رویم فدراسیون های جهانی خواهان حضور بانوان هستند پس باید به این سمت و سو حرکت کنیم و مسیر پیشرفت بانوان را هموار کنیم. مرادی و فدراسیون نگاه مثبتی دارند، ان شالله که بتوانیم از این نگاه مثبت استفاده کنیم.

منظمی در پاسخ به این سوال که چرا با توجه به قدم هایی خوبی در کشتی بانوان برداشتید و پس از رفع موانع و در زمان برداشت کار با تغییر مدیریتی (رفتن رسول خادم و آمدن علی رضا دبیر) استعفا دادید؟ گفت: دوست ندارم به عقب بازگردم. انسان هرکجا برود باید بداند پست ماندگار نیست. (مدیران) هر کدام وظایفی دارند که در برهه ای از زمان مسئولیتی را بر عهده می گیرند. خدا ناظر بر اعمالمان است. خداراشاکرم که در حیطه زنان مسئولیت دارم و همین مسئولیتم را بیش تر می کند. باید کارها را طوری پیش ببریم که نتیجه کار را شاهد باشیم.

نایب رئیس وزنه برداری بانوان افزود: گاهی به مرحله ای می رسیم که بنابردلایلی (تغییر مدیریت، عدم تفاعم کاری و…) کارمان به پایان می رسد. در کشتی بانوان احساس کردم کارم به پایان رسیده است. با دبیر مشکلی نداشتم او از خانواده کشتی است. باید همدیگر را حمایت کنیم. نباید نمک خورد و نمکدان را شکست. در وزنه برداری نیز همینطور است کارها را پیش خواهیم برد تا همکاران آینده بتوانند استفاده کنند. فدراسیون وزنه برداری المپیکی است و با سایر رشته ها که برای اوقات فراغت است متفاوت است. این را به فال نیک می گیرم.

وی درباره برنامه کوتاه مدت و بلند مدت در وزنه برداری بانوان گفت: ان شالله ظرف چند روز آینده با بررسی تقویم فدراسیون جهانی برنامه ها را ساماندهی خواهیم کرد. اردوها را برنامه ریزی می کنیم. یکی از برنامه های مهمم آموزش و توانمندسازی منابع انسانی در وزنه برداری بانوان است. همچنین در زمینه مربیگری نیز برنامه هایی دارم که با یاری خداوند، لطف دوستان و حمایت رسانه انجم خواهم داد.

تگ ها


مریم منظمی کشتی بانوان وزنه برداری بانوان